Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

 

Mam pytanie takiej oto treści.

 

Ostatnio w moim pasku (B5 2003 po FL, automat 1.9 TDI 130 koni), miałem wlewany olej:

http://www.upromex.pl/_pd,pl/113,1270/MOBIL_SYST_S_SPECIAL_V_5L_5W-30__VW505.01.html

 

Ponieważ zbliża się termin wymiany chciałbym przejść na Long Life i następujący olej:

http://www.upromex.pl/_pd,pl/113,903/MOBIL_1_ESP_Formula_5W30_4L.html

lub oryginalny VW z serwisu (nie mam linku niestety) ale LongLife...

 

Pytanie czy taka zmiana niesie za sobą jakieś ryzyko i czy przy wymianie oleju mogę przejść na LL?

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim

 

Mam pytanie takiej oto treści.

 

Ostatnio w moim pasku (B5 2003 po FL, automat 1.9 TDI 130 koni), miałem wlewany olej:

http://www.upromex.pl/_pd,pl/113,1270/MOBIL_SYST_S_SPECIAL_V_5L_5W-30__VW505.01.html

 

Ponieważ zbliża się termin wymiany chciałbym przejść na Long Life i następujący olej:

http://www.upromex.pl/_pd,pl/113,903/MOBIL_1_ESP_Formula_5W30_4L.html

lub oryginalny VW z serwisu (nie mam linku niestety) ale LongLife...

 

Pytanie czy taka zmiana niesie za sobą jakieś ryzyko i czy przy wymianie oleju mogę przejść na LL?

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Tomek

 

Możesz przejść pytanie tylko czemu chcesz przechodzić na LL... nie lepiej zostawić jak jest.

 

Oryginał z serwisu LL 507.00 5litrów to wydatek 195 zł.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu chcesz przechodzić na LL... nie lepiej zostawić jak jest.

 

Kolega załatwił mi duuuużo taniej ten olej wiec opłaca mi się to po prostu ale dziękuję za odpowiedź - bardzo mi pomogła :)

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro czeka mnie wymiana oleju. Passat ma przejechane równe 200 tys. km w książce serwisowej pisze że przy ostatniej wymianie był wlewany olej Castrol 5w40 (syntetyk). I czy teraz przechodzić na inny jakiś olej czy również wlewać Castrol 5w40. Czy lepszy nie będzie Castrol magnatec Diesel 5w40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lać od początku do końca 5w40 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuję zmienić olej z Mobil 1 TD (0W-40) na Motul SPECIFIC (5W-40) 505.01, bo dowiedzialem sie, że ten mobil nie spelnia normy 505.1 wymaganej do mojego silnika AJM w 1.9 TDI (1999)

 

Prosze o opinie bo mam obawy czy mozna tak zrobić.

Z góry dziekuje za rady.

 

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można,lecz w Twoim przypadku wręcz trzeba tak zrobić.Masz silnik na pompowtryskach Kolego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie można,lecz w Twoim przypadku wręcz trzeba tak zrobić.Masz silnik na pompowtryskach Kolego...

 

Dzieki za odpowiedź.

 

Czy należy po prostu spuścić i zalać czy może jeszcze jakieś dodatkowe manewry trzeba robić?

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie płukankę możesz zrobić,choć sugerowałbym po prostu wymianę oleju na spełniający normę do pompek,jak choćby powyższy Motul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Olej 5w40 to podstawa dobrej pracy jednostki podczas zimnych dni, jak, i max obciążeń.

Osobiście wcześniej miałem motor 1Z. i stosowałem olej Mobil 10w40 . Przebieg 430tyś. Palił os strzała, a kondycja silnika wspaniała. Mobil ze względu na wspaniałą ochronę, i współpracę z Dizelkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na kupno Passata (1.9 TDI 110km (AFN) automat ), na liczniku 240 000km, ale po sprawdzeniu w ASO wyszło, że ma z 400 000km. Do tej pory był wlewany olej Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40. Pytanie czy lać go dalej czy wymienić na coś innego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy lać go dalej czy wymienić na coś innego.

Nie wiem skąd masz wątpliwości, lej taki, który normy spełnia, a opinie o olejach możesz sobie w tym wątku poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mobil ze względu na wspaniałą ochronę, i współpracę z Dizelkiem.
pracujesz w Mobil-u czy jak że robisz taką reklamę ??
Do tej pory był wlewany olej Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40. Pytanie czy lać go dalej czy wymienić na coś innego.
Duży ci już napisał co i jak , a od siebie dodam że możesz jedynie zmienić na inny ale spełniający normy bo po co przepłacać za Castrola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, kupiłem parę dni temu VW Passat ( 2.0 TDI z 2007 r. ). Na dzień dzisiejszy autko ma przejechane prawie 200 tys km. Mam książkę serwisową ale tam nie jest napisane jaki olej był lany, choć ostatni wpis widnieje w październiku 2010 r. W przyszłym tygodniu chciałbym wymienić olej i mam parę pytań:

1) Czy olej: CASTROL EDGE Turbo Diesel 5W/40 norma /specyfikacja 505,00 będzie najlepszy do tego silnika ( cena nie gra roli gdyż zależy m na tym abym zalał silnik najlepszym dla niego olejem ) czy może mam wybrać olej CASTROL EDGE 5W30 norma /specyfikacja 507,00 ?

2) Oczywiście z wymianą oleju będę wymieniał filtr oleju i powietrza ( jakie filtry oryginalne stosuje w moim aucie VW ponieważ chciałbym kupić taki sam )

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich, kupiłem parę dni temu VW Passat ( 2.0 TDI z 2007 r. ). Na dzień dzisiejszy autko ma przejechane prawie 200 tys km. Mam książkę serwisową ale tam nie jest napisane jaki olej był lany, choć ostatni wpis widnieje w październiku 2010 r. W przyszłym tygodniu chciałbym wymienić olej i mam parę pytań:

1) Czy olej: CASTROL EDGE Turbo Diesel 5W/40 norma /specyfikacja 505,00 będzie najlepszy do tego silnika ( cena nie gra roli gdyż zależy m na tym abym zalał silnik najlepszym dla niego olejem ) czy może mam wybrać olej CASTROL EDGE 5W30 norma /specyfikacja 507,00 ?

2) Oczywiście z wymianą oleju będę wymieniał filtr oleju i powietrza ( jakie filtry oryginalne stosuje w moim aucie VW ponieważ chciałbym kupić taki sam )

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Po co kombinujesz? W instr. obsl do auta masz napisane jakie normy powinny spelniac oleje do twojego silnika. POza tym wszystko masz przedstawione w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co kombinujesz?

 

Możesz to sprecyzować ? Jak kombinuje ?

 

Nie mam instrukcji. Liczyłem na jakąś odpowiedź jeżeli możesz mi pomóc to napisz .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej olej z normą 507.00

Pierwszy post, punkt 2!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lej olej z normą 507.00

Pierwszy post, punkt 2!

 

A więc jutro kupię " CASTROL EDGE 5W30 norma /specyfikacja 507,00 "

Myślę, że to dobry wybór.

Czy możecie mi doradzić jakie filtry kupić, podejrzewam że tam gdzie będę wymieniał dadzą mi zwykłe filtrona, a ja bym jednak wolał takie jak daje producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Knechta lub Manna, olej motul - to wszystko w jednej paczce w symbolicznej cenie przyśle Ci elemenateur i Weso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni olej który zamierzam kupić czyli:

 

CASTROL EDGE 5W30 norma /specyfikacja 507,00

 

od

 

SLX Professional Powerflow VW Longlife III 5W-30

 

http://allegro.pl/slx-professional-powerflow-vw-longlife-iii-5w-30-i1837984619.html

 

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności