Skocz do zawartości
Marios

Rozpórka do B5.5 od A6, S6, RS6

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie ze zapytam ale nie widzialem tego nigdzie na tym forum... zakladac rozporke na podnosniku czy na ziemi? Rozne rzeczy sie czyta w internecie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie ze zapytam ale nie widzialem tego nigdzie na tym forum... zakladac rozporke na podnosniku czy na ziemi? Rozne rzeczy sie czyta w internecie ;P

 

Tak na logikę to chyba na ziemi :) Na podnośniku zawias jest bezwładny i jak skręcisz rozpórkę... sam już nie wiem ale ja bym zakładał na ziemi... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladalem na ziemi

sa 2 szkoly ale auto jezdzi raczej tak jak na ziemi stoi wiec po co na sile powodoawac by sie kielichy rozeszly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem zamiar zrobic to na ziemi z odciazonym na maxa autem (bez ludzi i gratow w srodku).

 

Co z ta dolna rozporka od A6? ktos moze jakims numerem sie pochawlic? Przegladalem etke dla modeli A6, S6, i RS6 i nic nie znalazlem. Tylko tzw. cross support - rozporke gorna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

znalazłem na vagcat.com rysunek i onaczenia rozpórki dla passata 3BG (2003):

rozporka.th.png

 

Czy mógłby ktoś potwierdzić, czy to jest wersja skręcana czy spawana?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po foto widac ze przykrecana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po foto widac ze przykrecana

 

Dzięki.

Hmm.. ja niespecjalnie widzę, że przykręcane, ale skoro tak twierdzisz, to pewnie tak jest ;-)

Znaczy, że mogę sobie takie cudo zapodać z serwisu VW i da się to założyć bez większych kombinacji (spawania, wiercenia)?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac na rysunku ze masz 2 sruby do przykrecenia nawet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widac na rysunku ze masz 2 sruby do przykrecenia nawet...

 

 

Nie zgadzają mi się tylko oznaczenia tych mocowań. Wg etki powinny być dla mojego rocznika (2003):

8D0 803 358A i 8D0 803 357A

Czyli takie wspawywane:

attachment.php?attachmentid=11310&d=1240843758

 

Czy takie przykręcane 4B0 803358A i 4B0 803357A też będą pasowały do mojego?

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

Tutaj jest dobry opis:

http://www.passatplus.de/umbauten/domstrebe/domstrebe.htm

Edytowane przez 0x7B3
Update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE !! cooza brednie TU opowiadacie !! do PASSATa 3BG nie ma rozporki dolnej !!

sa natomiast 2 typy rozporki gornej: wspawywana i przykrecana !!

 

Prosze mi pokazac fotke DOLNEJ rozporki do 3BG.

 

...ta fotka ETKi pokazuje zupelnie COS innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LUDZIE !! cooza brednie TU opowiadacie !! do PASSATa 3BG nie ma rozporki dolnej !!

sa natomiast 2 typy rozporki gornej: wspawywana i przykrecana !!

 

Prosze mi pokazac fotke DOLNEJ rozporki do 3BG.

 

...ta fotka ETKi pokazuje zupelnie COS innego.

to co na zdjęciu w poście nr 83 to samoróbka w/g ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...Wy chyba raczycie zartować !!

 

taki kawaleczek gownianej, splaszczonej rurki ma "rozpinac" cale loze silnika i zawieszenia !!?? ...ktore nota bene jest zrobione z o wiele grubszych profili ??!! i do tego montowane na jedna srubke ?? LITOSCI !!

Edytowane przez zuse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze to usztywni conieco dol... co z tego ze reszta z grubszych profili jak nie jest na sztywno polaczona? co wlasnie czyni rozporka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież górna rozpórka jest cienka a się sprawdza w użytkowaniu,więc czemu dolna ma nic nie dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o z tego ze reszta z grubszych profili jak nie jest na sztywno polaczona? co wlasnie czyni rozporka

 

nie jest sztywno polaczona ??!! a niby JAK ??!! kol. MAPET a Ty w ogole zagladales kiedys pod podwozie swojego auta ??!! widziales jakimi srubami i iloma jrst przymocowane loze silnika do nadwzia ??!! widziales jakimi srubami i iloma jest zamocowana rozporka gorna do kielichow i do przegrody czolowej ??!!

Wiesz dlaczego rozporka gorna jest zrobiona z aluminium ??!! a nie ze stali.

Podpowiem Ci...boo alminium jest sztywne, niepodatne na rozciaganie wzdlozne...a stal niestety TAK. Do tego zerknij sobie laskawie na miejsce gdzie sie mocuje "rozporke dolna" do loza silnika...te otworki to jakas kpina !! przeciez, one nie wytrzymaja wiekszych przeciazen, bo je po prostu rozerwie !!

 

Panie i Panowie...odrobinka zdrowego, technicznego, rozsadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz dlaczego rozporka gorna jest zrobiona z aluminium ??!! a nie ze stali.

Podpowiem Ci...boo alminium jest sztywne, niepodatne na rozciaganie wzdlozne...a stal niestety TAK.

 

ha ale glupoty gadasz!

 

aluminium jest miekkie! i profesjonalne rozporki firmy Wiechers czy SPARCO czy inne uzywane dos sportu sa tylko i wylacznie stalowe!

aluminium jest za miekkie!

 

poza tym moja oryginalna rozporka z ASO ktora montowalem do PAssata kolego moze Ci podpowiem.. jest stalowa!

 

nie wiem jak wygladaja te otwory od spodu itd ale kazde usztywnienie cos tam daje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja zawsze myślałem, że ta "rozpórka dolna" czy o co się tam kłócicie, to zwykła osłonka żeby nie przyhaczyć w terenie najniżej położoną częścią wydechu...

 

swoją drogą u mnie była w serii, tylko szare - nie czarne. I już jest zgięte w S, bo parę razy przyhaczyłem... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzają mi się tylko oznaczenia tych mocowań. Wg etki powinny być dla mojego rocznika (2003):

8D0 803 358A i 8D0 803 357A

Czyli takie wspawywane:

attachment.php?attachmentid=11310&d=1240843758

 

Czy takie przykręcane 4B0 803358A i 4B0 803357A też będą pasowały do mojego?

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

Tutaj jest dobry opis:

http://www.passatplus.de/umbauten/domstrebe/domstrebe.htm

 

Kolego 0x7B3 proponuje przeczytać wątek od początku. Do passata oryginalnie górna jest tylko stalowa rozpórka i mocowania do przyspawania zdjęcie jest mojej z aukcji. Jak zamontujesz to nie ma bata sztywno na maxa. Możesz mieć mocowania z audi do przykręcenia ale wtedy stalową i aluminiową rozrórkę musisz skrócić. Aluminiowa jest do audi co do właściwości metali to stal na pewno sprawuje się lepiej. Dolna to tylko raczej osłona sam do tego dojdziesz jak zamontujesz górna zobaczysz jak mocno jest związana z nadwoziem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek czytałem, nie raz.

Do passata oryginalnie górna jest tylko stalowa rozpórka i mocowania do przyspawania zdjęcie jest mojej z aukcji. Jak zamontujesz to nie ma bata sztywno na maxa. Możesz mieć mocowania z audi do przykręcenia ale wtedy stalową i aluminiową rozrórkę musisz skrócić. Aluminiowa jest do audi co do właściwości metali to stal na pewno sprawuje się lepiej.

 

Ot i kwintesencja. Dzięki. Teraz wszystko jasne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności