Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie dotyczące tego licznika. Czy licznik z tym numerem występował z ramkami czy to może być jakaś przeróbka, bo przecież to jest przedliftowy z IMMO2? Czy po zamianie z 3b0920822A na ten licznik będzie wyświetlana temperatura zewnętrzna?

Edytowane przez emart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest założona szybka z FL.w tym liczniku dlatego są ramki.

Temperatura będzie działać jeżeli na twoim działała. Ten sam licznik co twój tylko zamiast 1/2 fis ma ff.

 

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :D

Jeżeli mam 1/2 fisa i chcę zmienić na ff, to jak z przebiegem? Wiem że trzeba zakodować immo VCDS, a jak z tym przebiegiem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Zmieniasz na swoj, przy okazji wyciagania pinu z licznika.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, wiem głupie pytanie lecz wolę wiedzieć :P A jest to prawda że FF po roku 2004 są poprawione? Bo gdzieś to słyszałem i nie wiem czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są. Taka opinia chodzi. A są po prostu mniej wyeksploatowane, przez co lepiej świecą od starszych.

Ale też bledną w temperaturze. Sam mam dwa takie. Loteria jak trafisz.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po 2004r, a właściwie od połowy 2004r. Są troszkę pozmieniane. Dodatkowe menu (specjalnie nic nie daje). Odrotnie przebieg dzienny (też nic nie daję) I można zrobić ikonę aktywnego tempomatu (dla mnie fajny bajer). Poza tym wyświetlacze od fisa są takie same i jak tauka wspomniał loteria jak trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam na imię Łukasz i jestem nowym użytkownikiem forum jak i VW Passata B5 z 99r :). Moje auto niestety także niema FIS jak innych niektórych kolegów. Jednak brnąc przez strony na forum, co raz mniej rozumiem, i chcę się upewnić co wstawić, tak więc po kolei:

- mam licznik 3B0 920 802 - numer odczytany z VAGa

- wnioskuję, że: posiada IMMO2, a także CAN

- chciałbym wymienić najlepiej na fullFis ewentualnie 1/2 Fis. Jakie numery szukać? 3B09208XY? możecie coś polecić?

- czy mając licznik z CANem i CANGateway w aucie, jestem pozbawiony problemu ze słynną kontrolką poduszek w przypadku FullFis? Przyznam, że wolałbym aby ona działała... czy mając 920 już poduchy są dostosowane także i wkładając pełny Fis będzie plug&play aby zalogować i kodowanie wpisać?

Prosiłbym o pomoc gdyż te pytania nie dają mi spać od kilku dni ;) Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie numery szukać. 3b092084x. Im wyzszy x tym lepiej. Najnowszy jest 9. No i jeszcze musisz dobrać czy benzyna czy diesel.

Co do poduszki, to pewnosci nie mam, ale wymiana stwrownika AB to wbrew pozorom bardzo prosta operacja, polegajaca na przełożeniu pinów z jednej wtyczki do drugiej i pociagniecie dwóch przewodow do licznika.

A tak poza tym to wkladasz licznik, kodujesz klucze i jedziesz.

Oczywiscie jeżeli masz juz jakies chociaz mfa, bo jak nie, to musisz jeszcze manetke zalozyc i instalacje.

Trzeba tez bedzie zrobic pinologie przy climatroniku, zeby temperature poprawnie wyswietlało, jak wsadzisz licznik z FL :-D

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!, Najważniejsze pominąłem właśnie :) 1.8 Benzyna, chciałbym zegary także z benzyny, żeby nie bawić się w przekładanie tarczek itp. końcowka 84x to ogólnie z TDI jak widzę. Climatronik mam, wyświetla normalnie temperaturę, ale z FL raczej wstawiać nie będę zegarów, więc problem odpada. Manetkę muszę dołożyć, bo to golas ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie zakladasz z fl, to ab bedzie ci działać normalnie. 84x to jest do benzyny i diesla. O tym do czego jest konkretnie decyduje literka (lub jej brak) po x. Z temperatura tez nie bedziesz musial kombinować jak zegary beda z przedlifta.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po szybkim przeszukaniu nie mogę znaleść ani jednego fullFisa na allegro, dla benzyny. Za to jest ich bardzo dużo dla 2.5tdi, 1.9tdi za dobre pieniądze. Jak wygląda sprawa włożenia zegarów dieslowych do benzyny? zmieniam tarczki, a zakres obrotów? tu mamy 5k na nowych zegarach....chyba warto szukać już od benzyny, prawda? za dużo zachodu Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba namierzyć jaki jest odpowiednik numeru danego licznika dla benzyny, przełożyć tarczki i wgrać wsad benzyny i gotowe.

 

Wysłane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze nie będzie piszczeć przy otwartych drzwiach i zapalonych światłach bez kluczyka w liczniku od FL bez przerubek w liczniku lub bez wymiany modułu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to już wyczytałem. To też FL odpada całkowicie. Jest bardzo dużo liczników do TDI ale przeszukując net pod kątem wsadów do licznika 3B0920842 nie mogę nic znaleźć. Może koledzy coś mają? Diesel to 3B0920842A, natomiast bena to 3B0920842 czyli bez literek. Jest to pełny Fis. Ma ktoś wsad do eepromu? wiem, że niektórzy koledzy zwłaszcza z początkowych postów czynili cuda wycinając komórki w hexworkshopie i edytując ręcznie dane. Poratuje ktoś? Bo z tego co już ustaliliśmy taki licznik podchodzi bez problemów i wszystko zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, to już wyczytałem. To też FL odpada całkowicie. Jest bardzo dużo liczników do TDI ale przeszukując net pod kątem wsadów do licznika 3B0920842 nie mogę nic znaleźć. Może koledzy coś mają? Diesel to 3B0920842A, natomiast bena to 3B0920842 czyli bez literek. Jest to pełny Fis. Ma ktoś wsad do eepromu? wiem, że niektórzy koledzy zwłaszcza z początkowych postów czynili cuda wycinając komórki w hexworkshopie i edytując ręcznie dane. Poratuje ktoś? Bo z tego co już ustaliliśmy taki licznik podchodzi bez problemów i wszystko zadziała?

Szukaj full fisa od Angoli na allegro są z końcówka 947 lub 949 a wsad wgrasz z 847 lub 849 przelozysz tarczki i po sprawie.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem, że może być to nawet Anglik TDI bo gdy wrzucę wsad benzynowy to i tak wkłożę swoje obie tarczki i będzie pokazywało wszystko dobrze? tak myślę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak:)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam licznik 3B0920822A i chyba wymienię na 3B0920827A, ale zauważyłem, że większość z nich ma cienkie wskazówki. Czy poza wyglądem wskazówek jeszcze czymś się różnią te liczniki? O co chodzi z numerami na naklejkach: V04, V06 i V08?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja wsadu/ licznika czyli tak naprawdę struktura wsadu

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności