Skocz do zawartości
Gość Dick45

Roleta bagażnika w kombi

Rekomendowane odpowiedzi

aha no to jeszcze jedno pytanie bo ja rozebralem ten plastik od tej strony co nie ma tego dinksa to zdejmowania.z drugiej strony jak rozebralem to mi taki patyczek ze sprezynką wylecial to zlozylem to i zostawilem w spokoju:D dobrze robie czy raczej oby dwie strony mają byc rozkrecone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha no to jeszcze jedno pytanie bo ja rozebralem ten plastik od tej strony co nie ma tego dinksa to zdejmowania.z drugiej strony jak rozebralem to mi taki patyczek ze sprezynką wylecial to zlozylem to i zostawilem w spokoju:D dobrze robie czy raczej oby dwie strony mają byc rozkrecone?

 

Post #33 :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Post #33

hehe wiem wiem bo czytając posta #33 bawilem sie swoją roletą. tylko w tym poscie nic nie ma o tym"patyczku ze sprezynką" dlatego chyba balem sie cos spieprzyc i skrecilem to:D to jeszcze mi napisz czy by dwie te srubki"torxy" odkrecic rownoczesnie? bo tak jak pisalem wyzej ze to mi sie nie odkreca tylko krece srubką jak by byla na sprezynie :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe wiem wiem bo czytając posta #33 bawilem sie swoją roletą. tylko w tym poscie nic nie ma o tym"patyczku ze sprezynką" dlatego chyba balem sie cos spieprzyc i skrecilem to:D to jeszcze mi napisz czy by dwie te srubki"torxy" odkrecic rownoczesnie? bo tak jak pisalem wyzej ze to mi sie nie odkreca tylko krece srubką jak by byla na sprezynie :D:D

 

Nie musisz jednocześnie,powinno odkręcić się bez problemu-musisz trochę pokombinować.Pamiętaj tylko żeby w dobrą strone sprężynę na koniec naciągnąć ;) Najpierw naciągasz-później dokręcasz torx.Nie pamiętam dokładnie,w końcu to już dawno pisałem :lol Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz jednocześnie,powinno odkręcić się bez problemu-musisz trochę pokombinować.Pamiętaj tylko żeby w dobrą strone sprężynę na koniec naciągnąć Najpierw naciągasz-później dokręcasz torx.Nie pamiętam dokładnie,w końcu to już dawno pisałem Pozdrawiam

ok dzieki bede kombinowac ale juz jutro bo dzisiaj to ja moge cos zepsuc a nie naprawic:D jutro w razie czego bede pytal takze odwiedzaj forum hehe. podziekowal tymczasem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzieki bede kombinowac ale juz jutro bo dzisiaj to ja moge cos zepsuc a nie naprawic:D jutro w razie czego bede pytal takze odwiedzaj forum hehe. podziekowal tymczasem:)

 

Spoczes,dzisiaj nocka do rana,później będę znowu na forum jak się obudzę(no chyba że mi synek nie da pospać :lol ).Zaglądam tu dość często :) MIłego naprawiania,pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sie orientuje czy części pasują od rolety siatki ? od fl mam taką na zbyciu a roleta bagażnika mam połamane trzpienie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi 24 kwietnia padła roleta :) była rozsunieta i lezalo na niej kurtka, dwie bluzy i 2 litry Coca-Coli i szlak ją trafił :dolamam mam oddać do mechanika ciekawe czy mu sie uda jak nie to bede próbował naprawiać według waszych porad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mi 24 kwietnia padła roleta :) była rozsunieta i lezalo na niej kurtka, dwie bluzy i 2 litry Coca-Coli i szlak ją trafił :dolamam mam oddać do mechanika ciekawe czy mu sie uda jak nie to bede próbował naprawiać według waszych porad :D

 

No jak na taki słaby sprzet jakim jest roleta to trochę za dużo nakładłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory jeszcze mi sie nie udało zrobić tej rolety :D nie mam klucza torx :( bede musiał oddać do mechanika bo mialem oddac a jeszcze tego nie zrobiłem. Jak sie wkurze to kupie nową roletę xD albo pojade na autozłom i poszukam jakiegoś trupa b5 Kombi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tej pory jeszcze mi sie nie udało zrobić tej rolety :D nie mam klucza torx :( bede musiał oddać do mechanika bo mialem oddac a jeszcze tego nie zrobiłem. Jak sie wkurze to kupie nową roletę xD albo pojade na autozłom i poszukam jakiegoś trupa b5 Kombi :D

 

Najzwyklejszy komplet takich torxów to koszt 15 PLN,fakt że żadna rewelka ale do tego będą napewno dobre :D Do kupienia choćby w Auchan ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAPRAWIŁEM TO KUR.....JEB..... ROLETE :D

Pierwsze co to otworzyłem piwo Warka :D

Rozebrałem wszystko tak jak pisaliście (klucz torx pozyczyłem od mechanika :D)

następnie wszystko skręciłem. Po obu stronach torxem az do oporu czyli az nie mogłęm kręcić kluczem potem wzielem do pomocy mamę (hehe):D Trzymała lewą stronę ten plastik a ja kręciłem prawym plastikiem całością i czułęm jak sie nakręca i potem oboje trzymalismy te plastiki a ja łapałem za środkek i ją rozwijałem patrzyłem czy sie zwija. Cud zwija się :D

Kręciłęm prawym plastikiem dotąd az roleta cała się zwijała.

Chodzi elegancko :D az chyba troszke za mocno napięta ale chodzi :D

Jakby co to pisać na gg 7598859

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NAPRAWIŁEM TO KUR.....JEB..... ROLETE :D

Pierwsze co to otworzyłem piwo Warka :D

Rozebrałem wszystko tak jak pisaliście (klucz torx pozyczyłem od mechanika :D)

następnie wszystko skręciłem. Po obu stronach torxem az do oporu czyli az nie mogłęm kręcić kluczem potem wzielem do pomocy mamę (hehe):D Trzymała lewą stronę ten plastik a ja kręciłem prawym plastikiem całością i czułęm jak sie nakręca i potem oboje trzymalismy te plastiki a ja łapałem za środkek i ją rozwijałem patrzyłem czy sie zwija. Cud zwija się :D

Kręciłęm prawym plastikiem dotąd az roleta cała się zwijała.

Chodzi elegancko :D az chyba troszke za mocno napięta ale chodzi :D

Jakby co to pisać na gg 7598859

 

Ważne że działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

toć chyba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeze troche temat. zabralem sie drugi raz za rolete(bo w koncu kupilem torxy z otworem:D) i juz wiem ze mam tulejke-kolek plastikowy pekniety wzdluz przez calą dlugosc. i teraz pytanie tak na szybko czy da sie to czyms zastapic(moze od czegos cos akurat pasuje) czy trzeba szukac dorabiac itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem ,pękły w poprzek i jedna w dodatku wzdłuż. Dorobiłem takie tulejki z rurki 10 ,środek około 8,9 ,z jednej strony zaczepy sprężyny(hamulca) do środka tak aby wchodził jeszcze wkręt ,z drugiej strony zaczepy ale wywyniete z drugą stronę. Przewierciłem boki rolety na 10 , zrobiłem otwory na te wywiniete zaczepy aby wchodziły w tą obudowe ,do tego podkładki i trzyma jak bajka ;) .Postaram sie rozebrac i zrobic fotke pirdułki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie przed chwila padła mi tez roleta.nie chce sie zwinąć.zabralem sie za naprawe wedlug w/w wskazowek i d.....nie moge rozkrecic tych srubek torx...to tak jakbym nakręcał zabawkę.chyba dam sobie spokoj i poszukam kogos kto to zrobi.o ile z wymiana wachaczy ,klockow i tarcz a także z innymi sprawami w pasku daje sobie rady to przy tej rolecie skapitulowalem....czy jest ktos w wlkp a najlepiej w okolicach gniezna lub swarzędza kto mógłby mi pomoc w tej naprawie? jesli tak to piszcie na PW.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie możesz odkręcić TORXow to znaczy, że cała ośka się kręci w środku, a więc masz taki sam problem jak ja... oderwane blokady ( 4ro ramienne bolce ) napinacza po obu stronach rolety - odkręć małe srebrne wkręty po wewnętrznej stronie obudowy ( z każdej strony jeden ) i po prostu ściągnij całość... Torxy odkręcisz trzymając sobie np kombinerkami za białą plastikowa końcówkę osi napinacza.

 

Teraz pozostanie Ci tylko problem z przyklajstrowaniem tych śmiesznych 4ro ramiennych "bolców" z powrotem do obudowy ... :/ ja właśnie dzisiaj zdemontowałem całość celem naprawy... jakiś zły dzionek na te rolety nastał ;)

Edytowane przez marcinuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktos potrzebuje rolety do passata B5 w stanie idealnym :) (igła) to prosze sie odezwać. Kolor rolety petrol, czyli taki bardzo ciemny jakby granat .Cena 300 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda gadac co miałem za meksyk z ta pierd..... roletą...poddałem sie po prawie 3 godzinach tej nierownej walki.za cholere nie mogę zrozumiec działania tej rolety a według mamy głupi nie jestem...mechanizm podnoszenia szyby, wachacze klocki i tarcze to pikus w porównaniu z naprawa rolety.znalazłem gościa który za 60 mi to zrobi..szkoda nerwów.wszystkim którzy maja ten sam problem życze powodzenia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności