Skocz do zawartości
Gość lupus775

zamek tylnej klapy w kombi B5

Rekomendowane odpowiedzi

Koledze chyba chodziło o co innego, microstyk do światła jest w samym zamku łączącym klapę z ryglem w budzie. Niestety jest on de facto nie rozbieralny. Przymierzam się jednak do rozebrania go i znitowania ponownie po naprawieniu microstyku który jest banalny w swej konstrukcji i myślę że uda mi się go naprawić. Jak zrobię to się pochwalę :)

 

Mikrostyk się wymienia a nie naprawia ;)

Koszt to niecałe 3 zeta więc nie widzę sensu naprawy...Owszem,nie zaprzeczam-da się go "poprawić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taki mikrostyk nabyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zamka bagażnika varianta 3BG u mnie były w ASO Skoda / VW, ceny nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mikrostyk się wymienia a nie naprawia

Koszt to niecałe 3 zeta więc nie widzę sensu naprawy...Owszem,nie zaprzeczam-da się go "poprawić".

 

Patryk stawiam Ci browar ... co tam browar, flaszkę przedniego trunku jak mi pokażesz gdzieś w sprzedaży ten microstyk do ZAMKA/RYGLA tylnej klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk stawiam Ci browar ... co tam browar, flaszkę przedniego trunku jak mi pokażesz gdzieś w sprzedaży ten microstyk do ZAMKA/RYGLA tylnej klapy.
To chyba do mnie było rogerm i chyba pomyliłem wersje. Mikrostyk jest do limuzyny, nr z ETK 8D5959489 i dostępny w ASO. Co prawda do varianta nie ma, ale taki mikrostyk jednak istnieje w handlu. Czekam na trunek :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można kupić cały zamek ale chodzi o sam microstyk :P

No niestety to nie to, ten o którym mowa jest przesówny a nie wciskany i znajduje się wewnątrz znitowanego zamka o właśnie tego..

zamek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, znam ten ból, ja przerobiłem to na dwa wciskane z rolkami. Ten oryginalny jest przesuwny i na dodatek mimo próśb nikt nie opisał które styki zwiera w którym położeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten przesówny ma wewnątrz trzpień ze sprężynką i zdaje się 2 ślizgi, coś a la potencjometr, mam nadzieję że po rozebraniu uda się to naprawić. Skoro zaglądałeś jak rozumiem może też próbowałeś to przerabiać ... czemu nie naprawiałeś ...

Pamiętasz jakimi nitami to potem składałeś? Chodzi mi o te 2 duże przez cały zamek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było co naprawiać. Był tak skorodowany, że szkoda go było rozbierać, ale chciałem obczaić który styk z którym w jakim położeniu, ale się nie dało, bo nie było co oglądać. Jeśli będziesz go rozbierał, to sprawdź proszę co się z czym zwiera w jakim położeniu przesuwki (czyli haka zamka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię zdjęcia:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi co zwiera to bardzo proste:

 

we wtyczce są trzy kabelki:

 

masa przychodząca do mikrostyku

masa wychodząca z mikrostyku do zegarów (symbol otwartych drzwi)

masa wychodząca z mikrostyku do lampki (światło w bagażniku)

 

masa do zegarów idzie od razu po odbezpieczeniu zamka - czyli po otwarciu z pilota, jeszcze przed podniesieniem klapy - wtedy jeszcze lampka nie świeci

 

masa do lampki idzie dopiero po całkowitym przesunięciu suwaka, czyli po podniesieniu klapy.

 

Jeśli dobrze pamiętam położenie kabelków na wtyczce to środkowy to jest masa, a dwa po bokach idą odpowiednio do lampki i zegarów - można śmiało wziąść mały kabelek i pozwierać sobie je wzajemnie - przy połączeniu środekowego ze skrajnym będzie zapalała się lampka lub symbol na zegarach

 

Jeśli ktoś wie gdzie mogę zakupić taki mikrostyk to proszę o informację - rozwierciłem nity, wymontowałem mikrostyk i jest total szrot - w środku całkiem się rozsypał a nowy zamek kosztuje kilka stów !!! a kupowac uzywany to kompletna głupota ba nawet jeśli działa to moze paść w każdej chwili ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek, ale nie do końca jest jak piszesz. Ja mam wersję variant 3B (przed liftem), do zamka (mikrostyku) dochodzą trzy kabelki, nie mam kontrolki otwarcia bagażnika. Jeden to wiem do lampki, drugi do fabrycznego alarmu, trzeci masa. Ten z alarmu jest także użyty do sterowania dodatkowym alarmem. Chciałem wiedzieć czy ten styk od alarmu w momencie całkowitego otwarcia łączy (zwiera) masę i do lampki i do alarmu czy jak to dokładnie jest. Jak pisałem z mojego nic nie wyczaisz, bo zgnity totalnie. Zrobiłem to na innych mikrostykach, ale mam wątpliwość, który kiedy się załącza? Może mógłbym zrobić to na jednym, np mając lampkę i alarm podłączone razem, a podawać tylko masę po otwarciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie microstyk jest w miarę dobrym stanie więc mam nadzieję go zreanimować .. a jakich nitów panowie używaliście, może pamiętacie przekroje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rogerm, koniecznie zdjęcia i pomiar miernikiem lub żarówką, co się z czym łączy, tak jak w postach powyżej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o piny mi chodzi tylko o NITY którymi potem nitowaliście cały zamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, rozumiem, chciałem się tylko przypomnieć. Ja nie pamiętam czy cały zamek roznitowałem, wiem tylko, że coś musiałem wycinać, aby te dwa dodatkowe styczniki zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odświeżę nieznacznie kotleta, ale mam takie pytanie, bo nie jestem w stanie tego znaleźć ani na allegro, aby nawet google prawdy nie mówią.

Chodzi o budowę mocowania zamka tylnej klapy. Czy ktoś z Was ma jakiś opis budowy uchwytu, który jest "łapany" przez zamek? Ten element, który jest w podłodze - stalowe ucho z dwoma języczkami. A dokładnie to chodzi o sprężynki do tych języczków...

Zamieszałem!?

 

--------------- edit ----------------------

osłona rygla?

Edytowane przez pricho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nr 28 :) przyjąłem, że masz Variata ;)

 

f8860175e159a1c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mikrostyk - pod obudową klapy bagaznika

A to czyjego problemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności