Skocz do zawartości
Gość lupus775

zamek tylnej klapy w kombi B5

Rekomendowane odpowiedzi

oki, jutro poczyszczę i sprawdzę, a gdzie dokładnie sa te mikro... coś tam, coś tam :) ponieważ ja nie znam się doslownie i czy je widać.

 

Nie widać dopóki zamka nie wyciągniesz-są w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha, ten zamek w klapie oczywiście dolny, nie ten co wkladamy kluczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
acha, ten zamek w klapie oczywiście dolny, nie ten co wkladamy kluczyk

 

Tam gdzie wsadzasz kluczyk to tylko wkładka,właściwy zamek masz pod tapicerką-po jej zdemontowaniu napewno go zauważysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, jutro sprawdze i dam znac :) dzięki na razie POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

Wczoraj zdemontowałem tem zamek i go wyczyściłem tak myślę, ale i tak po wlożeniu kluczyka do wkładki nie da rady go przekręcić. Po oczyszczeniu i ponownym zamontowaniu zamek to zamo nie działa, czyli po załązeniu centralnego nie zamyka się, no i zkluczyka nie da się zamknąć :( co robić, myślałem zeby kupić kompletny zamek od innego paska i go wymienić? Co wy na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie,

 

Wczoraj zdemontowałem tem zamek i go wyczyściłem tak myślę, ale i tak po wlożeniu kluczyka do wkładki nie da rady go przekręcić. Po oczyszczeniu i ponownym zamontowaniu zamek to zamo nie działa, czyli po załązeniu centralnego nie zamyka się, no i zkluczyka nie da się zamknąć :( co robić, myślałem zeby kupić kompletny zamek od innego paska i go wymienić? Co wy na to

wina silownika,za bardzo wychodzi na zamknij...rozbierz go i jakos zablokuj zeby tak daleko nie wychodzil,podluz cos.pokombinuj a jak nie wiesz jak to wymontuj go i bagaznik otwieraj tylko z kluczyka

Edytowane przez Gregoryyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do posiadaczy rozbierających zamek w tylnej klapie kombi 3B z fabrycznym alarmem. U mnie zgnił totalnie stycznik znajdujący się w zaczepie, ten który włącza oświetlenie bagażnika i alarm. Do niego dochodzą trzy kabelki. Jeden z nich to masa (-) po otwarciu ten zgnity stycznik ma włączać oświetlenie i alarm gdy jest uzbrojony. Ma ktoś wiedzę jak dokładnie działa ten stycznik? czy po otwarciu zwiera tylko oświetlenie, czy także równolegle sygnał do alarmu. Czy ktoś zna jego budowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy wie może ktoś jak naprawić mikro styki w zamku tylnej klapy (kombi). Dziś w dzień wymontowałem zamek i go dokładnie wymyłem pod ciepłą wodą potem potraktowałem go WD i znowy wypłukałem. Jakiś czas bylo ok - lampka w kabinie sie zapalałe a teraz wieczorem znowu ciemność. Wina mikro styków - sam zamek jest w idealnym stanie. Jakim preparatem prysnąć na te mikrostyki czy jak to naprawić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy wie może ktoś jak naprawić mikro styki w zamku tylnej klapy (kombi). Dziś w dzień wymontowałem zamek i go dokładnie wymyłem pod ciepłą wodą potem potraktowałem go WD i znowy wypłukałem. Jakiś czas bylo ok - lampka w kabinie sie zapalałe a teraz wieczorem znowu ciemność. Wina mikro styków - sam zamek jest w idealnym stanie. Jakim preparatem prysnąć na te mikrostyki czy jak to naprawić ???

 

Nie czyść tylko od razu je wymień-sztuka kosztuje około 2 zeta-zależy gdzie kupujesz.W wątku o mikrostykach znajdziesz obszerne info na ten temat.Jak wymienisz to masz spokój na długi czas a naprawa/czyszczenie na długo nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk_ ale nie wydaje mi sie, że można wymienić mikrostyki w zamku tylnej klapy One sa zamocowane w takiej obudowie na nity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk_ ale nie wydaje mi sie, że można wymienić mikrostyki w zamku tylnej klapy One sa zamocowane w takiej obudowie na nity.

 

Wszystko się da,pokombinuj trochę :hyhy

Nity zawsze można rozwiercić ;) i zastąpić je czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie mam taki sam problem z otwieraniem tylnej klapy raz dziala 10 nie przekopalem forum moze ktos pdac krok po kroku jak sie zabrac do tego zamka zebym nic nie pourywal wielkie dzieki chce sie do tego zabrac bo porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk_ ale nie wydaje mi sie, że można wymienić mikrostyki w zamku tylnej klapy One sa zamocowane w takiej obudowie na nity.

Śmiało można rozwiercić, a potem zamocować np. na malutkie wkręciki.

Sam mikrostyk nie jest skomplikowany. W moim przypadku wystarczyło go porządnie oczyścić/odtłuścić gdyż był zalany płynem od spryskiwacza.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie microstyk nie działa"nie odbija" tak jak powinien.U mnie bynajmniej tak było.Trzeba go wymontować i potraktować jakimś ustrojstwem(WD 40).Ażeby tego dokonać musisz odkręcić 4 wkręty na krzyżowy wkrętak mocujące osłonę kalpy od wewnątrz.Dwie są w uchwytach za które zamykasz klapę a dwie na łączeniach dolnej osłony z górną.Odkręcasz 4 wkrętki i osłona trzyma się tylko na metalowych "blaszkach".Trzeba pociągnąć(szarpnąć)do siebie-w dół o na pewno zejdzie.Później trzeba po odpinać wszystkie wtyczki i wyciągnąć taki czarny plastik osłonkę na podświetlenie tablicy i microstyk-łatwo się nie podda.Jak to wyjmiesz to będziesz miał microstyk prawie zdemontowany.Trzyma się na metalowej ramce skręconej na dwa torxy-nie pamiętam dokładnie jakie i wychodzi w dół w stronę tablicy rejestracyjnej.To chyba wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

Przyklejam się pod temat bo długo tu nie bywałem, po prostu moje B3 od kilku lat nie ma żadnej usterki :) potem były zmiany i skasowano mi konto, założyłem nowe no i jestem teraz początkujący :) w tamtym tygodniu kupiłem B5FL Variant z BDG w wersii comfort, samochodzilk był lekko podtopiony, klient wjechał na lód zgasił auto jak przyszedł przód auta był pod wodą, niestety albo stety próbował odpalić silnik, zaciągneło wody no i teraz mam autko :), czekając na naprawę silnika chciałem zrobić porządek z elektryką, a więc co mi nie działa: nie można otworzyć ani zamknąć drzwi z pilota, nie da się otworzyć tylnej klapy ani z pilota ani z przycisku na klapie(zamka tam nie ma, albo nie wiem gdzie jest :) nie działa podnoszenie szyb, działa centralny z klucza po za jednymi drzwiami, działa otwieranie wlewu paliwa, czy może to być spowodowane padem komputera ? bezpieczników jeszcze nie oglądałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie

 

Przyklejam się pod temat bo długo tu nie bywałem, po prostu moje B3 od kilku lat nie ma żadnej usterki :) potem były zmiany i skasowano mi konto, założyłem nowe no i jestem teraz początkujący :) w tamtym tygodniu kupiłem B5FL Variant z BDG w wersii comfort, samochodzilk był lekko podtopiony, klient wjechał na lód zgasił auto jak przyszedł przód auta był pod wodą, niestety albo stety próbował odpalić silnik, zaciągneło wody no i teraz mam autko :), czekając na naprawę silnika chciałem zrobić porządek z elektryką, a więc co mi nie działa: nie można otworzyć ani zamknąć drzwi z pilota, nie da się otworzyć tylnej klapy ani z pilota ani z przycisku na klapie(zamka tam nie ma, albo nie wiem gdzie jest :) nie działa podnoszenie szyb, działa centralny z klucza po za jednymi drzwiami, działa otwieranie wlewu paliwa, czy może to być spowodowane padem komputera ? bezpieczników jeszcze nie oglądałem.

moduł komfortu raczej do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie on siedzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie on siedzi ?
pod fotelem kierowcy pod dywanikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba siedzenie odkręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności