Skocz do zawartości
Gość r4q

Sportowe hamulce.

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam Zimmermany Sport tarcze + Ferodo DS Perfomance klocki + Ferodo 5.1 plyn hamulcowy i hamulce mam żyleta. Za calosc na przednia oś zaplacilem 1100zł ale warto bylo :ok: Polecam wszytkim taki zestawik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbieram właśnie kase na taki zestaw jak ma kolega derlysy

 

Zimmermany Sport tarcze + Ferodo DS Perfomance klocki + Ferodo 5.1

 

ten zestaw jednak będzie najbardziej optymalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,a ja mam już drugi komplet ATE POWER DISC z nacinką na czterech kółkach i jak ktoś ma coś szybszego jak seria to nie polecam po prostu 'PADŁO',nie wytrzymuje.Pierwszy padł po 20 tkm a drugi zobaczymy,ale coś czyje że już szwankuje,przymierzam się na coś większego nie seryjnego,co polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rownież jeżdze na takim zestawie jak ma derlysy i rownież polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować płyn Motul RBF600 FL? Czy lepiej "zwykły" Motul 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam seryjne tarcze przód tył, klocki nie wiem jakie....hamuje to beznadziejnie:-)

jak ostro hamuje to czuć jak spada skuteczność...sam chce coś z tym zrobić...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można zastosować płyn Motul RBF600 FL? Czy lepiej "zwykły" Motul 5.1?

 

RBF600 FL jak najbardziej polecam ... jest juz różnica przy zwykłych hamulcach :)

 

zestaw który się sprawdza bardzo dobrze to TARCZE ZIMMERMANN SPORT + KLOCKI FERODO DS PERFORMANCE + PŁYN MOTUL RBF600FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, koledzy, zamawiam nowe tarczki. Moje zimmermanny są już tak cienkie, że czas najwyższy powiedzieć <papa> ;)

 

Pytanie: EBC Turbo Groove czy EBC Ultimax? ;) Ma ktoś doświadczenia w tych dziedzinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojz1
Witam.

 

Ostatnimi czasy przymierzam się do lekkiego upgrade'u silniczka. Na początek postanowiłem zainwestować w hamulce, najlepiej jak najlepsze i w miarę niedrogie :D wojz1 masz może w swoim samochodzie takie hamulce? Jaki jest Twój typ? Co mógłbyś mi polecić?

 

Proszę o pomoc.

Zauważyłem ten temat dzisiaj i zainteresował mnie ponieważ mam plan zakupu zestawu hamulcowego TAROXA ale mogę cię rozczarować gdyż niestety za sprzęt tego typu trzeba słono zapłacić. Przesyłam linka http://tarox.com.pl/zestawy.php Powodzenia w zakupach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

TAROX jest wyśmienity ale poziom cenowy zestawu dyskwalifikuje go do zastosowania w Passacie, który ma na codzień jeździć po szosach i ulicach. Pozatym wg. mojej opinii Passat nie zasługuje za tarcze czy zestaw Taroxa. Za mała moc.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojz1

Zgadzam się z tobą dzwoniłem dzisiaj do przedstawiciela TAROXA na Polskę sun house motosport i zestaw 6 tłoczkowy do mojego passata tarcza ok.308 mm kosztuje 8300 zł chyba będę musiał z niego zrezygnować. Zaczynam poszukiwania zestawów od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojz1, za połowę ceny dostaniesz np. w tomsonie zestaw 4-tłoczkowy wilwood-a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek dlaczego nie Zimmermann again?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikeghost, jak już napisałem tutaj, zimmerman wygląda jak cienki ser szwajcarski krojony ząbkowanym nożem po jednym komplecie klocków Green Stuff ;). Tarcze EBC są ciut wyższe gatunkowo (tak przynajmniej twierdzą sprzedawcy - produkowane w UK, w odróżnieniu od zimmermanna, który to jest zwykłą tarczą Brembo z odwiertami w pracowni zimmermanna) -&gt; czas spróbować czegoś nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może poleci mi ktoś jakie tarcze i jakie klocki do b4 2.0 115KM przód tył tarcze na sróby 4x100?? zeby to coś hamowało...bo nie ma rewelki powiem nawet ze marne ma hamulce ten samochód:-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mikeghost, jak już napisałem tutaj, zimmerman wygląda jak cienki ser szwajcarski krojony ząbkowanym nożem po jednym komplecie klocków Green Stuff ;). Tarcze EBC są ciut wyższe gatunkowo (tak przynajmniej twierdzą sprzedawcy - produkowane w UK, w odróżnieniu od zimmermanna, który to jest zwykłą tarczą Brembo z odwiertami w pracowni zimmermanna) -&gt; czas spróbować czegoś nowego ;)

 

no tu bym sie nie zgodzil bo mialem okazje jedzic passkiem na tarczach Brembo i moje Zimmermanny sa o o wiele skuteczniejsze :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ZIMMERMANNY SPORT z przodu i z tylu i sa ZAJEBISTE. Mialem okazje jezdzic IBIZA z EBC .... cieniutko oj cieniutko EBC !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam ZIMMERMANNY SPORT z przodu i z tylu i sa ZAJEBISTE. Mialem okazje jezdzic IBIZA z EBC .... cieniutko oj cieniutko EBC !!

A jak jeżdzisz wolno czy szybko? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam ZIMMERMANNY SPORT z przodu i z tylu i sa ZAJEBISTE. Mialem okazje jezdzic IBIZA z EBC .... cieniutko oj cieniutko EBC !!

A jak jeżdzisz wolno czy szybko? ;)

 

a jak myslisz skoro Zuse ma 170 kucy pod machą i 380 momencik :wpale:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Argument za ZImmermannami jest jeden: o 300zł cięższy portfel ;)

 

Pytanie: jakie przebiegi zrobiliście na Zimmermannach z klockami Ferrodo DS Performance?

 

U mnie Zimmermann + Green Stuff po niecałych 40 tysiącach wygląda tragicznie. Te klocki są po prostu za twarde do tej tarczy... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności