Skocz do zawartości
Gość Dick45

Roleta bagażnika w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po rozebraniu i przemyśleniu sprawy robiłem to ze 30 min...

Jak tylko będę miał pewność, że klej zwiąże odpowiednio mocno składam całość i zobaczymy czy wytrzyma.

 

Swoją drogą patent kompletnie nieprzemyślany... a wystarczyło tam wstawić jakieś solidniejsze mocowanie osi napinającej do obudowy albo nieco grubszy odlew samej obudowy strzelić :/ no ale co poradzić :) na czymś muszą ludzie zarabiać... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Moze mi ktos tak lopatologicznie wyjasnij jak napiac ta sprezyne?? dzis 5 godzin sie meczylem i lipa....:/

pozdrawiam Grabson765

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Moze mi ktos tak lopatologicznie wyjasnij jak napiac ta sprezyne?? dzis 5 godzin sie meczylem i lipa....:/

pozdrawiam Grabson765

 

To proste-z jednej strony ma być "zalokowana" żeby się nie obracała a z drugiej kręcisz nią w odwrotną stronę-tzn.tak żeby się zwijała po "odpięciu" rolety z zaczepów przy klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał grabson765

witam

Moze mi ktos tak lopatologicznie wyjasnij jak napiac ta sprezyne?? dzis 5 godzin sie meczylem i lipa....:/

pozdrawiam Grabson765

 

To proste-z jednej strony ma być "zalokowana" żeby się nie obracała a z drugiej kręcisz nią w odwrotną stronę-tzn.tak żeby się zwijała po "odpięciu" rolety z zaczepów przy klapie.

ale ma byc zablokowana z tej strony gdzie jest ten przycisk do wyjmowania rolety z bagaznika?? czy z drugiej?? i jak sie to blokuje ??

bo naciagam ta sprezyne ale nie wiem jak ja zablokowac :/ czyzby czegos brakowalo u mnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ma byc zablokowana z tej strony gdzie jest ten przycisk do wyjmowania rolety z bagaznika?? czy z drugiej?? i jak sie to blokuje ??

bo naciagam ta sprezyne ale nie wiem jak ja zablokowac :/ czyzby czegos brakowalo u mnie ??

 

Post #33 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał grabson765

ale ma byc zablokowana z tej strony gdzie jest ten przycisk do wyjmowania rolety z bagaznika?? czy z drugiej?? i jak sie to blokuje ??

bo naciagam ta sprezyne ale nie wiem jak ja zablokowac :/ czyzby czegos brakowalo u mnie ??

 

Post #33

czytalem ten post juz kilka razy tylko ze u mnie jak probuje naciagnac ta sprezyne tym koleczkiem z torxem to z drugiej strony ten sam koleczek z tym torxem takze sie kreci w tym samym kierunku. krece tym torxem az juz nie dam rady dalej i co wtedy jak to zablokowac bo cal czas mi jak odpuszcze wykreca sie spowrotem i lipa:/ probowalem juz nawet z jednej strony przytrzymac ten koleczek z ta srobka kombinerkami a z drugiej krece i dalej to samo....

nie mam pojecia juz :/ naciagam krecac w prawo dobrze?? bo jak krece w lewo to mi sie koleczek ze srobka wykreca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytalem ten post juz kilka razy tylko ze u mnie jak probuje naciagnac ta sprezyne tym koleczkiem z torxem to z drugiej strony ten sam koleczek z tym torxem takze sie kreci w tym samym kierunku. krece tym torxem az juz nie dam rady dalej i co wtedy jak to zablokowac bo cal czas mi jak odpuszcze wykreca sie spowrotem i lipa:/ probowalem juz nawet z jednej strony przytrzymac ten koleczek z ta srobka kombinerkami a z drugiej krece i dalej to samo....

nie mam pojecia juz :/ naciagam krecac w prawo dobrze?? bo jak krece w lewo to mi sie koleczek ze srobka wykreca...

 

Z tego co pamiętam to kołek z lewej strony (po tej gdzie niema blokady) nie powinien sie obracać-musisz go tak poskręcać żeby się nie ruszał.Później naciągasz sprężynę od strony gdzie jest blokada w prawą stronę-musisz się postarać aby po naciągnięciu sprężyny kołek był dobrze dokręcony bo inaczej sprężyna "puści".W kołku est blokada,bezsensowny pomysł coprawda,ale jakoś musisz to poblokować ;) I jeszcze jedno-musisz znaleźć złoty środek podczas naciągania sprężyny,bo jak będzie za mocno to kołek puści,jak za mało to roleta słabo się będzie zwijać.Nie pamiętam już ile to było obrotów...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał grabson765

czytalem ten post juz kilka razy tylko ze u mnie jak probuje naciagnac ta sprezyne tym koleczkiem z torxem to z drugiej strony ten sam koleczek z tym torxem takze sie kreci w tym samym kierunku. krece tym torxem az juz nie dam rady dalej i co wtedy jak to zablokowac bo cal czas mi jak odpuszcze wykreca sie spowrotem i lipa:/ probowalem juz nawet z jednej strony przytrzymac ten koleczek z ta srobka kombinerkami a z drugiej krece i dalej to samo....

nie mam pojecia juz :/ naciagam krecac w prawo dobrze?? bo jak krece w lewo to mi sie koleczek ze srobka wykreca...

 

Z tego co pamiętam to kołek z lewej strony (po tej gdzie niema blokady) nie powinien sie obracać-musisz go tak poskręcać żeby się nie ruszał.Później naciągasz sprężynę od strony gdzie jest blokada w prawą stronę-musisz się postarać aby po naciągnięciu sprężyny kołek był dobrze dokręcony bo inaczej sprężyna "puści".W kołku est blokada,bezsensowny pomysł coprawda,ale jakoś musisz to poblokować I jeszcze jedno-musisz znaleźć złoty środek podczas naciągania sprężyny,bo jak będzie za mocno to kołek puści,jak za mało to roleta słabo się będzie zwijać.Nie pamiętam już ile to było obrotów...Pzdr.

problem rozwiazany:) roleta dziala troche slabo naciagnieta ale dziala w wolnej chwili poprawi sie jeszcze:) u mnie problemem byl jeden kolek z tym torxem bo byla zerwana w nim blokada i temu nie dalo sie naciagnac po zastosowaniu kawalka drutu blokada powrocila;) jak bede w wolnej chwili nanosic poprawki do naciagu to cykne foto jak to teraz u mnie wyglada:D wielki podziekowania dla Patryk_

Pozdrawiam Grabson765

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem rozwiazany:) roleta dziala troche slabo naciagnieta ale dziala w wolnej chwili poprawi sie jeszcze:) u mnie problemem byl jeden kolek z tym torxem bo byla zerwana w nim blokada i temu nie dalo sie naciagnac po zastosowaniu kawalka drutu blokada powrocila;) jak bede w wolnej chwili nanosic poprawki do naciagu to cykne foto jak to teraz u mnie wyglada:D wielki podziekowania dla Patryk_

Pozdrawiam Grabson765

 

Niema sprawy ;) Ważne że działa.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.sprawa rozwiązana.znalazłem gościa pod ostrowem który naprawia tego typu usterki.wysłałem mu roletkę we fragmentach a po tygodniu wróciła naprawiona.koszt naprawy 40 zł + przesyłki w dwie strony.roletka śmiga jak nowa i według zapewnień tego pana już nie nawali.najważniejsze żeby wszystkie części mu wysłać.jeśli ktoś będzie potrzebował takiej usługi to podam namiary na tego pana.pozdrawiam

nie dubluj postów ;)

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ehh odebralem auto z myjni i tez mi oddali z uszkodzona roleta....wykminiłem o co biega dopiero po godzinie, a upeniłem sie tu na forum. Tez mam wyrwane te mocowania, ale sprubuje to dzis zrobic tak:

 

- nakrece kombinerkami rolete z jednej strony. Ktos mi pomoże potrzymac. Z drugiej na kropelce naloze ten caly plastyk z ktorego ten torx jest wyrwany i poczekam aż złapie

 

- zwolnie kombinerki

 

- obróce rolete i powtórze manewr

 

Pytanie - czy mylicie ze jak bedzie z jednej stronyprzyklejone (Kropelka oryginal) to utrzyma sie to na czas przyklejenia i zazschniecia drugiej strony?

 

No i wazne - ile obrotów wykonac(tak mniej wiecej). Bo wg mojego rozeznania po sklejeniu juz nie mozna wyregulowac sily sciagajacej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ehh odebralem auto z myjni i tez mi oddali z uszkodzona roleta....wykminiłem o co biega dopiero po godzinie, a upeniłem sie tu na forum. Tez mam wyrwane te mocowania, ale sprubuje to dzis zrobic tak:

 

- nakrece kombinerkami rolete z jednej strony. Ktos mi pomoże potrzymac. Z drugiej na kropelce naloze ten caly plastyk z ktorego ten torx jest wyrwany i poczekam aż złapie

 

- zwolnie kombinerki

 

- obróce rolete i powtórze manewr

 

Pytanie - czy mylicie ze jak bedzie z jednej stronyprzyklejone (Kropelka oryginal) to utrzyma sie to na czas przyklejenia i zazschniecia drugiej strony?

 

No i wazne - ile obrotów wykonac(tak mniej wiecej). Bo wg mojego rozeznania po sklejeniu juz nie mozna wyregulowac sily sciagajacej.

 

Kropelka napewno tego nie utrzyma,użyj choćby poxipolu ;) Jeżeli chodzi o obroty-musisz testować co jakiś czas niestety,każdy ma inaczej,to już zależy od stanu samej sprężyny.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jestem juz po probie i kropelka niestety wogle nie chciala wejsc w reakcje.uzyje czegos innego. Obrotów okolo 20 i mialem stop, zatem zronie na okolo 15 zeby znow tak nie rwala sie do zwijania

 

Kombinerki i ponoc drugiej osoby - wskazana.

 

I mysle ze obejdie sie bez rozkrecania

 

A jak to nie wyjdzie to bedzie trzeba rozkrecic, zamiast tego plastyku co zostal pod torxem wlozyc jakis cienki pasek blaszki, wyprowadzic na zewnatrz i zanitowac. Troche niefachowo, ale widoczne to nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie poxipol nie pomagał , obrotów około 10 ,fotki nie zrobiłem a nie bedę znowu rozbierał ale wyglada to coś w takim stylu :

 

http://img826.imageshack.us/img826/2512/tulejkarolety.jpg

 

do tego post (#56) i chodzi jak ta lala....

 

Ps .Wszystko mały flex ,młoteczek i imadełko ;))

Edytowane przez @di

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos jakis schemat jak jo zdemontowac bo kupiłem sobie pokrowce i nie wiem jak to rolete zdionc do ich załorzenia.dzenki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdionc załorzenia dzenki
:zeco

Kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ma ktos jakis schemat jak jo zdemontowac

musisz się kolego podpiąć do kompa :blink

a tak poważnie to przyjrzyj się przecież do tego to nie trzeba instrukcji:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez padła roletka. Troche poczytałem wasze porady i zabrałem się do rozkręcania i już na początku zonk. Odkręciłem te małe srebrne śrubki ale nie moge odkręcić tych torx-ów.

Okazuje się że to muszą być specjalne torxy w środku puste. Kupiłem komplet takich zwykłych i lipa. Nie wiem zbytnio gdzie kupić takie klucze...

 

Pogrzebałem troche w necie i znalazłem nazwę tych torxów:

Klucze trzpieniowe TORX Security z otworem. Jak kupie to podam jaki dokładnie jest przy tej śrubce.

 

 

b05a461b8c35db02med.jpg

Edytowane przez dzali0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z roleta bagaznika moglbys mi pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem z roleta bagaznika

 

Każdy ma jakiś problem :P

 

Naprowadź :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności