Skocz do zawartości
Gość lupus775

zamek tylnej klapy w kombi B5

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączam się pod temat.

W moim kombi b5 (1998 rok) w LISTWIE TYLNEJ KLAPY pękło mi coś w środku - jakieś plastiki do śrub - efektem tego są głębokie rysy bo bokach:

201303057001.jpg - (tu gdzie czerwone nawiasy), chce teraz rozebrać to na części pierwsze, posklejać lub ewentualnie wymień na nowe, oraz pomalować te głębokie rysy.

rozebrałem wnętrze i mam mechanizm na wierzchu, tylko nie wiem jak go wyjąć by dostać się do LISTWY TYLNEJ KLAPY?!

 

Wygląda to tak:

20130305700.jpg jak widać odkręciłem dwie śrubki na dole ale i tak coś mi trzyma jakby przy zawiasie,

 

o tu:

20130305701.jpg

 

Jak to rozebrać by dostać się do LISTWY TYLNEJ KLAPY:?:

Proszę o pomoc.:help:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[same odkrecenie srub nic nie daje,zamek czyli wkladka trzyna sie na zabezpieczenui,takim drucie ,siedzi w rowkach,odciagnij go srubokretem,i wyciagniesz do siebie

 

---------- Dodano o 13:17 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:16 ----------

 

jakby co mam taki zamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem co bartek1988. Odkręciłem dwie śruby, odczepiłem i wyjąłem drucik wskazany strzałką na trzecim zdjęciu w jego poście i nic... Całość ani drgnie. Chciałbym wyciągnąć ten mechanizm, ale nie chcę używać za dużo siły. Czy jest tam coś jeszcze co może trzymać klapę? Czy wkładkę zamka wyciąga się wraz z całym mechanizmem zamka do środka, czy wkładkę trzeba wyjąć na zewnątrz?

Proszę o pomoc :help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[same odkrecenie srub nic nie daje,zamek czyli wkladka trzyna sie na zabezpieczenui,takim drucie ,siedzi w rowkach,odciagnij go srubokretem,i wyciagniesz do siebie

 

Możesz pokazać na moich zdjęciach gdzie ten "pieron" się znajduje? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioe, ja też z tym kiedyś walczyłem. Było to tak skorodowane aluminium, że dopiero po potraktowaniu chemią typu WD40 i rozruszaniu dało się to rozebrać. Rozruszać u mnie oznaczało delikatnie przekręcać obie części w osi wkładki zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin6622 możesz opisać gdzie to jest w której części?

et.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Udało się :) Wziąłem klucz nasadowy z szerszą końcówką, przyłożyłem do zamka z zewnątrz i puknąłem w klucz parę razy młotkiem. Wyskoczyło bez problemu. To najlepsza metoda. Dla potomności: lepiej nie próbować tego wyciągać na siłę od wewnątrz, tylko wypchnąć czymś szerokim od zewnątrz. Odradzam śrubokręt, bo można pogiąć blaszkę osłony zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabezpieczenie masz tam gdzie wskazuje strzalka,zajrzyj tam od strony bagaznika,w klapie jest korpus wktory wchodzi zamek, i jest to zabezpieczone tym drutem jakby,scigasz go na bok z rowkow,i ciagniesz do siebie cale to ustrojstwo,to proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zabezpieczenie masz tam gdzie wskazuje strzalka,zajrzyj tam od strony bagaznika,w klapie jest korpus wktory wchodzi zamek, i jest to zabezpieczone tym drutem jakby,scigasz go na bok z rowkow,i ciagniesz do siebie cale to ustrojstwo,to proste

 

Dzięki bardzo wylazło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze i ja do was sie dokleje a wiec ja mam troszku inny przypadek jak otwieram nie swieci swiatełko jak recznie przesune zamek o 1 raz to swieci

Zamek zamyka się na dwa razy, żeby światełko oświetlenia bagażnika zgasło zamek musi być zamknięty na dwa razy. Ot cała filozofia, żeby tak było musisz wyregulować, poprzesuwać zamek i rygiel zamka u mnie przesunąłem rygiel maksymalnie na zewnątrz i zamek maksymalnie na zewnątrz i zamyka idealnie, światełko też gaśnie. W którą stronę przesuwasz zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Sorry za odkopywanie tematu ale mam problem z klapą.

Autko to b5fl sedan. Problem polega na tym że klapę mogę otworzyć przełącznikiem na drzwiach kierowcy i tylko tam. Styk na klapie nie otwiera, na pilocie też nie otwiera, a przy zamkniętym aucie jak przytrzymam otwieranie klapy to mrugną migacze ale się klapa nie otwiera nawet po naciśnięciu przycisku.

 

Dzięki z góry za pomoc i odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedźcie mi jak wyciągnąć zamek klapy w kombiku, bo za cholere nie moge rozkminić jak to zrobić. Jak wyciągnąć ten bolec który jest na drugim zdjęciu? DSCF9553.jpg

DSCF9552.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij zabezpieczenie z wkładki,opis wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem to zabezpieczenie, odkręciłem śruby a zamek rusza się ale nie chce wyjść. Biłem w niego od drugiej strony i też nic. Blokuje go chyba ten plastik który idzie do klamek zewnętrznych i jest połączony w środku z zamkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wkadce zamka od strony wewnetrzej auta jest druciany seger to on blokuje wkadke zeby nikt od zewnatrz nie wepchnal zamka do srodka klapy ;jest troche problem ze zdjeciem i zalozeniem tego segerka ale da rade mi sie udalo

...jeszcze jedno mi sie przypomnialo ze trzeba zdjac od strony zewnetrzej te raczki pod maskownica zamka co sie nimi naciska zamek

Edytowane przez nonerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się je zdejmuje te rączki? N siłe do siebie? Jutro mógłbym się z tym pobawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się je zdejmuje te rączki? N siłe do siebie? Jutro mógłbym się z tym pobawić

 

http://naforum.zapodaj.net/aea0359cd0d0.jpg.html

 

jak odegniesz listwe od srodka ta co jest w niebieskim prostokacie na zdjeciu to nastepnie ciagnac klamki zewnetrzne zamka powinno puscic .Klamki tez maja swoje zaczepy-na zdjeciu kolor czerwony .Lekko ciagnij a powinno pojsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

podepnę się pod temat, model samochodu w profilu obok (variant).

Mój problem: zamek w klapie bagażnika działa mi tylko połowicznie, tzn. klamka elektroniczna otwiera klapę, gdy zamek jest zamknięty tylko na "pierwszy stopień", przy całkowitym zamknięciu nie ma żadnej reakcji. Wygląda mi to na problem z tym dwustopniowym mikrostykiem w zamku. d1542de3eb86.jpg

Ten mikrostyk ma trzy piny (na zdjęciu 1, 2 ,3). U mnie przy zamku otwartym zwarte są wszystkie 3, przy "półzamkniętym" (wtedy działa klamka) zwarty 1 i 2, przy zamkniętym natomiast wszystkie są rozwarte. Mógłby ktoś z kolegów sprawdzić na działającym zamku jaki powinien być prawidłowy układ lub ewentualnie podpowiedzieć gdzie jeszcze szukać rozwiązania.

Dzięki i pozdrawiam Lutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłączę się do tematu mam problem z otwieraniem tylnej klapy zamek otwiera się nie do końca na pozycje 1 klapa jest nie domknięta trzeba domknąć ręcznie i próbować ponownie aż zaskoczy nie wiem w czym jest problem czy zamek czy siłownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamek zasyfiony

w czasie spoczynku linka jest luzna normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności