Skocz do zawartości
macialo

sposób na fotoradary

Rekomendowane odpowiedzi

a link jest jakis zły bo wypadki sa pokazywane

u mnie dobrze pokazuje, mhmm

 

"Używane przez policjantów fotoradary Rapid mogą pracować tylko do temperatury -10 stopni Celsjusza. W czasie silnych mrozów kierowcy nie muszą obawiać się zdjęć i mandatów z przydrożnych masztów. Są one bowiem puste - informuje "Dziennik Zachodni".

 

Radarowy miernik prędkości Rapid produkowany jest w gminie Ostrów Mazowiecka przez Zakład Urządzeń Radiolokacyjnych Zurad. Rapidy używane są przez komendy policji w całym kraju i są najpopularniejszym narzędziem do wyłapywania kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Nic dziwnego, bo ten fotoradar, który otrzymał m.in. wyróżnienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za "walory użytkowe i ekonomiczne", ma sporo zalet - jest mały, prosty w obsłudze i tani w eksploatacji, bezawaryjny, a do tego wykazuje dużą dokładność w pomiarach.

 

 

REKLAMA Czytaj dalej

 

 

 

Ma jednak również i wadę - producent zaleca jego użytkowanie w temperaturze od -10 do maksymalnie +60 stopni Celsjusza. Oznacza to, że podczas niedawnych dwudziestostopniowych mrozów Rapidy nie mogły zostać wykorzystane przez funkcjonariuszy drogówki. Tak było między innymi w Katowicach, gdzie policjanci mają do dyspozycji dwa takie urządzenia - pisze "Dziennik Zachodni". "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady że jesteśmy, jedynymi kombinatorami w EU, kombinuje każda nacja, a do wielu z nich, to jeszcze nam daleko. Nawet tacy świętojebliwi niemcy , co to psy na nas wieszają, wcale nam nie ustepuja w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis mowili w radio i policja się przyznala ze fotoradary mają system zabezpeiczen i praktycznie nei działają ponizej -12st. Reczne działają do -20, ale kto wtedy stoi i strzela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy temp niższej niż -10 to i tak raczej nie przekroczymy tak prędkości jak zazwyczaj, złe warunki na drodze idą w parze z temp. (wyższe temp, lepsze warunki na drodze) i pewnie przekroczenia większości to góra ta granica tolerancji 10-15km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko przy temp niższej niż -10 to i tak raczej nie przekroczymy tak prędkości jak zazwyczaj, złe warunki na drodze idą w parze z temp. (wyższe temp, lepsze warunki na drodze) i pewnie przekroczenia większości to góra ta granica tolerancji 10-15km/h.

Tu bym się z Tobą nie zgodził ;)

 

Np dziś jest temp -8. Szosa jest biała, bo wysuszona mrozem. Goły asfalt. I nie problem jechać 100 czy 120 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sposobem na fotoradary jest mróz

Mówili ostatnio o tym w TVN tubo, ale mówili też że to działa tylko na fotoradary ustawione na trójnogu czyli przenośne, bo te stacjonarne podobno działają w takich mrozach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio było z -13 i stał policeman z suszarą. Że mu się chciało...

 

Np dziś jest temp -8. Szosa jest biała, bo wysuszona mrozem. Goły asfalt. I nie problem jechać 100 czy 120 km/h.

To przy ilu się złożyła ta Twoja antena od CB :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To przy ilu się złożyła ta Twoja antena od CB ?
160 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ale homologacje tracą już przy -10 ale radość"

Ja bym się tak nie cieszył ponieważ homologacja obejmuje warunki w jakich foto pracuje (w maszcie jest temperatura spełniająca normę) a nie jak temperatura jest na dworze. To samo jest z alco-sensorami do badania trzeźwości z tego co pamiętam to temperatura pracy jest od 0 st w górę dlatego Policjanci przy mrozie biorą na badanie do radiowozu a raczej powinni brać. Po badaniu w radiowozie jak jest mróz na dworze badanie jest nie do podważenia a jeśli było na mrozie można je podważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się tak nie cieszył ponieważ homologacja obejmuje warunki w jakich foto pracuje (w maszcie jest temperatura spełniająca normę
a wedlug Ciebie ten maszt jest ogrzewany ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sposobem na fotoradary jest mróz

 

ale -30 to u nas nie czesto bywa..

 

DANE TECHNICZNE

 

Zakres pomiaru od 30 km/h do 250 km/h. Pamięć urządzenia rejestruje:

prędkość mierzoną i dopuszczalną

zdjęcie cyfrowe

datę

czas

miejsce pomiaru

 

Ekran pełni jednocześnie funkcję klawiatury. Urządzenie produkowane jest w dwóch wersjach:

przewoźne montowane na statywie (zasilanie akumulatorowe 12V DC), zakres temperatury pracy

-10°C do 60°C

stacjonarne na specjalnym maszcie w klimatyzowanej obudowie (zasilanie 230V AC), zakres temperatury pracy -30°C do 60°C

 

http://www.zurad.com.pl/tstrona/modules.php?name=Fotorapid

 

gazety i TV zawsze szukaja sensacji i czesto pomijaja fakty wybierajac te ktore sa im wygodne

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do działania w różnych temperaturach to coś być musi bo w zimę nie testują ich przy drodze przed ZURADem w Ostrowi Mazowieckiej, a w lato bardzo często ''cykają fotki'' niezależnie od prędkości z jaką się jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do działania w różnych temperaturach to coś być musi bo w zimę nie testują ich przy drodze przed ZURADem w Ostrowi Mazowieckiej, a w lato bardzo często ''cykają fotki'' niezależnie od prędkości z jaką się jedzie.
Kolego, czy to znaczy że to tylko fotki testowe? Jeśli tak to UFFFF :D Miałem 89km/h i mi łypnęło w październiku ;) Byłem pewny że fota prędzej czy później przyjdzie.

 

Jadę sobie w nocy scania, na odcince, godz 1. Patrzę w lewo, duży napis "ZURAD" - z czymś mi się kojarzy ;) ŁYP - i już wiem co to znaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

początkowo przychodziły fotki i z tych testowych, ale potem ktos sie wziął za to i teraz nawet maszt jest za ogrodzeniem. Swego czasu było nawet dwa ''fotografy'' w przeciwnych kierunkach strzelające.

 

Teraz tylko testują, nawet dzisiaj widziałem mieli przenośny i dwie lampy błyskowe.

 

Kolega który mieszka niedaleko powiedział mi że stąd nie przychodzą i faktycznie nie przyszła mi a kilka razy błysnęło:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zrobili mi już kilka fotek z fotoradaru przenośnego o którym słyszałem wcześniej na CB więc jechałem przyzwoicie, żadna nie dotarła - testują, nudzą się albo szukają przystojniaka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale homologacje tracą już przy -10 ale radość

 

oto dowód:

http://ww6.tvp.pl/6818,20100208959264.strona

I cytat z artykułu
Zimą pomiary prędkości rejestrowane przez tego typu urządzenia mogą być przekłamane. Dlatego też straż gminna czy policja nie ma prawa ukarać nas mandatem, gdy dowodem jest zdjęcie zrobione na mrozie. Strażnicy gminni ze Słupska przyznają, że zimą fotoradar nie przynosi gminie dochodów.

Choć mróz i śnieg pokonał Straż Gminną, policjanci ze Słupska zapewniają, że z nimi zimie nie pójdzie tak łatwo.

Teraz już wiem skąd mamy taką zimę. :D

A tak na serio wcale bym się nie zdziwił że przeprowadzają testy z nowymi lampami czy fotoradarami. Koło mojej wiochy jak się jedzie w kierunku nad morze od kilku dni stoją i robią fotki w podwójnej obstawie. Z jednej strony wsi fota, z drugiej strony zatrzymują i na gorąco wręczają mandat. Kierowcy z CB mają na to określenie (fotoekspres) :D I nie straszna im temperatura -6. Chociaż przy niższych temp. nie stali. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytać. Bardzo ważna informacja http://3obieg.pl/trybunal-konstytucyjny-wszystkie-pieniadze-za-mandaty-z-fotoradarow-musza-zostac-zwrocone

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strona padła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności