Skocz do zawartości
b0ss

Prowadnica w szyberdachu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie rozumię Wasze rozterki ,bo sam nie dawno z tym walczyłem .

Mogę poradzić opierając się na doświadczeniach , zgadzając się z Soulerem że nie należy zbytnio kombinować.

Uszkodzony szyber radzę wyjąć w całości rozebrać na drobne , umyć i sprawdzić stan poszczególnych części. Połamane części wymienić i złożyć ponownie. Ja tak zrobiłem i cóż objawy dalej takie jak opisujecie, czyli w momencie zamykania przedni wózek zrywał się z tylniego i szyber się uchylał , oczywiście blokując się.

Rada jest prosta : na tylnim wózku jest srebrny zaczep/konik/ który wyposażony jest w tylniej części w kółko obsadzone na ośce.

zdemontujcie kołko i w to miejsce wklejcie ślizg z twardego tworzywa

Idea jest taka ,aby konik nie mógł odchylać się do góry i zrywać kiedy

ciągnie zaczep przedniego wózka. Ślizg musicie tak dorobić aby był nieco wyższy od wyjętego kółka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem o tym kolku. oczywiscie to tez mam zrobione, ale i tak potrafi sie zbyt szybko podniesc. mam to w nosie, nie korzystam z funkcji chowania szybra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie wystarczy po prostu dać większej gumki żeby ten zaczep nie wchodził do tej dziury? taka jest moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a nie wystarczy po prostu dać większej gumki żeby ten zaczep nie wchodził do tej dziury? taka jest moja opinia

nie wystarczy. takie jest moje doświadczenie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Souler- ten "kołek" masz za niski ,zrób troszkę wyższy a będzie OK.

Clone18- jak myślisz o gumce na tylniej części konika to ma sens jej pogrubienie jeżeli są problemy przy otwieraniu,/ zaczep przedniego wózka nie trafia w zaczep konika /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam problemy z szyberkiem ... :/ i to na własne życzenie :rozpacz:

Ale zacznijmy od początku.

Szyberek mi działał :ok:, nie miałem żadnych zastrzeżeń. Ale zaczęła mi się odklejać na nim podsufitka. W zeszłym roku problem ten rozwiązałem podklejając miejscowo polimerem, teraz doszedłem do wniosku że zrobię to profi - rozbiorę całość, wypiorę i podkleję od nowa... Ale że stosuję prawo Murphyego - po instrukcję sięgaj jak wszystko inne zawiedzie - to zabrałem się do tego bez przejrzenia Forum, a zwłaszcza tego wątku :mad:

I taki oto mam efekt mojej roboty: za pierwszym podejściem udało mi się zdemontować tylko wewnętrzną stronę szyberka, ale za to udało mi się go porządnie pouszkadzać :rozpacz: Otóż lewa strona zaczęła się podnosić a dopiero później zamykać:

P8050025.JPG

P8050027.JPG

Mniejsze ryski udało się usunąć, ale niestety reszta pozostała i wygląda paskudnie :/

Po pierwszych niepowodzeniach zajrzałem na Forum, znalazłem ten wątek i bez najmniejszych problemów rozebrałem cały szyberek. Problem mój już się tu pojawiał - przedni wózek jedzie, a tylny zostaje. Wczoraj wszystko oczyściłem, nasmarowałem obficie i obejrzałem - nie doastrzegłem ŻADNYCH uszkodzeń :confused: Ktoś może rozwiązał problem pierw podnoszącego się a później zasuwającego szyberka:?:

P8050030.JPG

P8050024.JPG

P8050020.JPG

 

**** :!:

 

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Remek nie chcę Cię martwić, ale mój właśnie tak zaczął agonię, mam nawet taką samą rysę :D obróć gumkę na tym tylnym "pazurku" na sprężynce o 180 stopni (górna strzałka) powinno załatwić sprawę na jakiś czas, zaimprowizuj tam kawałek wężyka etc żeby mieć pewność że nie spadnie

new1h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić tą gumkę z tylniej części tego chwytaka na większą, może ci to jeszcze pomoże.

Moim zdaniem winę za zbyt wczesne podnoszenie się szybra ponosi ten tylni wózek. Gdy szyber się zablokuje to coś się tam rozgina i póżniej na tym wózku jest zbyt dużo luzów przez co wypada on z zaczepu i szyber się podnosi zamiast zasuwać. Porównajcie go sobie z suwakiem z prawej strony, tam jest dużo mniej luzów.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem tylny wózek (el. B) nie blokuje się odpowiednio w A przez tą wytartą gumkę, to jest przycyzna problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście robiłem już po przeczytaniu tego wątku, próbowałem więc z obracaniem tej gumki - nie pomogło. Jutro jak się zabiorę do niego to postaram się włożyć coś większego, może jakąś izolację z przewodu ... Chociaż raczej nie wierzę żeby to pomogło :((

W sumie to i tak korzystałem raczej tylko z uchylania szybra, odsuwałem sporadycznie, ale nie lubię jak w passiu coś nie gra :mad:

No i jeszcze ten zniszczony lakier :rozpacz:

W każdym razie dzięki za dotychczasowe rady :ok:

Na razie tapicerki się suszą i może wieczorem je ponaklejam... Dzisiaj zauważyłem, że jak są pozdejmowane te wewnętrzne plastiki to przez tylną krawędź szybra będzie się lała woda (na tym większym plastiku - zewnętrznym jest zrobiona rynienka która ma ją zbierać) - mam nadzieję że nie będzie padało :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że jak już się z tym uporasz to będę mógł się do Ciebie podsunąć ze swoim szyberkiem;)

A może ma ktoś z Was na zbyciu lewą prowadnicę?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej jechac na szrot kupic po taniemu obydwie prowadnice i je zamontowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłego kotleta odgrzałeś, po drugie spróbuj kupić na szrocie prowadnicę lewą - powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie lepiej jechac na szrot kupic po taniemu obydwie prowadnice i je zamontowac ?

Kolego za 2 tygodnie będę w Rudzie, kupisz mi takie do tego czasu? :D

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem 2 szklane szybery za 50zł/sztuka :P

 

lewa prowadnica zazwyczaj pęka bo ten konik nie odskakuje w porę, wystarczy go trochę stuningować szlifierką i będzie latał dłuuugo dłuuugo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pękła mi lewa prowadnica czyli standart, szukałem nowych prowadnic ale między czasie trafiłem na pare szyberdachów kompletnych i teraz moje pytanie. Mam elektryczny dach z metalowym wiekiem a widze że są szklane wieka, będzie pasował taki szyberdach do mojego paska, jesli jest szklany szyber to przy okazji nie jest inna podsufitówka bo w szklanym można sobie ręką odsunąć osłone z tapicerki aby słonko świeciło i czy nie musi być inna podsufitówka aby to pomieścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz o B5 to nie wiem, w 35i szklany i metalowy są współzamienne i jak się przed chwilą doczytałem podsufitówka zostaje ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o B3. Ciekawiła mnie właśnie ta podsufitówka czy czasem się nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje ta sama, sam niedługo będę zakładał szklany.

 

---------- Post added at 20:18 ---------- Previous post was at 20:09 ----------

 

Tutaj post ormowca, swego czasu ja się pytałem o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności