Skocz do zawartości
Gość Pabloss

Awaryjne otwarcie maski (pokrywy silnika)

Rekomendowane odpowiedzi

szanowni koledzy i koleżanki na początek witam wszystkich jako nowy użytkownik forum

 

dopadło mnie też zatrzaśnięcie sie autka padł mi aku i nie mogłem dostać się wogóle do auta

 

sposób ze śrubokrętem zdaje egzamin tylko w przypadku gdy na zamku nie ma tej plastikowej osłony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki sluchajcie mam problem .Mianowicie maska odskakuje ale gdy ciagne za ten plastik ktory ma uniesc maske do gory to nic sie nie dzieje.ciagne i to wszystko maski dalej nie puszcza.Jak moge ja otworzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakimś cudem zdejmiesz grill to jesteś w domu. Później wystarczy włożyć śrubokręt w dziurę, która jest w tym zamku i bodajże podnieść zapadkę, jeśli nie to znaczy że trzeba ją nacisnąć. Jeśli nie zdejmiesz grilla to próbuj trafić w tę dziurkę między żeberkami. Przerabiałem to w MKIV. Jak nie znajdziesz to pójdę i zobaczę jak to jest w 3BG.

 

Jak otworzysz to pamiętaj żeby założyć ten pierdolnik plastikowy!

 

EDIT: byłem w aucie i wiem już. Potrzebujesz cienkiego śrubokręta i latarki. Poświeć sobie przez grill. Po lewej (twojej lewej jeśli stoisz naprzeciw auta) stronie zamka będzie taki mechanizm z sprężyną. Podnieś go do góry i wsio. Śrubokręt może wsadzisz przez emblemat VW. Powinno się otworzyć.

Edytowane przez Toomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chlopaki sluchajcie mam problem .Mianowicie maska odskakuje ale gdy ciagne za ten plastik ktory ma uniesc maske do gory to nic sie nie dzieje.ciagne i to wszystko maski dalej nie puszcza.Jak moge ja otworzyc?

 

Wiesz, mi strażacy otwierali "awaryjnie". :D. Mają taki fajny przyrząd :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przechodziłem to u siebie. Po wczorajszej zmianie filtra p.pyłkowego, dziś już nie otwarłem maski-powód: sławna złączka się rozłączyła. Nie wiem kto i po co to wymyślił. W każdym razie dzięki koledze bany28, który przyjechał i użyczył swojego 3bg na wizję lokalną, udało mi się mojego otworzyć. I powiem Wam, że jest to banalnie proste-teraz otwarcie zajmuje mi parę sekund i to bez żadnych uszkodzeń. Zrobiłem zdjęcie jak to wygląda, ale waham się czy podać to tu, bo to jest tak proste i szybkie i boję się, że mogło by to wywołać więcej szkody jak pożytku. Ogólnie to już tu jest pokazane co należy podważyć, ja tylko znalazłem prostszą drogę. Przy okazji zobaczyłem, że rączka otwierania maski za chwilę by odpadła, bo wkręty ją trzymające były w połowie odkręcone. Acha no i oczywiście tę głupią złączkę zacisnąłem w sumie sześcioma opaskami zaciskowymi-teraz już mi się nie rozłączy sama ;) Więc jeśli nie chcecie sobie zmarnować pół niedzieli jak ja, to lepiej zabezpieczcie swoje złączki na lince. Co ciekawe Audi A6 C5, mimo, że bliźniacze pod wieloma względami, linkę ma w całości, bez żadnej śmiesznej złączki... Aha i uwaga na przewód spryskiwacza w okolicy zawiasu maski-ja wczoraj wydłubałem kurz i liście z tam tąd (obok filtra p.pyłkowego) i po zamknięciu maski zawias przeciął mi wężyk spryskiwaczy. To był powód dlaczego chciałem maskę otworzyć. A przy okazji próby otwarcia maski, zobaczyłem, że czegoś mi brakuje w zderzaku i domysliłem się po czym przejechałem 2 minuty wcześniej mimo, że na drodze niczego nie było-po własnej kratce ze zderzaka-wróciłem się i znalazłem ją na poboczu, troszkę pokiereszowaną, ale w zderzak wskoczyła....

 

---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

 

Aha, zdjęcie grilla jest nie potrzebne, a i tak nie wiele by pomogło-no i bez połamania nie da się go wyciągnąć przy zamkniętej masce. To samo tyczy się otwarcia od spodu-ciężki dostęp.

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fakir151

Wielkie podziękowanie dla Grapcia :hurra Dzięki Twoim obszernym wskazówką udało mi się otworzyć zatrzaśniętą maskę... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie,

 

a jak zdemontować linkę? muszę wymienić uszczelkę w grodzi, bo przepuszcza wodę i zalewa mi wnętrze.

dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest jakiś sposób otwarcia awaryjnie maski w B5FL. Ciągnąc za linkę zamek nie otwiera się. Linka jest naprężona ale nie powoduje otwarcia zamka. Zdjęcie znaczka VW nic nie daje. Szarpanie linką i maską także. Dodam że były próby otwarcia od spodu poprzez długi pręt z wygiętą końcówka i także nie przyniosły rezultatu. Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mam pomysł i to dość skuteczny-sprawdź PW i powodzenia-trochę cierpliwości i maska będzie otwarta ;)

Przy okazji, jeśli masz problem z maską to wypadało by przeczytać chociaz ten wątek w całości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie na ktore nikt nie odpowiedzial: jak zdemontowac linke?

Moj mechaniuzm otwierania klapy byl mizerny od samego poczatku, i bylo coraz gorzej.

Obecnie zeby otwrozyc maske, musze kombonerkami przytrzymac linke a ta "raczke" na maxa ciagnac do siebie - ona zapewne wypadla ze swoich mocowan.

Mechanik mi powiedzial, ze musze wymienic caly mechanizm, ale chcialem sie upewnic, czy to rzeczywiscie konieczne, skoro linka jest cala jak i raczka, tylko po prostu wszytsko jest luzne.

Ewentualnie ile kosztuje taka czesc (nowa) lub jak wyglada wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wymienial linki?

To chyba pozostaje mi przerobic Passka na akwarium:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie panowie może gdzieś szybką instrukcję w rysunkach albo fotki jak zdemontować grill z B5FL, koledze wpadł bażant w grill i nie wiem jak wyciągnąć ten język do otwierania klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest taka blaszka zawleczka-najpierw się ją odbezpiecza podważając śrubokrętem do góry, a następnie wypina z niej plastikową dźwigienkę(ten języczek do odbezpieczania klapy)-dźwigienka na końcu ma dwa piny wystające po bokach które włożone są w blaszkę-cały myk polega na tym, by to podważyć i wyciągnąć plastikową część z trzymającej ją blaszki. Nic trudnego-popatrz dobrze i będziesz widział co trzeba zrobić.

A potem to już tylko dwie śrubki torx z tego co pamiętam i parę zatrzasków po bokach i u dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamiętam i parę zatrzasków po bokach i u dołu.

Zatrzaski sa tylko od dołu z tego co pamietam. 2 torxy na bokach grilla widoczne po otwarciu maski. I tak jak kolega Ci napisał musisz zdjac najpierw jezyk otwierania maski, i grilla masz na wierzchu. Gorzej jest później z założeniem języka ale napewno dasz sobie rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

oby tylko nie padało :-) podczas operacji, szkoda, że nie ma manuala jak ten język się odpina ale po Waszych instrukcjach powinienem dać rade.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatrzaski sa tylko od dołu z tego co pamietam

Na bokach są, po jednym na stronę-w sumie bardziej to zaczepy, aniżeli zatrzaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam problem aby dostac sie do samochodu gdyz zamki mi nie dzialają a samochod otwiera sie tylko z centralnego . Problem w tym ze padl mi akumulator i nie moge nic zrobic . probowalem otworzyc maske wygietym śrubokretem ale nie dałem rady . czy jest jakis jeszcze sposób na otwarcie maski lub podanie mu z zewnątrz prądu aby otworzyc drzwi pilotem ? jutro bede próbował podpiąć sie pod rozrusznik moze sie uda . Czy podpinanie sie pod oświetlenie tablic rejstarcyjnych coś da ? . Samochod Passat b5 1997r . Z góry dziekuje za pomoc . Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamek w bagażniku sprawny? Jeżeli masz kombiaka to git. W sedanie będziesz maił wesoło, Wuj miał podobny problem w sedanie. Działał mu tylko zamek w pokrywie, wlazł do bagażnika i tak zaj...ał z buta w oparcie siedzenia aż się złożyło. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedan . bagażnika tez nie otworze jak bym dał rade to by było pięknie . raz już miałem z tym problem , ze wyjąłem akumulator i pozamykałem drzwi tylko bagażnik mialem otwarty wiec sie wbilem do bagażnika i śrubokrętem podważyłem dzwignie od składania foteli . Teraz mam troszke gorzej bo całkiem zamknięty jest . Dzięki za zainteresowanie . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności