Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

Test robiłem wskazówki zatrzymują się prawidłowo i wszystko wygląda ok dzwoniłem do serwisu czy licznik zakupiony przeze mnie nie jest z Anglika ( podobno z europejskiej wersji) w oryginalnym zegarze padł procesor sterujący fisem . . Kolejny licznik to koszt 400 zł(i ostatnia literka jest inna niż u mnie) nie stać mnie w serwisie zostawiłem za naprawę starego 450zł + kupno drugiego 250zł. A najgorsze że moja sytuacja jakoś się nie poprawiła jak jadę gdzieś dalej to wkładam orginalny bo ma prawidłowe wskazanie jak coś piszczy to zatrzymuje się i wkładam drugi aby zobaczyć dlaczego piszczy (olej, woda,temp otoczenia spada czy inna sprawa). Prosiłbym gorąco o pomoc

 

wgraj to do licznika.

nowy licznik ver2.rar

Edytowane przez sashxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym...Nikt nic nie wie o Twoim aucie.... OK. G3 ,jaki silnik ,jaki ECU (numery?) ,wyposażenie, AB?

Nie pisałem o autku bo to nie passat tylko golf trójeczka TDI silnik na sterowniku szesnasto-bitowym 028 906 021 BF z moim wirusem, dalej to ABS/EDS z golfa 4 1J0 907 379 H dawno ten swap robiłem więc nie pamiętam czy ma CAN, zresztą wtenczas nie miałem po co stosować magistrali CAN więc nie położyłem wiązki, no i poduchy 6N0 909 603 E tylko tego nie ruszałem :), i chyba nie mają CAN

Co do licznika to była zabawna sytuacja bo facio na allegro sprzedawał części z passata zaproponowałem mu 50 zł za licznik, to mi go przysłał, no i poszedł na półkę, a ja kupiłem drugi już z serii 919, robiąc porządki sie nawiną, teraz są długie wieczory to co miałem mu odpuścić :).

Dzięki za info co do liczników 1/2 FIS zerknę na allegro jak się ceny kształtują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem do mojej Alhambry ostatni plik od kolegi "sashxxx" i licznik się poprawił teraz jak pokazuje na liczniku 60km/h to w rzeczywistości jadę 68km/h. Trochę źle pokazuje woltomierz ale myślę że to dlatego że w orginalnym liczniku pionowo było 12v a w tym co mam założony jest 14v więc na włączonym zapłonie pokazuje 14 a jak uruchomię silnik jakieś 15,5 może 16 v.Ale jest ciekawsza zagłówka do rozwiązania na orginalnym liczniku mogę jechać 180km/h i nic a na tym z sharana 100km/h i silnik przerywa jakby brakowało paliwa(szybciej się nie da go rozpędzić ). Odczytałem silnik i niema błędów oraz sprawdziłem widzi prędkość auta. W dniu dzisiejszym podmieniałem liczniki kilkukrotnie i cały czas jest ten sam efekt (orginalny śmiga , nieorginalny 100). Czy ktoś wie dlaczego i czy można coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żony jest 14v więc na włączonym zapłonie pokazuje 14 a jak uruchomię silnik jakieś 15,5 może 16 v.Ale jest ciekawsza zagłówka do rozwiązania na orginalnym liczniku mogę jechać 180km/h i nic a na tym z sharana 100km/h i silnik przerywa jakby brakowało paliwa(szybciej się nie da go rozpędzić ).

 

To ciekawostka , z tego co widzę kolega "sashxxx"zmienił w tym ostatnim wsadzie tylko pobieranie sygnału na prędkościomierz z czujnika skrzyni na czujnik abs.

A rezszta wsadu chyba została bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą blokadą prędkości to tak od początku na tym liczniku z sharana było tylko myślałem że jak zacznie w miarę prawidłowo pokazywać prędkość to ustąpi to. Może kable w sharanie są trochę inaczej niż w seacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba sprawdzić pinologie obu liczników,tylko poda mi rocznik seata i jesli wiesz to rocznik dawcy sharana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alhambra moja to 2001 rok ale zegar który zakupiłem na allegro to nie mam pojęcia z którego rocznika. Podam link do aukcji gdzie go kupiłem :

http://allegro.pl/show_item.php?item=2978010219#tabsAnchor

Rozmawiałem dzisiaj z sprzedającym i zarzekał w dalszym ciągu że jest to zegar do seata , a że świeci na niebiesko ( niebył mi wstanie tego wytłumaczyć)

Edytowane przez SNAIKERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajny schemacik tylko wolałbym podpowiedz jak dla laika ( wina tego kabla musi być tam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nowy licznik to na pewno sharan,jesli to rocznik od 00 do 03 to pinout jest taki sam,jesli natomiast od 03 w góre to połączenia sa inne.

 

zastanawia mnie tylko ta częć wsadu w której zapisany jest częściowo numer immo,czy to moze mieć jakis wpływ na takie zachowanie.

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten nowy licznik to na pewno sharan,jesli to rocznik od 00 do 03 to pinout jest taki sam,jesli natomiast od 03 w góre to połączenia sa inne.

 

zastanawia mnie tylko ta częć wsadu w której zapisany jest częściowo numer immo,czy to moze mieć jakis wpływ na takie zachowanie.

 

A wtym orginalnym wsadzie z mojego licznika jest to samo?

Sprawdziłem na moim jest wybite 01 a na tym z sharana 05. Czy da się coś z tym zrobić?

Edytowane przez SNAIKERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to zegary maja juz chromowane obwodki i skale taka troche inna. z tego co wiem to bylo wprowadzone chyba w okolicach 2003 roku wlasnie ale moge sie mylic.

ja bym raczej szykal przyczyny albo w pinach albo w ograniczniku predkosci - ala auta na firme.

immo na pewno nie ma nic do tego. immo sprawdza pestke przy wlaczaniu zaplonu i na tym sie robota immo konczy. zreszta mozna tez zrobic tak ze odpalic auto i zabrac transponder i jezdzic. do czasu wylaczenia auta nic sie nie bedzie dzialo.

 

---------- Dodano o 20:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:06 ----------

 

wg etki ten licznik byl uzywany tylko i wylacznie w sharanie wiec sprzedawca leci w kulki sobie. licznik stosowany w sharanach 2001-2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znaleść w liczniku na jakiej prędkości jest ogranicznik mam vaga

Leci i powiedział że zastanowi się nad reklamacją jak przedstawie zaświadczenie z serwisu VW że ten zegar nie pasuje do alhambry

Edytowane przez SNAIKERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak jak dob12 pisze - mimo ze jest ten sam numer czesci to jest rozgraniczenie do 2003 i po 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego SNAIKERS mam jedno pytanie?

Jaki licznik masz wsadzony teraz w samochód ten z aukcji ,do którego link zamieściłeś pare postów wyzej?

To licznik 7M3 920 840 NX

jesli tak to pomyliłeś wsady i powinien w nim być wsad który podałes tu jako "stary licznik" a tera masz do niego wrzucony

wsad "nowy licznik" a to wsad do od 7M7 920 840E wiec nie może to działać poprawnie,piniewarz wsad nie jest od tego licznika co powinien być

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leci i powiedział że zastanowi się nad reklamacją jak przedstawie zaświadczenie z serwisu VW że ten zegar nie pasuje do alhambry

oddaj i tyle, przejdź sobie do Miejskiego Rzecznika Konsumentów u siebie w mieście, ale jeśli od dnia zakupu nie minęło 10 dni, a zakup na tej aukcji "kup teraz" jest z 4'ego lutego (kupiłeś od zarejestrowanego przedsiębiorcy), to masz 10 dni na odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży zawartej na odległość, tylko takie pismo musi wpłynąć do sprzedawcy przed upływem tych 10'ciu dni ;)

 

zresztą na aukcji też to masz napisane:

Większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro możesz zwrócić. Poinformuj sprzedającego, np. poprzez e-mail, o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 10 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

 

Od daty oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien wypłacić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od otrzymania przez niego towaru.

tylko nie emailowo, a poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru (ta żółta "zwrotka") abyś w razie Wu miał podkładkę, że pismo odebrał, albo nie chciał odebrać ;)

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz licznik z aukcji to powinien być ten wsad,wgraj go i zobacz na predkość ,

jeśli bedzie źle dalej bedziemy walczyc

licznik-sharan.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jutro rano i w drodze do pracy zobaczę jak będzie działać .Tak mam założony licznik z allegro i zawyżał o 40 km/h prędkość oraz rozłączał się silnik na wysokich prędkościach 100km/h 6 bieg. Jeśli chodzi o zwrot licznika to gość nie przyjmie bo jak zauważyliście licznik miał popękaną szybkę założyłem nową szybę którą kupiłem na allegro ale żeby ją założyć musiałem przeciąć plomby które były założone (jak miałem jeździć z dziurą w liczniku ) nie przewidziałem że mogą być aż takie problemy z tym licznikiem dopiero po założeniu okazało się że świeci na niebiesko a nie czerwono. A jak myślicie co z tym odcinaniem silnika na tym zegarze ( gdzie sprawdzić ogranicznik prędkości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zawyżał bo brał predkość z czujników abs i to zostało zmienione w wsadach,a cały problem zaczął sie od źle opisanych wsadów.

Ten jest ori od tego licznika co kupiłeś zmieniłem w nim tylko sygnał na prędkościomierz tak jak miałeś w starym liczniku.

jeśli dalej bedzie oszukiwał zamienimy komórki prędkościomierza,jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z "ograniczeniem prędkości" jakieś pomysły , propzycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności