Skocz do zawartości
Gość r4q

Sportowe hamulce.

Rekomendowane odpowiedzi

ZIMMERMANN sport na przodzie i z tylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie zwiazane z kompletem hamulcowym: Audi RS4 i RS6 ? Wejdzie to do passata ? Jesli tak to jaki bedzie minimalny roziar felg pewnie 17/18?

Z czego mozna przeszczepiac uklad hamulcowy pod felgi 16 ?

Tylko u mnie jest 4x4 ma to jakis wplyw na przeszczepa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od W8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A v6 passat ma wieksze heble niz w8 ?

Jak u mnie po ogledzinach beda tarcze do wymiany to zmienie na wieksze.

Jakies rady? Warto stosowac przewody w stalowym oplocie czy cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie same 312mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj coś mi się wydaję,że W8 ma większe tarcze niż 312mm;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan

mintex podaje ze po 2001 130stki vr i w8 maja 312 na przodzie ... ale to tylko mintex , moze blednie opisane jest w katalogu , a katalog najnowszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bede musial zmierzyc, tylko nie wiem kiedy ale jak cos dam znac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nigdzie nie moge dostac tych ferodo motosklep 4-6tygodni :/ Wie ktos gdzie mozna kupic z lepszym czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze nigdzie nie moge dostac tych ferodo motosklep 4-6tygodni :/ Wie ktos gdzie mozna kupic z lepszym czasem?

 

myślę że szybciej będzie ci je ciężko gdziekolwiek dostać...także trza uzbroić sie w cierpliwość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy WY sobie zdajecie sprawe z jednej rzeczy. Chcecie wladowac do standartowych (rozmiarow) tarcz, zaciski (+jarzma) ktore maja wieksze tloczki !!

..wieksze tloczki powoduja ze wzrasta sila hamowania (stosunek pola przekroju tloczka pompy do pola powierzcni tloczka zacisku) ALE MALEJE WYSUNIECIE tloczka z zacisku...prawdopodobnie te PASSATY ktore maja 312 tarcze i wieksze zaciski maja wydajniejsza pompe hamulcowa. JA bym sie gruuuubo nad TYM zastanowil !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2001 130stki vr i w8 maja 312 na przodzie

oj mylisz się... V6 ma 312, ale W8 występuje w conajmniej 3 odmianach... ;) 312mm w W8 to chyba jakaś totalna rzadkość...

 

..wieksze tloczki powoduja ze wzrasta sila hamowania (stosunek pola przekroju tloczka pompy do pola powierzcni tloczka zacisku) ALE MALEJE WYSUNIECIE tloczka z zacisku...prawdopodobnie te PASSATY ktore maja 312 tarcze i wieksze zaciski maja wydajniejsza pompe hamulcowa. JA bym sie gruuuubo nad TYM zastanowil !!

 

Zgodzę się z pierwszą częścią zdania, ale nikt tu chyba nie mówi o montażu dedykowanego zestawu do hamowania ;). Do tarcz 312 mm mamy te same zaciski, hamujące z tą samą siłą. Różnica polega na tym, że łapiąc tarczę dalej od środka, dysponujemy większym momentem hamującym (siła X ramię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisalem "prawdopodobnie" bo nie widzialem na oczy 312mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc chcecie powiedzieć że jakbym chcial mieć tarcze na 312mm to wystarczy że takie tarcze kupie i do tego tylko jażma odpowiednie, zaciski zostają te same ?? ETKA pokazuje że w przypadku 288 i 312 jażma i zaciski posiadają inne początkowe numery.

 

zaciski przy tarczy 288mm - 8E0615123A i 8E0615124A

a zacisk przy tarczy 312mm - b 4B0615123 i b 4B0615124

 

jeżeli numery tych części się różnią to i zaciski są inne ...

 

W8 posiada już zaciski dwutłoczkowe, bardziej wydajną pompe hamulcową i tarcze o rozmiarze 334X32 przy tych wymiarach tarczy minimlany rozmiar felgi to 17"

 

312X25 występują w 2.5TDI, pompa hamulcowa jest taka sama ze względu że tłoczek jest jeden i zacisk podobny (może i taki sam) jak przy tarczy 288, minimalna felga jaką można założyć przy takiej tarczy to 16"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikan

napisalem ze Mintex podaje takie dane odnosnie wielkosci tarcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja jestem zdania. PASSAT ma dobre hamulce. Mozna je poprawic zmieniajac tarcze na lepsze+klocki+plyn.

problemem sa OPONKI i problemy z vakum pompa !!

Wszyscy TYLKO wieksze tarcze i wieksze...a one tak naprawde gow.o dadza !! bo i tak ABS odpusci bo oponki trakcje traca. Poza tym, wiekszoc vakum pomp ma problem z utrzymaniem stalego podcisnienia. ZALOZE sie ze standartowy rozmiar 288mm np. ZIMMERMANN+ferodo DS+dobry plyn i sprawny uklad podcisnienia+dobre oponki bedzie mial o wieeeele mniejsza droge hamowania niz 312mm !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZALOZE sie ze standartowy rozmiar 288mm np. ZIMMERMANN+ferodo DS+dobry plyn i sprawny uklad podcisnienia+dobre oponki bedzie mial o wieeeele mniejsza droge hamowania niz 312mm !!

 

sprawdzimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sadzicie ?

 

no fun na pewno będzie tym zahamować. Auto w harmonijkę się składa przy hamowaniu ;) Ale te 3700 euro to jakaś abstrakcja dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności