Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

ten który spełnia norme do silników PD 505,01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten który spełnia norme do silników PD 505,01

 

Oba oleje spełniają tylko że ten Formula dodatkowo spełnia 507.00 dla silników z PDF.

A Ty bolo02 na jakim jeździsz???

Edytowane przez 6-tec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oba oleje spełniają tylko że ten Formula dodatkowo spełnia 507.00 dla silników z PDF

to już kolegi wybór, a zależy od zasobności portfela, i jak często kolega zmienia. Na pewno ten 507 mniej wydziela przy spalaniu sadzy. A ogólnie to oryginalność oleju jest najważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ważna jest oryginalność oleju i dlatego kupuje tylko w sklepach a nie przez: allegro

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Ty bolo02 na jakim jeździsz??? [/quote

 

ja na motulu specyfik 5W/40 , wcześniej jeżdziłem na castrolu edge właśnie z normą 507.00 , ale kupowanym tylko w niemczech w 5 litrowych bankach i tez było ok , co do orginalności oleju się zgadzam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem niedawno Passka z silnikiem AWX, przebieg 155tys km i będę za tydzień zmieniał olej.

W poprzednich samochodach używałem zawsze Valvoline i byłem zadowolony z tego produktu ale jak czytam ten temat to większość z was jeździ w TDI na motulu który też jest dobrym olejem.

Wyszukiwarka na Valvoline poleca 3 rodzaje oleji do tego silnika, dwa do normalnej wymiany i jeden longlife:

 

Valvoline SynPower MST 5w-30

Valvoline DuraBlend Diesel 5w-40

lognlife

Valvoline SynPower XL-III 5W-30

czy brać tego motula??

Motul Specific 505.01 5W-40

 

Co myślicie, który wybrać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nieważne który, bierz ten którego jesteś pewien że nie podrobili... motula już podrabiają... valvoline nie słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ADi997 skontaktuj się z Tym kolegą , na pewno bedziesz zadowolony i nie musisz się matrwic że trawisz na podróbę .

http://forum.vw-passat.pl/member.php?u=395

 

Polecam Motul .

Dzięki za namiar na pewne źródło ale mieszkam w uk i po doliczeniu przesyłki nie wyjdzie ekonomicznie :-)

Mam czas do jutra może ktoś jeszcze coś dopisze a jak nie to chyba wezmę tego motula mając nadzieję, że na ebayu.co.uk nie ma dużo podróbek :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń , zapytaj .

Edytowane przez Macek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed wymianą lałem 5w40 raz , po wymianie leje pełen syntetyk Castrol Edge 5w30 (longlife) i wymieniam co 15 tys km z wszystkimi filtrami i duperelami, i oki jest, wiem ze kolega stosował tez tylko 5w30 w pasku i octavii II, rzecz opinii i porad fachowców, mobil , valvoline czy castrol, a tak przy okazji stosował ktoś z was olej fabryczny do passata?? , taki jak w emden przy produkcji zalewali bo wiem ze można też kupić coś takiego:

 

http://allegro.pl/filtr-oleju-5l-oleju-1-9-tdi-vw-audi-seat-skoda-i1709098833.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak przy okazji stosował ktoś z was olej fabryczny do passata?? , taki jak w emden przy produkcji zalewali bo wiem ze można też kupić coś takiego:

ja stosowałem 505.01 i 507.00, stosuję i będę stosował, było też w dziale sprzedam.

 

Dla osób z forum rzecz jasna jest jeszcze taniej niż z aukcji.

http://allegro.pl/oryginalny-olej-505-01-vw-audi-skoda-tdi-filtry-i1709588784.html

 

Plusem stosowania tego oleju ponad inne zalecenia i plusy, to że kupując ma się na 100% pewność że oryginał.

 

Olej leję do 6 samochodów i nie tylko z grupy VAG.

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkąd go posiadam,czyli 2,5 roku lata,dolałem może z 1L,czyli raczej w granicach norm
Czyli przez ten czas nie wymieniles oliwy, jak tylko dolewke robiles? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałeś tę informację między wierszami???Ciekawa interpretacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałeś tę informację między wierszami???Ciekawa interpretacja...
Jaka odpowiedz taka interpretacja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka odpowiedz taka interpretacja ;)

Być może,trza czytać ze zrozumieniem,choć masz sporo racji,nie wszyscy wymieniają olej,są tacy którzy bazują jedynie na dolewkach:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam paska 1,9tdi 130 km 2003,jak sprowadziłem z niemiec i jezdziłem na niemieckim oleju to nie miałem wycieków,zalałem shella z polecenia kolegi z forum i mam wycieki spod michy,to wina oleju czy micha jest rozszczelnioną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wina oleju czy micha jest rozszczelnioną
Moze w cos przychaczyles micha? A olej o tych samych parametrach dales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam paska 1,9tdi 130 km 2003,jak sprowadziłem z niemiec i jezdziłem na niemieckim oleju to nie miałem wycieków,zalałem shella z polecenia kolegi z forum i mam wycieki spod michy,to wina oleju czy micha jest rozszczelnioną

a ile kolega wlał tego oleju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na co dzień używam pełny syntetyk motul x-cess 8100 jednak ostatnio zapaliła mi się kontrolka ciśnienia oleju, więc sprawdzam no i niestety ubyło trochę motula, ale mniejsza o to, musiałem czymś na szybko uzupełnić i w tesco kupiłem full syntetyk 1L na dolewkę TOTAL QUARTZ 9000 5W40 spełniający również normę dla mojego silnika (1L w tesco 20 zł)

 

Klasa lepkośći:

 

SAE 5W-40

 

Klasa jakości:

 

ACEA A3/B4

API: SM/CF

 

Spełnia normy:

 

VW 501.01

VW 502.00

VW 505.00

 

Miał ktoś styczność lub stosuje ten olej, jest sporo tańszy od motula a na necie opinie ma pochlebne.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności