Skocz do zawartości
Gość Dick45

Roleta bagażnika w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

A orientujecie się czy spasuje roleta z B5 do B5fl???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w B5 i sprzed i po lifcie konstrukcja rolety była identyczna, więc pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pasuje, rolety się nie zmieniły- konstrukcyjnie z mocowaniami.

 

---------- Dodano o 02:19 ---------- Poprzednia wiadomość o 02:18 ----------

 

a czy istnieją rolety większe tzn. wyższe? które pomieszczą pod siebie więcej materiału?

 

Nie ma rolet wyższych. Są standardowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSC03930.jpg

DSC03923.jpg

DSC03924.jpg

DSC03925.jpg

DSC03926.jpg

DSC03927.jpg

DSC03928.jpg

DSC03929.jpg

Edytowane przez wilku73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem tak. Rozkręciłem to wszystko, później wyciągnąłem te tulejki które są wewnątrz tych większych tulejek bo one odłamały się od obudowy. Wziąłem lutownicę do ręki zalałem te końcówki plastikiem które się oderwały robiąc mniejsze otwory w nich tak żeby mi się ten wkręt tam wkręcił ( wystarczy to zrobić z jednej strony z tej która jest na stałe nie na przycisk i sprężynkę).

Później skręciłem tą stronę która jest na stałe dając pod wkręta podkładkę, bo dziura po odłamaniu się tej tulejki była taka, że wkręt wpadał do środka. Po dokładnym skręceniu torxem ( tym oryginalnym wkrętem) naciągnąłem sprężynę obracając w lewo 16 razy kręcąc tym całym skręconym plastikiem z jednej strony. Później skręciłem drugą stronę i hula jak ta lala :). Nadmienię, że wszystko zrobiłem sam. Zobaczymy jak długo pochodzi, ale myślę, że chwilę wytrzyma. Naciąg reguluje się tą liczbą obrotów przy naciąganiu sprężyny u mnie 16 obrotów było optymalne i tak zwija trochę lepiej niż przed awarią, można zwinąć jeszcze bardziej, ale nie chciałem przesadzić, żeby to trochę wytrzymało. Mieszkam na Podkarpaciu jakby co mogę pomóc, również w innych drobnych naprawach tego Passata, podnośnik szyby, zamek tylnej klapy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony1973

Właśnie naprawiłem swoją roletę przy pomocy postu kolegi Jarvip nr 137. Polecam - działa jak w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam dziadka. Moja roleta też padła. Po oglądnięciu widzę że ten plastik - obudowa, pękł wokół obydwu torxów. I nie mam lutownicy :) Myślę, że najłatwiej bedzie dokupić te dwa mocowania rolety i wkręcić je, nieuszkodzone, orginalnymi wkrętami.

Edytowane przez Krzych_MetFuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam dziadka. Moja roleta też padła. Po oglądnięciu widzę że ten plastik - obudowa, pękł wokół obydwu torxów. I nie mam lutownicy :) Myślę, że najłatwiej bedzie dokupić te dwa mocowania rolety i wkręcić je, nieuszkodzone, orginalnymi wkrętami.

 

Niestety kolego ale ich nie kupisz. Nie sprzedają tego jako części zamiennej. Ratuje Cię tylko naprawa/ regeneracja swojej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie problemy z roletą to chętnie mogę pomóc i takową naprawić.

 

Miąłem ten sam problem co większość ( oklapła i nie zwijająca się roleta).

Zrobiłem sobie nowe plastikowe tuleje z metalowymi końcówkami do tego skontrowałem od strony naciągu i śmiga pięknie.

 

kontakt na priv lub pod tel 505857790.

Jestem z Zabrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie jest taki problem: kręcę tą śrubą i roleta się nawija normalnie ale nie mogę puścić bo ta tuleja w środku odwija się z powrotem. Jak to zablokować ? bo przypuszczam że tak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, u mnie jest taki problem: kręcę tą śrubą i roleta się nawija normalnie ale nie mogę puścić bo ta tuleja w środku odwija się z powrotem. Jak to zablokować ? bo przypuszczam że tak powinno być.

 

Dokładnie tak powinno być :)

A najlepiej złapać "żabką" z jednej i z drugiej strony i skręcać z pomocą drugiej osoby. Jak już skręcicie, to Ty ściągasz swoją "żabkę", druga osoba trzyma swoją uniemożliwiając rozwinięcie się rolety, Ty mocujesz czarną osłonę ze swojej strony, a gdy to zrobisz to druga osoba może zdjąć swoją "żabkę" i tam też zakładasz osłonę, skręcasz i gotowe.

Włala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam złapać żabką jak założę te plastiki (nie osłonę końcową tylko ten co wchodzi w osłone) to nie ma gdzie złapać żabką ? I jak ta osłona ma zblokować tą roletę żeby się nie odwijała? bo nie mogę za nic w świecie zrozumieć zasady działania tego mechanizmu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak mam złapać żabką jak założę te plastiki (nie osłonę końcową tylko ten co wchodzi w osłone) to nie ma gdzie złapać żabką ? I jak ta osłona ma zblokować tą roletę żeby się nie odwijała? bo nie mogę za nic w świecie zrozumieć zasady działania tego mechanizmu :D

 

Zabką nie złapiesz jeżeli założysz już plastiki, nie ma takiej opcji kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak mam złapać żabką jak założę te plastiki (nie osłonę końcową tylko ten co wchodzi w osłone) to nie ma gdzie złapać żabką ? I jak ta osłona ma zblokować tą roletę żeby się nie odwijała? bo nie mogę za nic w świecie zrozumieć zasady działania tego mechanizmu

Zabką nie złapiesz jeżeli założysz już plastiki, nie ma takiej opcji kolego

Kolego dino89 ja dwa dni kombinowałem jak nakręcić sprężynę i żeby nie odwinęła się podczas zakładania obudowy niestety dałem za wygraną. Koledzy co mają B5 myślą że w B5 fl tak samo się zakłada i naciąga jak u nich a to nieprawda -u nas jest to bardziej złożone i być może bez rzeźby się nie obejdzie w każdym razie na pewno spóbuję raz jeszcze ale gdyby ktoś miał jakiś dobry patent na naciągnięcie sprężyny i nałożenie "kapturka" to chętnie wypróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy co mają B5 myślą że w B5 fl tak samo się zakłada i naciąga jak u nich a to nieprawda -u nas jest to bardziej złożone
Kolego, chyba coś przekombinowałeś... Z tego co wiem w B5 przed i po lifcie roleta wygląda i działa tak samo.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, chyba coś przekombinowałeś... Z tego co wiem w B5 przed i po lifcie roleta wygląda i działa tak samo.....

 

To masz złą wiedzę. Roleta wewnątrz jest zupełnie inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Roleta poszła w P...du. Magiczny klucz to "Torx plus 20". To tyle. Jeśli jest ktoś kto ogarnie tą roletę (na zasadzie wysyłam ją i wraca zrobiona) proszę o kontakt na pw. Mam bananowy środek i nie widzi mi sie kupowanie używanej rolety za ponad 200pln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek polega na braku możliwości wymontowania rolety. Ten przycisk do odpinania "nie reaguje" - czuć że ten mechanizm jest uszkodzony. Próbowałem docisnąć do lewej i wepchnąć z prawej bolce mocujące cienkim nożem w kierunku rolety(tak jak Patryk komuś podpowiadał we wcześniejszych postach) . Ale niestety ...

Czy ktoś przerabiał podobny przypadek i jak to rozwiązał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz do bagażnika, ciągniesz roletę w jedną stronę i z drugiej strony musi wyjść, nie ma innej opcji.

 

Prawdopodobnie ktoś już u Ciebie naprawiał roletę i nie zamontował sprężynki, która 'naciąga' ten przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności