Skocz do zawartości
Gość Mario777

[B6] Hamulec ręczny - Błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a u mnie dziś wystąpił problem taki że zaświeciła kontrolka przy naciśnięciu przycisku P na pomarańczowo z przekreślone (P),wykrzyknik (!)-

 

Nie chciał się włączyć hamulec i po 3 razie jak naciskałem przycisk P włączył się normalnie hamulec ręczny.

Jak na razie problemu z wyłączaniem się hamulca nie miałem tylko dziś z włączeniem był problem boje się że to początek nowej usterki :-(

 

Mam pytanie czy to może być spowodowane np. zepsutym przyciskiem włącz/wyłącz P czy zużyła się jakaś część jakiś zacisk hamulcowy, czy trzeba wpisać jakiś kod, zrestartować komputer?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rado82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpiąć vag-a i zczytać błędy, będziesz wiedział co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolegliwość hamulca ręcznego dopadła mnie dwa razy. w pierwszym przypadku przycisk, w drugim element wykonawczy czyli silnik elektryczny z przekładnią. Silnik z przekładnią da się naprawić, a koszt naprawy to koszt łożysk około 70 zł. Łożyska korodują. Jest ich w sumie cztery ja wymieniłem tylko trzy (pozostawiłem igiełkowe). Łożyska korodują z powodu pękających obudów (silnika i przekładni). Hamulce postojowe w B6 diagnozują się samoczynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam coś od siebie bo dzisiaj się stało.

od jakiegoś czasu miałem problem z tym ręcznym.

 

zawiesił się i już ani rusz. CO ZROBIŁEM?

 

kluczyk wyjęty , wciskamy przycisk hamulca ręcznego i trzymamy a drugą rączką wkładamy kluczyk i trzymając cały czas włącznik ręcznego zapalamy motor. PROBLEM SIĘ SKASOWAŁ I RĘCZNY ŚMIGA. całe szczęście że w eurocarparts i gsf nie było włącznika bo już bym wydał parę funcików. mało tego tak samo się robi KASOWANIE SERWISU tylko do tego używamy przycisku serwisu.(nie wiem czy nowość dla mnie tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

w swoim pasku zauważyłaem wyciek płynu hamulcowego z tylnego lewego zacisku- - okazało się,że jest pęknięta obudowa silniczka. Skąd tam płyn? Czy rozebranie i sklejenia obudowy silniczka pomoże?Ktoś miał taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie poleciala ci uszczelka na tloku i przecieka ci do obudowy mechanizmu z silniczkiem

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety u mnie też po włączeniu hamulca ręcznego zaświeciło się żółte P i nie mogłem przyciskiem zwolnić hamulca. Dopiero po wyjęciu kluczyka ze stacyjki uruchomieniu ponownego auta i zapięciu pasu, hamulec zwolnił. Narazie nic się nie zaświeciło ponownie, ale przycisk na wszelki wypadek kupiony, bo to kwestia czasu raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja, czytając te wszystkie informacje o ręcznym, używam go tylko wtedy, gdy jest to naprawdę niezbędne. ;) W zasadzie jedyny moment, gdy go używam, to gdy muszę na chwilę wysiąść z samochodu przy włączonym silniku.

 

A tak, to staram się zostawiać samochód na biegu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja prawie nigdy go nie używam...

Raz na miesiąc na jakimś dużym skosie.

To zasługa pozycji P przy dsg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego ja, czytając te wszystkie informacje o ręcznym, używam go tylko wtedy, gdy jest to naprawdę niezbędne. ;) W zasadzie jedyny moment, gdy go używam, to gdy muszę na chwilę wysiąść z samochodu przy włączonym silniku.

 

A tak, to staram się zostawiać samochód na biegu. ;)

 

No ja tak samo ale niestety nie wiem ile używał go poprzedni właściciel, a auto ma w tej chwili 178kkm, więc trochę wytrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam coś od siebie bo dzisiaj się stało.

od jakiegoś czasu miałem problem z tym ręcznym.

 

zawiesił się i już ani rusz. CO ZROBIŁEM?

 

kluczyk wyjęty , wciskamy przycisk hamulca ręcznego i trzymamy a drugą rączką wkładamy kluczyk i trzymając cały czas włącznik ręcznego zapalamy motor. PROBLEM SIĘ SKASOWAŁ I RĘCZNY ŚMIGA. całe szczęście że w eurocarparts i gsf nie było włącznika bo już bym wydał parę funcików. mało tego tak samo się robi KASOWANIE SERWISU tylko do tego używamy przycisku serwisu.(nie wiem czy nowość dla mnie tak)

U mnie było tak samo ale też sobie nic z tego nie robiłem aż padł przycisk definitywnie :-(

Polecam kupić w aso i wymienić samemu. 100zł i dwie minuty roboty. Lipa będzie jak wam padnie gdzieś na wyjeździe i nie bedzie w pobliżu ASO.

PS: Mi jak już padł przycisk musiałem zrobić reset kompa odłaczając aku. Złapał totalna zawiechę że nawet kablem nie mogłem go odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Serwis wita, miałem tak w moim aucie i stanąłem kiedyś na górce przed przejazdem i wcześniej miałem też takie sytuacje, że reczny zaciągnięty nie chciał puścić i jakoś w końcu po paru próbach puścił, a przed tym przejazdem nie miał takiej ochoty i zwyczajnie był ciągle zaciągniety i kolega musiał lawetą przyjechać i musiałem uderzyć do serwisu :) ale to jest ponoć częsta usterka w tym samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie macie moze num czesci tego wlacznika ????

 

 

Sedecznie dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak nie używacie ręcznego , to ta śmieszna przekładnia zintegrowana z silniczkiem przy zacisku jakimś cudem dostaje wilgoci i koroduje i się zaciera i wtedy robi się prawdziwy problem -- ustrojstwo w ASO kosztuje niecałe 1300 :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johny x, Wielkie dzieki :-)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że jak nie używacie ręcznego , to ta śmieszna przekładnia zintegrowana z silniczkiem przy zacisku jakimś cudem dostaje wilgoci i koroduje i się zaciera i wtedy robi się prawdziwy problem -- ustrojstwo w ASO kosztuje niecałe 1300

 

Ja używam go codziennie, tyle, że jak najrzadziej. :) Np. nie zostawiam go na noc, czy pod firmą na ręcznym, tylko na biegu. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Numer 3C0 927 2258

 

Kolega podał błędny nr. poprawnie jest 3C0 927 225 B

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:m1Y--6k279MJ:www.dacar.pl/sklep-4-94-2-0-1-0.html+3C0927225B&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a&source=www.google.pl

 

 

ile kosztuje przycisk w ASO VW bez rabatów ??? hm.. muszę się zaopatrzyć bo dzisiaj żona walczyła z autem, finalnie musiałem odpiąć klemę i dopiero puścił a co mi się dostało za taką padaczkę to tylko ja wiem :mlotkiem

Edytowane przez s27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega podał błędny nr. poprawnie jest 3C0 927 225 B

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:m1Y--6k279MJ:www.dacar.pl/sklep-4-94-2-0-1-0.html+3C0927225B&cd=4&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a&source=www.google.pl

 

 

ile kosztuje przycisk w ASO VW bez rabatów ??? hm.. muszę się zaopatrzyć bo dzisiaj żona walczyła z autem, finalnie musiałem odpiąć klemę i dopiero puścił a co mi się dostało za taką padaczkę to tylko ja wiem :mlotkiem

 

Sławek za kupiłem zap 103pln, ale nie wiem czy wszędzie taka sama cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

@S27 dzieki . Na stronie gajosa wychodzi 106.31 gr .

" A moglem sie nie zenic i coz by to komu szkodzilo :-) "

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności