Skocz do zawartości
Gość Dick45

Roleta bagażnika w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się podpiąć pod temat.

Także mam problem z roletą bagażnika, mianowicie roleta nie chce się zwijać. Czytałem posty ale za bardzo nie wiem jak mam naciągnąć sprężynę żeby roleta zaczęła zwijać. Może to ktoś dokładnie opisać?

Dzięki

Co masz zablokować powinieneś wiedzieć po przeczytaniu wątku ;) a naciągasz spreżynę w przeciwną stronę do rozwijania rolety-logiczne :hyhy

 

 

powiedzcie mi czy warto dac 100zł za roletę która się nie zwija??może się tam zepsuć cos tak że będzie już nienaprawialne??

To zależy co jest zepsute.Jak sprężyna jest ok,a tylko kołek się kręci wookoło to niema tragedii-naprawić się da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[/color] To zależy co jest zepsute.Jak sprężyna jest ok,a tylko kołek się kręci wookoło to niema tragedii-naprawić się da ;)
no właśnie ciężko stwierdzić-gość mówi tylko że się nie zwija i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ciężko stwierdzić-gość mówi tylko że się nie zwija i tyle...

Myślę że to będzie to,co powoduje 99% nie zwijania się rolet w naszych Passatach-czyli kołek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie dziś rano padła...

Rozebrałem wstępnie i okazało się, że urwane mam oba mocowania rolety do czarnych plastików zewnętrznych, a więc czarne trzpienie. Jutro jak dopadne odpowiedni klucz, to rozbieram i licze na to, że post 33 zrobi robotę ze mną ;)

Pozdrawiam i napisze jak się uporam z cholerą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja zakończona sukcesem :)

Poxipol zrobił swoje. Zwinięta na 30 obrotów (nie wiem czy trochę nie za dużo, bo zwija mocniej niż przed zerwaniem).

Mam tylko nadzieję, że wytrzyma długo, a nie kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skoro już mowa tutaj o rolecie tylnej to ja mam pytanie ale trochę z innej beczki mianowicie czym można usunąć plamy z rolety np plama po WD40 co zrobił poprzedni właściciel a mnie to denerwuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skoro już mowa tutaj o rolecie tylnej to ja mam pytanie ale trochę z innej beczki mianowicie czym można usunąć plamy z rolety np plama po WD40 co zrobił poprzedni właściciel a mnie to denerwuje

Możesz próbować jedynie jakimś szamponem samochodowym,innych środków nie polecam gdyż zostanie Ci jeszcze większa plama na rolecie ;)

EOT

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde mam roletkę ale nie mogę jej rozkręcić tzn.kręcę TORXem ale jakaś sprężyna stawia opór

Patryk_ pisał ze tak ma być ale boje się ze coś ukręcę w końcu...

z pomocą kombinerek dało radę :)

teraz czekam aż klej wyschnie i zaczynam zabawę :D

Edytowane przez _pączek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poskładałem to ale jakoś nie bardzo wiem jak ja naciągnąć

kiedy kręcę tymi całymi plastikami kołki wewnątrz są nieruchome, a kiedy wsadzę w tą śrubkę imbus trochę da radę nakręcić ale zaraz wraca do pozycji 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poskładałem to ale jakoś nie bardzo wiem jak ja naciągnąć

kiedy kręcę tymi całymi plastikami kołki wewnątrz są nieruchome, a kiedy wsadzę w tą śrubkę imbus trochę da radę nakręcić ale zaraz wraca do pozycji 0

Jedna strona jest zablokowana.Naciągasz sprężynę i blokujesz drugą stronę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie problem polegał na tym, że roleta się "rozsypała" poprzedniemu właścicielowi. Dostałem ją w częściach i musiałem wszystko poskładać nie wiedząc czy w ogóle jest ok i czy jest kompletna, do tego się nie zwijała. jak już doszedłem co jak ma być, przystąpiłem do dzieła właściwego w pojedynkę.

Moje tulejki były wychechłane, jedna chyba nawet trochę pęknięta wzdłuz i wyłupana, ale na tyle że jeszcze jakoś się trzymała. Ważne było, że jak dokręcałem torxa to tuleja była schowana, do tego zauważyłem, że powodem jej zniszczenia jest brak podkładki - wkręcasz metalową śrubę w plastik i dlatego się kruszy.

[ATTACH=CONFIG]71496[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71497[/ATTACH]

Skręciłem jedną stronę pomagając sobie kombinerkami

[ATTACH=CONFIG]71498[/ATTACH]

Potem druga strona - zaczęłem od tego, że włożyłem kołek z wypustami do rurki metalowej (osi rolety) - potem dociskając mocniej wkrętak dokręciłem torx z podkładką i plastikiem.

Roleta była rozwinięta i leżała luźno, zacząłem ją zwijać kręcąc z jednej strony i przekładając materiał pod tą "raczką". Druga strona w tym czasie sie sklinowała o aluminiową osłonę. Jak cała roleta była zwinięta, to przekręciłem jeszcze dwa, może trzy obroty i założyłem plastiki. Uważam, że bez sensu jest ją mocniej zwijać, ponieważ pewnie dlatego zrywają się mocowania, a w zasadzie nie ma to znaczącego wpływu na samo zwijanie, powoduje tylko nie potrzebne naprężenia, nawet jak jest zwinięta to sprężyna chce ją jeszcze zwinąć.

 

W jaki sposób plastiki trzymają się aluminiowej osłony u was? Tylko na wcisk? jak są mocne sprężyny w rolecie to po jej wyjęciu z auta mogą wyskoczyć - myślę, że pewnie dlatego otrzymałem swoją w częściach.

Jestem z siebie zadowolony, i proszę uszczypliwych o nie czepianie się mojej wypowiedzi.

Mam nadzieję, ze komuś pomogłem.

Edytowane przez fonckii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny problem dotyczący półki, nie mogę wcisnąć guzika żeby wyjąć roletę ;/ Może doradzicie mi co mam zrobić żeby wyjąć ją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma żadnych pomysłów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesuń na maxa w przeciwną stronę zamknięcia to ją wyciągniesz...Możesz ewentualnie nożem nacelować na zatrzask i go nieco odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Rozkręciłem swoją roletę i nie rozumiem mechanizmu działania. Te kołeczki przykręcone na torxy mają być ruchome w tych plastikach? Bo jeśli tak to nie wiem co blokuje oś na której jest nawinięta sprężyna :(

nie wiem czy obydwa kołeczki z obydwu stron mają być ruchome ? czy tylko z jednej ? bo jak nakręcam sprężynę z prawej strony to nie ma jak przytrzymać żeby się nie rozwinęła bo kołek z lewej strony obraca się z osią na której nawinięta jest sprężyna .

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Środek ma być NIERUCHOMY, dlatego przyda Ci sie pomoc drugiej osoby, by skręcić wnętrze, a potem założyć plastiki. Krótko mówiąc, w tym wątku masz w zasadzie wszystko opisane szczegółowo, wystarczy poczytać całość od początku.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy te kołeczki na obu końcach mają być ruchome w tych plastikowych obudowach ? Jak są na maksa przykręcone te kołeczki do ośki ze sprężyną to po nakręceniu i tak się rozwija bo kołeczki się obracają :(

Czy w tych tulejkach co wchodzą kołeczki powinny być jakies blokady które blokują te kołeczki przed obracaniem ?

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Moja roleta jest w częściach (poprzedni właściciel próbował naprawić) podpowiedzcie lub dajcie zdjęcie jaka sprężynka itp powinna się znajdować pod plastikiem z przyciskiem do wyjmowania rolety bo jestem pewny że czegoś mi brakuje. Guzik się wciska do środka i nie odbija. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moja roleta była już raz naprawiana w ten opisywany sposób ale znowu sie skończyła , nie mam zamiaru z nią walczyć ponownie, konkretnie potrzebuje jakis kontakt do kogos kto to zrobi szybko i w miare tanio dodam tylko że roleta zwija sie do połowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jeżeli ktoś ma konkretne problemy z naprawą roletki niech się odezwie na Pw to powiem co i jak.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności