Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, mam 849 i blednie. Wkurza to, ile wymiana fisa na chinke? Opłaca się?

Zdecydowanie odradzam, wymieniłem kiedyś wyświetlacz na chiński zamiennik i po tygodniu było to samo... Jeśli blednie to można pomyśleć o jakimś chłodzeniu dla niego, natomiast jeśli są martwe linie to ja osobiście skłoniłbym się do regeneracji oryginału. A czy orientuje się ktoś jak się ma jakość wyświetlaczy ze Skody Superb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest to samo. Czy skoda czy vw jeden grzyb.

Co do chiny, zależy jak się trafi. Kolega chinczyka juz 1.5 roku wozi. I poza tym, że nie mu jakości idealnie do ori spasowac, to wszystko jest fajnie.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Mam prośbę Przerobił by mi ktoś moje wsady do nowego 849? Próbowałem VAG ale nie mogę zmienić kodowania licznika. Poza tym po podłączeniu pojawia się na FIS symbol samochodu. Wcześniej miałem 1\2Fis Dołączam VIN do nowego wsadu.

wsady.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak się symbol pojawia to dobrze :-D

A jakie kodowanie ci nie wchodzi?

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba o wsad:)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codowanie 05145 Symbol samochodu po włączeniu kluczyka jest cały czas tak ma być?

Edytowane przez shonk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj foto.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kodowanie ci nie wejdzie, bo to jest kodowanie wg starego systemu do 2000 roku ;-)

Samochodzik będzie się świecił nawet po przekreceniu kluczyka jeżeli masz drzwi otwarte. Wszystko zależy od tego który masz moduł komfortu. W twoim roczniku (99) powinien byc jeszcze 1j0, więc samochodzik nie powinien się zapalic. Skasuj błędy w cangateway i wpisz jeszcze raz to samo kodowanie które już tam masz i je zatwierdz, to powinno cana odswierzyc. A jak nie pomoże to odkłada na chwilę akku, to powinno wygasic wyswietlac.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zaraz sprawdzę to co napisałeś Moduł komfortu faktycznie ten co piszesz nowszy czeka na przełożenie :-). Jeszcze jedno pytanie w 1\2 fis pokazywała się temperatura na wyświetlaczy a w nowym po sprawdzeniu błędów pokazuje że czujnik temperatury zewnętrznej uszkodzony i przy temperaturze kreski da się to jakoś programowo naprawić bo chyba to nie wina przewodów bo po podpięciu starego licznika temperatura jest na wyświetlaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura moze nie działać, bo trzeba w climatroniku przepiac przewody prawdopodobnie. Musisz na próbę wypiac w kostce t12 pin 8 i w kostce t20 pin1 i je ze soba zetknąć i zobaczyć czy zadziała.

Jezeli dalej nie, to musisz sprawdzic czy w t12 pin 1 masz przewód który jest wpiety w 25pin niebieskiej kostki zegarow. Jeżeli jest i dalej nie działa to sprawdź, czy w kostce t20 climatronika pin2 i 3 masz skrete can wpieta. Jak nie ma, to musiałbyś ja tam doprowadzic z zielonej wtyczki licznika i podłączyć panel climatronika z polifta, wtedy na pewno zadziała :-D

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Posprawdzam tylko tak jak napisałem z 1\2fis działa a can chyba w climtroniku jest bo w moim jest już szyna can. Dzięki na razie za pomoc jeszcze jak byś miał schemat tego co mi napisałeś \kostki plus połączenia\ i mi podesłał to było by super. Poza tym na pierwszej stronie w manualu chyba nić nie ma o takich kombinacjach z przewodami od climatronika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic o takich kombinacjach, bo jest to opis do FL, a w FL jest to już trochę inaczej kabelkowo rozwiązane niż w przedlifcie.

W przedlifcie sygnał idzie najpierw do climatronika, a potem z climatronika do zegarów, a w polifcie bezpośrednio do zegarów a potem dopiero do climatronika canem. I stąd właśnie jest wymagane połączenie tych kabelków przy climatroniku, żeby przełączyć sygnał na zegary :) stąd też może być wymagana wymiana climatronika na poliftowy, żeby znowu na climatroniku była temperatura ;)

A Can w przedlifcie był jeszcze dużo mniej zaawansowany niż w fl.

Schematów nie mam , bo mam tylko notatki porobione, tak jak ci opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że takie czynności trzeba wykonać. Czy takie sprawy musi zrobić każdy posiadacz 3B który wkłada licznik FL? Mam pełnego CANa, mam temperaturę na Climatroniku. Najwyżej się przepnie te 2 kable i się doprowadzi Cana ale jestem przekonany, że już to mam zrobione. Czym się różni poliftowy Climatronik od zwykłego? jakieś numery konkretnie? chciałbym sprawdzić co mnie czeka w kwestii temperatury. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie w każdym takie zrobić myki z temperaturą. Ja całego cana zakładałem i komfort 1c0 to zmieniłem climatronik. Jeszcze nie robiłem samego licznika to nie wiem jak to dokładnie jest z climatronikiem w tym przypadku.

Jedno jest pewne, ze jak nutę zmienisz komfortu to nie będzie działał brzeczyk od świateł na liczniku z Polifta.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat o światłach wiem, że tracimy sygnał. Tak przeglądam właśnie pinouty Climatronika i myślę, czy nie wystarczyło by zmostkować do licznika i Climatronika czujnika temperatury? Ewentualnie dołożyć drugi G17 ;) zawsze jakieś wyjście jest. Lub też może już Climatronik podaje na swoim wyjściu T20 na pinie 1 informację o temperaturze. Trzeba sprawę zbadać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mostek temat powinien załatwić. Dla licznika tylko jak wyżej pisalem informacja z licznika wtrąca chyba po can. Jeżeli macie doprowadzony, a nie zadziala info o temp na climatroniku wystarczy wsadzić panel 044j z fl i wszystko będzie działać jak trzeba.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canu między climatronikiem a licznikiem raczej nie będzie ( ja nie miałem, 2000r). Moim zdaniem sterownik 044j jak by lepiej sterował dmuchawą. Sprawdź jeszcze jaki masz sterownik poduszek bo najprawdopodobniej masz bez canu i też błąd wywali na liczniku. Wystarczy kupić z polifta razem z kostką bo jest inna (jak dobrze pamiętam 605B), przepiąć piny w kostce i doprowadzić 2 nowe przewody od can.

A jak Ci zależy na ikonie samochodu na liczniku przy otwarciu drzwi i brzęczyku to polecam ten temat:

http://forum.vw-passat.pl/threads/145493-Zmiana-modu%C5%82u-komfortu-z-1J0-na-1C0-ma%C5%82y-poradnik?highlight=1c0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to kłopot, pin 6 niebieskiego gniazda licznika jest wolny w FL, natomiast dioda jest sterowana z mikroprocesora. Przerobię to poprzez dociągnięcie przewodu do diody z rezystorem odpowiednio dobranym. Uniknę akcji w stylu zaklejanie diodki czy usuwanie kodowania z CANa. Kontrolka poduszki musi być tak czy inaczej, i będzie :). Pozdrawiam

PS. Zastanawiam się co jeszcze mnie zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Canu między climatronikiem a licznikiem raczej nie będzie ( ja nie miałem, 2000r). Moim zdaniem sterownik 044j jak by lepiej sterował dmuchawą. Sprawdź jeszcze jaki masz sterownik poduszek bo najprawdopodobniej masz bez canu i też błąd wywali na liczniku.

Tak właśnie myślałem, ze jest tylko szczątkowy can. Ale nie miałem okazji robić i nie byłem pewny. Wszystkie co robiłem były bez cana jakiegokolwiek.

 

To zamiast się bawic w takie diody i rezystory to kup za 20pln sterownik AB razem z wtyczka tak jak pisze Michał i przepnij piny. Piny sa takie same, tylko inny układ. Do tego dociagasz dwa przewody can i wszystko jest jak w oryginale. I zajmuje to raptem 30 minut.

 

 

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że nie będzie potrzeby u mnie, patrzyłem dziś w kodowanie Can-Gatewaya, i mam zakodowane poduszki, kodowanie 00004. Czyli muszą się łączyć z Canem, a ten sobie wyciągnie info dla diody z szyny. Zobaczymy nie długo, dozbieram wszystkie komponenty i porobię testy. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności