Skocz do zawartości
Gość Dick45

Roleta bagażnika w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do posiadaczy rolety bagazanikowej w kombi B5. Czy w raczce/klapce raczki, ktora sluzy do zasuwania i zwijania rolety znajduje sie jedna sprezyna zamykajaca otwor na dlon czy sa dwie po kazdej ze stron ? Pytam bo cos chyba wystrzelilo i raczka nie zamyka sie jak wczesniej. Mozliwe ze rozwinela sie sprezyna i nie ma juz tego docisku.

Prosze o informacje od osob mogacych sprawdzic ile tych sprezynek tam siedzi.

Z gory dzieki, pozdrawiam

 

 

Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć jaka to jest sprężynka i jak ją dołożyć?? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała sprężynka i trzeba ja włożyć w odpowiednim kierunku odpowiednio naciągniętą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moze ktos ma w dobrym stanie rolete do passka 99 rok chetnie kupie kolor beż bez siatki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba mam gdzies:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chętnie kupię roletę bagażnikową do passata rok 1999. Kolor czarny/szary. Bez siatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz uszkodzoną czy w ogóle nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz uszkodzoną czy w ogóle nie masz?

 

jesli to pytanie bylo do nie to rolete mam

pewnie jest sprawna bo lezy juz 6 lat (mam przyciemniane szyby z tylu wiec ona mi nie potrzebna byla)

musze sprawdzic jutro czy jest sprawna na 100% bo na dniach pastuch zmienia wlasciciela i pewnie bez rolety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki macie sposób naprawy w przypadku gdy po obu stronach przy torxach oderwały się od obutowy te platykowe trzepienie. One są zespolone ze sobą. Z jednej strony mogę sklejić ale po drugiej stronie nie moge tak zrobic bo muszę wiadomo naciagnąć rolete i dopiero przymocować do obudowy. Mam bore z 2001 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleję od strony bez przycisku do odpinania, sprężyna jest jedna, wałek jeden. Wystarczy jak trzyma z jednej strony. Do "uściślenia" połączenia dobrze sprawdza się rękawiczka hirurgiczna + kropelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt długo to nie będzie trzymać a zapaprasz sobie tylko elementy i utrudni to naprawę w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żadna nie puściła, ale co ja tam wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbyt długo to nie będzie trzymać a zapaprasz sobie tylko elementy i utrudni to naprawę w przyszłości.

 

Tomek naprawił mi pierwszą rolete kilka lat temu w taki sposób jak opisał wyżej i działa do dziś. W przeciągu miesiąca kolejne dwie dla moich kolegow i też działają tj. zwijają. Także nie pisz takich bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie czy pasuje roleta z jakiegoś innego auta np B6 czy Audi czy Skoda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopadł mnie problem z roletą  ...... rozpadł mi się prawy plastik a konkretnie wysypało mi się to całe badziewie co znajduje się w tym czarnym plastiku z przyciskiem do odblokowywania  ....

Cóż zastanawiam się czy te wszystkie elementy muszą być w środku?  ;) Może ktoś wie jak je tam ułożyć? ....hmm. Dzięki.

 5ac47c881e5e4_Roletawaekalum..thumb.jpg.668b6be5ed550a5f41a435d5ce5c608b.jpg5ac47c76dca36_Roletaczesciplastiki.thumb.jpg.c279efee4dc5c0c6ba5414e3c2d9fcc6.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie czyściłem roletę i z jednej strony wyleciał mi plastik a sprężyna się rozwinęła  nakręcam ja ale po włożeniu plastiku sama się rozwija. wrzucę foto czy niczego mi nie brakuje w mechanizmie.... bo na pewno jest jakaś blokada......

20181203_131612.jpg

20181203_131724.jpg

20181203_131735.jpg

20181203_152505.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda pytanie dotyczy B8.

Jeśli wymienię boczki na nowe z roletami kupię haczyk.

Czy trzeba coś wycinać aby przymocować ten haczyk aby o niego zawiesić roletę na drzwiach (lewe - prawe)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie męczę się  z nią już któryś raz z kolei i nie mam siły więcej. Powiedzcie mi co robię źle. Na początku roleta dała się naciągnąć teraz gdy próbuje to zrobić to odkręca mi się sruba torx i nie idzie jej naciągnąć. Dodam że z tej strony gdzie jest przycisk od wyciągania rolety z auta ulamal mi się też ten bolec plastikowy. Mowa jest o rolecie z fl-a. Na zdjęciu bolec jest, natomiast urwany jest z drugiej strony. Zastąpiłem to wkrętem.

A może Jest ktoś chętny z Warszawy lub okolic kto chciałby pobawić się z moją roletą przy piwku? Nie mam już do niej sił 20200413_230950.jpg

Edytowane przez damianogcw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mogę spróbować to ogarnąć jak tylko znajdę jeden potrzebny element. Jestem w Warszawie w niedzielę 31.05, mogę zabrać roletę do Kielc i na miejscu to zrobić. Pytanie tylko czy masz wszystkie elementy jakie były w tej bocznej osłonie i w jakim stanie jest osłona. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie elementy oprócz jednego plastikowego bolca który wchodzi w boczną obudowę, zastąpiłem to wkretem. A jak by wyglądała sprawa z ewentualnym odbiorem rolety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności