Skocz do zawartości
Gość Pabloss

Awaryjne otwarcie maski (pokrywy silnika)

Rekomendowane odpowiedzi

grill jest wyjęty i raczej nie uda mi sie tak odtworzyć już próbowałem kilkoma sposobami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od początku zamek coś nawalał, aż w końcu zaciął sie kompletnie. Po wyjęciu grilla miałem bardzo dobry dostęp i jest tylko jeden sposób. Musisz mieć dość długi śrubokręt płaski, wkładasz go w taką dziure po prawej stronie zamka i wypychasz dzwigienke na siłe. Musi puścić. Najlepiej jakbyś miał drugiego B5 obok siebie, wtedy dokładnie będziesz wiedział jak mechanizm zamka działa.

Nowy zamek to raptem 120zł w ASO, uzywki odziwo po aż 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boommax dzięki za odpowiedz na jutro ugadałem sie z kolegą B5 i myślę że jak przyjedzie to coś razem wymyślimy. Narysowałem na zdjęciu tak mniej więcej jak to wygląda tam gdzie jest szczałka musze wkładać śrubokręt!!

 

thum_89848394e4e34778.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PABLO40

Witam wczoraj u siebie wymieniałem te plastikowe Cięgno Zamka po wczesniejszym obłamaniu, i powien że nie miałem żadnych problemów z otwarciem klapy silnika, zależy kto ja mam szczupłą rękę włożyłem głęboko

w okolicę zawiasu i za czołem odginać różne cięgna i maska się otworzyła....:) póżniej wymiana cięgna 25zł i robota skończona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PABLO40 O ile dobrze rozumiem to w twoim przypadku maska już sie do góry odtworzyła, znaczy sie wyszła z pierwszego zaczepu, a później ręką przesunołeś dzwignię w prawo i Ci sie klapa podniosła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wczoraj u siebie wymieniałem te plastikowe Cięgno Zamka po wczesniejszym obłamaniu, i powien że nie miałem żadnych problemów z otwarciem klapy silnika, zależy kto ja mam szczupłą rękę włożyłem głęboko

w okolicę zawiasu i za czołem odginać różne cięgna i maska się otworzyła.... póżniej wymiana cięgna 25zł i robota skończona...

nie zawsze jest tak różowo...ja też włozyłem reke, próbowałem od tyłu pociagnac(dotykałem tego co potrzeba) a efekt taki, że zamek puścił tylko leciutko do góry.\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PABLO40
PABLO40 O ile dobrze rozumiem to w twoim przypadku maska już sie do góry odtworzyła, znaczy sie wyszła z pierwszego zaczepu, a później ręką przesunołeś dzwignię w prawo i Ci sie klapa podniosła...

 

Dokładnie z pierwszego zaczepu się otworzyła normalnie przez pociągnięcie dźwigni otwierania maski w wewnątrz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:):) a więc sie udało. kolegi B5 jak bardzo przydała, na zdjęciu jest narysowana czerwona szczałka gdzie trzeba uderzyć płaskim wygiętym srubokrętem ;)

 

thum_898483acf70b1ac2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja jutro bede próbował otwierać awaryjnie maske ,i pierwszy zaczep zwalnia normalnie linka, ale i tak coś trzyma na szczeście w miarę wysoko moge podnieśc maske wiec u mnie chyba nie jest tak żle:605:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak zdjąć grill, żeby dostać się do zamka maski jak pokrywa sinika jest zatrzaśnięta ? Czy coś osiągnę tą drogą czy tylko od dołu jak w postach powyżej? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wyciągnąć znaczek VW z grilla na środku mocno pociągnąć do siebie żeby wyskoczył z zaczepów na pewno nic się nie połamie bo tam są w nim zatrzaski i w tedy otworzysz maskę kombinuj sam może się nauczysz otwierać bo to kosztuje ja już podpowiedziałem ci a z kanału to możesz jedynie obejrzeć sobie silnik od spodu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam podobny problem, lecz odwrotny. Maskę otworzyłem, ale juz nie zamknąłem. Trzasnę maską, a ona tylko zaczepi się o ten zabespieczający zombek. Dzisiaj przywiozłem Paska do domu, zaglądam do silnika, a potem taki zonk, nie zamknie się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaglądam do silnika, a potem taki zonk, nie zamknie się...

Po prawej stronie, na dole tego zamka jest taka kulka, pociąg za nią i spróbuj zamknąć maskę. Powinno być :ok: I koniecznie przesmaruj mechanizmy zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maska już sprawna. Wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się dołącze żeby nie tworzyć nowego wątku. Urwało mi się to plastikowe cięgło z czerwnoą strzałką za pomocą którego otwieramy maskę. Samo cięgło jest bez problemu do kupienia na allegro ale nie wiem jak ma być dokładnie zamontowane w zamku. Pewnie jeszcze dochodzi do tego jakaś zawleczka albo inne tałatajstwo. Nie mam drugiego Paska na podorędziu coby sprawdzić i porównać. Nie ma ktoą z Was jakiegoś zdjęcia albo instrukcji jak założyć ten plastik ? Będę wdzięczny. :)

Edytowane przez Jonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja się dołącze żeby nie tworzyć nowego wątku. Urwało mi się to plastikowe cięgło z czerwnoą strzałką za pomocą którego otwieramy maskę. Samo cięgło jest bez problemu do kupienia na allegro ale nie wiem jak ma być dokładnie zamontowane w zamku. Pewnie jeszcze dochodzi do tego jakaś zawleczka albo inne tałatajstwo. Nie mam drugiego Paska na podorędziu coby sprawdzić i porównać. Nie ma ktoą z Was jakiegoś zdjęcia albo instrukcji jak założyć ten plastik ? Będę wdzięczny. :)

Witam!

Właśnie dziś też miałem ten dziwny problem to co kolega opisuje te cięgno plastikowe spadło bo zawleczka się rozleciała i też nie za bardzo wiedziałem jak klape otworzyc ale dzieki temu postowi dalem rade.

A tą dziwną zawleczkę zastapilem paskiem plastikowym nie wiem na jak długo to wystarczy:634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. (brak polskich znaków)

wczoraj wymienilem rozrzad w moim pasku (jak w opisie) wszycho spoko tylko na koncu zamknolem maske i juz jej nie otworzylem. nie wiem czy przykrécilem zamek nie na starych sladach. czy co. czytalem caly temat ze 3 razy i nici.

zdjécie grila nic nie daje wszycho zabudowane, od dolu tez nic sie nie da zrobic.

 

dziéki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdjécie grila nic nie daje wszycho zabudowane, od dolu tez nic sie nie da zrobic.

dziéki i pozdro

 

masz wskazówkę w 16 poście, może coś pomoże.

Pozdrawiam

Edytowane przez johnny147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten rysunek w czymś pomoże

 

zamekklapy.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie pancerz linki wypadl z mocowan w wyniku czego linka szla po przekatnej komory silnika efekt nie da rady otworzyc

 

I tu pomogl post kolegi bobek_1987

 

Tutorial

 

1. Ściągnąć grilla (żeby mieć więcej miejsca na puzniejsze operacje)

2. Wygiać śrubokret (długi na oklo 15-20 cm zagiać okolo 5 cm od konca a kąt okolo 30` - 40`)

3. wsadzić go okolo 1 cm na prawo od srodkowego otworu zaczepu grilla prosto pod maske (mozna nieco uszkodzic uszczelke klapy u mnie dziura wielkosci glowki srubokreta wiec tak jak by jej nie bylo)

4. oczami wyobrazni trafic srubokretem pomieszy dzwigienke a blache w zamku898483acf70b1ac2.jpg

5. Lekko przekrecic srubokret i gotowe

 

Mi to zajelo okolo 20 minut gmerania srubokretem pod maska oczywiscie mialem drógiego paska obok

 

Stosujac sie do opisu mysle ze nikt nie powiniem miec z tym problemu.

 

Na wszelki niewypadek dodam iz ww. opis sluzy awaryjnemu otwieraniu klapy w razie zatrzasniecia a nie po to zeby sobie od kogos czesci pozyczac pod blokiem:D

Edytowane przez Grapcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności