Skocz do zawartości
ormowiec

Haracz ekologiczny

Rekomendowane odpowiedzi

ale to nie wejdzie w żywot upadnie komunikacjia miejska cała motoryzacjia upadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to nie wejdzie w żywot upadnie komunikacjia miejska cała motoryzacjia upadnie

A co ich to obchodzi, liczy się kasa nie obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Poraz kolejny pokazali,że są całkowicie oderwani nie od społeczeństwa, tylko od rzeczywistości.

 

Szczypior

Passat-18 lat

Garbus-35

Razem-6000pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja miałbym oddać mojego niuńka na złom do już bym wolał wjechać nim w ten budynek na ul. Wiejskiej i trafić przez przypadek na tego mądrego co to wymyślił!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest podobny jak w Niemczech. Tyle ze tam dają 2000 eur przy zakupie nowego (pewnie chcą zmniejszyc emisje spalin, zachecając do kupna nowych wozów), a u nas w Polsce chcą osiągnąć podobny efekt tyle ze nic nie dając, a biorąc kasę od biednych obywateli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seb@.k.

A może by tak warto zebrać na Forum kilka podpisów z wyrazami uznania dla pomysłów P. Ministra i wysłać? Jesli jakimś dziwnym zrządzeniem losu pomysł przejdzie to użtykownicy działów B2 i B3 zamiast na Forum będą sie spotykać na przystankach MPK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
użtykownicy działów B2 i B3 zamiast na Forum będą sie spotykać na przystankach MPK.
MPK też nie będzie, bo jak będzie jeszcze musiało zapłacić 3000 za każdego Ikarusa lub Jelcza to też zbankrutuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może by tak warto zebrać na Forum kilka podpisów z wyrazami uznania dla pomysłów P. Ministra i wysłać? Jesli jakimś dziwnym zrządzeniem losu pomysł przejdzie to użtykownicy działów B2 i B3 zamiast na Forum będą sie spotykać na przystankach MPK.

 

Ja już wysłałem na oficjalnej stronie PO co o nich myślę i że za ten pomysł na wszystkich forach motoryzacyjnych będę przypomianł żeby więcej nie głosować na platformę bez względu na to czy wejdzie on w życie czy też nie.. A Tuskolandowi życzę by się rozpi... na pierwszym lepszym drzewie swoim nowym autem... Nawet gdybym miał pieniądze na nowe auto to wolę jeździć starym mercem, audi czy passatem niż nowym złomem bo lubię stare auta ich prostotę i niezawodność i nikt mnie nie będzie przymuszał du kupna nowego fiata pandy !

Edytowane przez two_pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MPK też nie będzie, bo jak będzie jeszcze musiało zapłacić 3000 za każdego Ikarusa lub Jelcza to też zbankrutuje

 

Z tego co czytałem to tylko osobowe ma to dotyczyć chyba że coś przeoczyłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten podatek to złodziejstwo, mam mało, to jeszcze mi wezmą.

 

Ja już wysłałem petycję, przez stronę:

 

http://www.starszeauta.pl/

 

Jeżeli myślicie podobnie, to też wyślijcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałem to tylko osobowe ma to dotyczyć chyba że coś przeoczyłem

czyli kratka i z głowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być chwyt reklamowy przed wyborami, to teraz podatek, a jak przyjdzie do wyborów to cacy podatku nie będzie.

 

Nie przejdzie, nie strzelą sobie w kolano

O nie takie świry u nas są, czasami wolą sobie strzelić w kolano byle mieć więcej kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałem to tylko osobowe ma to dotyczyć chyba że coś przeoczyłem

Tak, przeoczyłeś.

czyli kratka i z głowy

Niezupełnie. Ma to dotyczyć nie samochodów osobowych a samochodów o DMC<3,5tony.

Osobówka z kratką ma homologację ciężarową ale DMC dalej jest <3,5tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko.... mnie wkurzyła ta informacja o dodatkowych opłatach. Co za bzdury. Jak bym był ministrem, posłem, politykiem lub handlarzem narkotyków to by się nie przejmował. Ale "ten pomysł" jak zwykle uderzy w tych co połowe zycia ciułaja na jakikolwiek mobil. Trzeba pamietać że są ludzie ktorzy czasami potrzebują samochodu, a że zarabiają po 800 - 1000 zł to stać ich tylko na 15- 20-letnie autko. Znam kilka takich przypadków. Szkoda że nikt nie wpadł na pomysł - nowe auto dla każdego kto ma prawko.

PS. Podobno nauczyciele dostali podwyżki. Pewnie jakiś "mondry" (pis. oryg) wymyślił kto ma to sponsorować.

Mamy takie super państwo że jak gdzieś brakuje kasy to trzeba je odebrać od "zmotoryzowanych". Nie pierwszy i nie ostani raz.

Osobiście to chciałbym wyrazic się na temat tego pomysłu ale mi przekleństw brakuje, a te które znam są nieadekwatne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa.

http://biznes.onet.pl/0,1960433,wiadomosci.html

cyt:"Polski rząd chciałby stosunkowo szybko wdrożyć dopłaty ekologiczne do zakupu nowych samochodów - poinformował wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak (PSL) w opublikowanej dziś rozmowie z niemieckim dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

 

"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys byla w internecie ciekawa inicjatywa, stworzenia partii kierowcow, szkoda ze to nie weszlo do reala, wkoncu jakby nie bylo kierowcow mamy sporo w polsce, chyba wiec nie byloby problemu z zebraniem glosow..a jednak...organizacyjnie pomysl nie pociagnal, jednak sam w sobie byl czyms fantastycznym

 

P.S fajnie byloby miec swoich ludzi w rzadzie, walczacych o drogi, obnizenie podatkow,akcyz i innego g***** .....marzenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności