Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

A co niby spodziewasz się zobaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prace silnika... ludziska mówią, że w ogóle inna praca silnika jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos powiedziec czy olej castol magnatec 10w40 505 00 b jest dobry do 1.9tdi awx 2003 rok.taki olej sprzedal gosc w sklepie i powiedzial ze bedzie ok.nie wiem juz sam.na razie mam jakies 3 tys i jest ok. boje sie o ta norme bo chyba powinna byc 505 01.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro posta napisałeś, to pewnie i czytać potrafisz. W pierwszym poście masz napisane wyraźnie jakie są normy oleju dla Twojego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MIXOL :D

a tak na powaznie to 10w40 pól syntetyk

silnik 1,9 tdi 90 konny AHU passat b5 z 97 r

dobry olej czy zly leje :) ? i co ile dolewac, co 10000 km ?

 

Dobry, a jeszcze lepiej jakby miał napisane, że spełnia normę VW 505.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra a co ze zmiana z gestszego na rzadszy roszczelnienia silnika itp.czy zostac na 10w40 ale 50501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób pisze, że zmieniło i nic...

tylko, że wcześniej stosowało "płukanie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra a co ze zmiana z gestszego na rzadszy roszczelnienia silnika itp.czy zostac na 10w40 ale 50501

Też jest link do dyskusji na ten temat. W pierwszym poście!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wymieniłem olej w silniku (afn) z półsyntetyka castrola na syntetyk motula, nie stosowałem żadnego płukania. Przejechałem już 2k km, jak narazie niewidać żadnych ubytków oleju, ani wycieków, a silniczek wydaje się że pracuje ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dnia dzisiejszego jezdziłem na castrol edge turbo diesel 5w/40 ale po czyszczeniu całego układu spowodowany rozleceniem sie turbo wlali schella 5w30 jak narazie ciszej chodzi lecz na castrola nie nażekałem 0,2 na 10tkm dolewka może ktoś ma coś do powiedzenia o oleju schell

 

Pisownia!!!/Duży

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Castrol Magnatec C3 5W40 spełnia normę 505.01? Podobno coś zmieniali w produkcji, ale nie mogę się dokopać do aktualnych informacji.

A jeśli nie spełnia, to co grozi mojemu silnikowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje do swojego 1,9 TDI AFN 110 KM

MOBIL 10W40 Super 2000 Diesel

Wcześniejszy właściciel też lał tylko MOBIL podobno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krasny7

Na wstępie napisze że poczytałem trochę to i inne fora więc nie odsyłajcie mnie od razu do czytania ;).

 

Posiadam Bore 2000r 1.9TDI 110km ASV (bez pompowtrysków) 180tys.

 

Wiem że obecnie auto jeździ na jakimś Shellu (karteczka) - niestety nie zaznaczono typu oleju...

Pytanie moje - czy jako 3 właściciel zalać dalej Shellem czy może dać coś niby lepszego takiego jak Mobil?

 

180 tysięcy niby serwisowany - oleju nie ubywa - nie kopci - najbezpieczniej byłoby zalać Shellem 10w40. Ale może zaryzykować i zalać 5w40 albo Mobil 5w40? A może Mobil 10w40? Obie marki niby stawiają na czyszczenie silnika.

Dodam że obecnie auto jest mało używane "raz w niedziele" + 500km raz na 2miesiące + dłuższy wypad 2500 raz na rok.

Mało używam - długo będę robił te 15000 (choć może powinno sie raz do roku?) do następnej wymiany więc wolałbym zalać czymś lepszym.

Nie chciałbym też zalać czegoś super co sprawi że silnik będzie pięknie pracował - ale wypłuka mi mnóstwo brudu i 0,5 litra co miesiąc będę musiał dolewać.

 

Mam nadzieje że coś mi poradzicie.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych

 

ten kto posiada anglika,badz posiadał

 

http://www.castrol.co.uk wpisujemy nr.rejestracyjne i widzimy jakie mamy auto i jaki olej jest nam przypisany(oczywiscie Castrol)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno Was zainteresować

nowe opakowania w Motulu już niebawem dostępne

 

 

Edytowane przez elemenateur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Marcin wcześniej wspomniał zamieszczamy zdjęcie nowych etykiet

bfi1307350740z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, czytam i czytam i troszkę zgłupialem. Otóż od trzech tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Paska 1.9 AVF i jest on zalany Havoline Ultra 5W-40, który posiada normę VW 502.00 505.00 a mój silnik przecież z PD jest i powienien mieć inne normy opisane w pierwszym poście. Z tego co mówił były właściciel zalał on drugi raz tym olejem i jest wszystko dobrze. Co o tym sądziecie? Do wymiany zostały mi jakieś 3 tyś km. Wymieniać odrazu czy czekać? Pewnie go wymienie zaraz. Mógł ten olej narobić bałaganu w silniku? Mogę podjechać do byłego właściciela i go opieprzyć za ten olej :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłbym bez czekania i zalałbym silniczek odpowiednim Motul-em. Ale to mój wybór, nie wierzę w olej Mobil i Castrol ,za dużo podróbek .

 

Na własnym przykładzie ; pierwszą wymianę zrobiłem jak poprzedni właściciel Castrol . Od wymiany do następnej dolałem ponad 0,5 (chyba nawet 0,7) . Na Motulu od wymiany do wymiany tylko sprawdzam. Takie moje doświadczenie z olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myśle. Zdecydowałem się na Motula np: http://moto.allegro.pl/gdansk-motul-specific-5w40-505-01-5l-pompowtrys-i1642611226.html.

 

Z jednych wczesniejszych karteczek przywieszonych jeszcze z niemiec też jest Motul.

To mnie gościu zdziwił troszkę tym olejem. A jeszcze przy zakupie uczył mnie jak mam postępować np: z turbiną żeby dłużej żyła a taki olej zalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności