Skocz do zawartości
Andy123

Krótkotrwałe drgania silnika na luzie - TDI 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wowan

Jestem tu po raz pierwszy - witam więc wszystkich serdecznie! Miałem już kilkanaście samochodów, w tym tylko dwa diesle - passat B5 TDI, a od tygodnia B6 1.9 TDI z 2007r. 105 KM, BXE. Mam również problem z nieznacznymi drganiami w kabinie na jałowym biegu - nieważne, czy silnik zimny, czy ciepły. Po odpaleniu, na zimnym, obroty wynoszą ok. 850 rpm, a później-ok. 800, nie skaczą są stabilne, jednak drgania są minimalnie odczuwalne na fotelu - jest to na pewno problem silnika, gdyż po rozpoczęciu jazdy, na 2-3 biegu i delikatnym przyspieszaniu oraz zdejmowaniu nogi z gazu, występuje czasami ledwie wyczuwalne szarpnięcie, jak gdyby silnik na ułamek sekundy chciał zgasnąć ale nie gaśnie. Pali bez problemu, nie dymi, przyspiesza ładnie. Jest z polskiego salonu z pierwszych rąk, serwisowany, z przebiegiem 110 tys. km. Po wymianie filtrów.

Obawiam się jednak, czy coś się już nie psuje, może pompowtryski, może pompa?

Kilka dni temu dałem do umycia silnik, Karcherem, na myjni ale nie wiem, czy to od tego czasu są drgania, bo samochód mam od tygodnia.

Może ktoś jest mi w stanie udzielić sensownej odpowiedzi-z góry dziękuję i pozdrawiam!

 

---------- Post added at 22:36 ---------- Previous post was at 22:27 ----------

 

Chciałbym jeszcze dodać, że po zwiększeniu obrotów pedałem gazu do 900 rpm, drgania są jeszcze bardziej odczuwalne, a po dalszym ich zwiększeniu - zanikają. Poprzedni właściciel (wiarygodny), oświadczył, że samochód nie miał żadnych napraw gwarancyjnych, jak i pogwarancyjnych, nic nie było wymieniane.

Czy wtryski w 1.9 TDI 105 KM, są wytrzymalsze niż 2.0 140KM? A pompa-taka sama?

Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. wymieniłem wreszcie łącznik elastyczny....przy okazji doszła poduszka pod skrzynią (wymieniłem obydwie) dzis odebrałem auto od mechanika, jest troche ciszej ale drgania jak byly tak są:( z tym że przeniosły sie z siedziska foteli na ich oparcia:) ale kiedy podniose obroty do 1000 to wszystko zanika i jest absolutna cisza w aucie. mechanik powiedział ze moze byc jeszcze walnięta któraś poduszka pod silnikiem.... zresztą zauwazyłem ostatnio juz po wymianie poduszek przy skrzyni ze jakby tak delikatnie drgała mi przednia prawa lampa tzn widze to kiedy mam zapalone swiatła....lewa swieci stabilnie... byc moze przyczyna w tych ciągłych drganiach jest w poduszkach pod silnikiem??? Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drgania wystąpić mogą od:

- zerwanej łapy silnika lub nie dokręconej bardzo często to się zdarza,

- silniki BKP lubia na zimno troche stukac jeszcze te z łańcuszkiem od pompki oleju,

- moze byc dwumas

- poduszka pod silnikiem (ale to chyba byś zauważył)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim 2.0 TFSI na biegu jałowym, tylko przy rozgrzanym silniku również odczuwam delikatne szarpnięcia. Jednak ich częstotliwość powoduje uczucie jakbym znajdował się na łódce. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Na pewno nie jest to koło dwumasowe bo go tam nie ma. Tu zastosowano przekładnię wałków wyrównoważających (AGW). Czy ktoś miał podobny problem z tym silnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drgania wystąpić mogą od:

- zerwanej łapy silnika lub nie dokręconej bardzo często to się zdarza,

 

Kolego w którym miejscu jest ta łapa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim 2.0 TFSI na biegu jałowym, tylko przy rozgrzanym silniku również odczuwam delikatne szarpnięcia. Jednak ich częstotliwość powoduje uczucie jakbym znajdował się na łódce.

Miewam coś takiego w 1.8 tsi

 

A ja mam pytanie. Naciskając gaz na jałowym powiedzmy do 2,5-3k obr. kiedy gwałtownie puszczam, i opada wskazówka to w okolicach 1-1,2k (ogólnie zbliżając się do wyjściowych obrotów) to czasem zatelepie samochodem a czasem nie... Czy to telepanie jest objawem czegoś? Czy to normalna sprawa, tylko dziwi mnie, że raz jest raz nie ma.

Edytowane przez theOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Passat b6 2.0TDI BKP Mam problem z dziwnymi drganiami,gdy auto się rozgrzeję to odczuwam krótkotrwałe wibrację,drgania w kabinie,problem pojawia się tylko na postoju.Jest to nie zależne od tego czy wcisnę sprzęgło czy też nie.Bardzo prosiłbym o jakąś poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich! Passat b6 2.0TDI BKP Mam problem z dziwnymi drganiami,gdy auto się rozgrzeję to odczuwam krótkotrwałe wibrację,drgania w kabinie,problem pojawia się tylko na postoju.Jest to nie zależne od tego czy wcisnę sprzęgło czy też nie.Bardzo prosiłbym o jakąś poradę

 

Filtry wymień, paliwa i oleju i po sprawie powinno być. Olej przy okazji na wiosnę dobry wlej. Polecam 100% syntetyki, a nie hydrokrakowane z olejów mineralnych "Full Synthetic". Zmień stację benzynową. Bo nawet jeśli markowa, to być może mają zbiorniki już do czyszczenia. W tym kierunku bardziej, jak nie ma żadnych hałasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też odczuwam delikatne drgania na postoju jakby obroty gubił. Sytuacja jest podobna jak wrzucam wsteczny (skrzynia dsg). Ale hałasów żadnych nie ma. Dodam że samochód ma najechane niecałe 180tkm. A tak swoją drogą to ile orientacyjnie może kosztować dwumas do silnika 2.0 tdi cr 170km z automatyczną dźwignią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skupiaj się na dwumasie. Objawy zuzytyego koła dwumasowego mogą być różne. Jednak generalna zasada jest taka, że zużyte koło dwumasowe hałasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź koło dwumasowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie skupiaj się na dwumasie", "sprawdź koło dwumasowe". Dzięki :cool . Wpierw zrobię dokładny przegląd, wymienię oleje i się zobaczy co dalej. A tak swoją drogą - czy mogę jakoś sprawdzić zużycie dwumasy, jeżeli moimi jedynymi doświadczeniami serwisowymi było wlewanie oleju i płynu do spryskiwaczy (a kiedyś udało mi się nawet żarówkę wymienić)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano odpalasz auto skręcasz koła max w którąś stronę, schylasz się i nasłuc***esz. Powinieneś usłyszeć obce metaliczne dźwięki, nierównomierne, ale powtarzające się. Jeśli nie bardzo będziesz mógł rozpoznać, to czynność powtórz po przejechaniu kilkunastu kilometrów jak silnik się dobrze nagrzeje. Nasłuc*** jakiego dźwięku teraz będzie brakowało - to dwumasa. Jeśli będzie stukać tylko na zimnym to masz jeszcze trochę czasu. Jak dźwięk będzie taki sam na zimnym i ciepłym to trzeba się rozglądnąć za dwumasą. Mi zaczęła się odzywać przy 135kkm. Teraz mam 157kkm i jest coraz głośniejsza, ale póki co odpala i gasi równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś pomyśleć nad wydaniem podręcznika "ABC młodego mechanika"- wielkie dzięki! A jeżeli te lekkie drgania nie są spowodowane dwumasą, to ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest zawsze to warto sprawdzić pompę paliwa. Albo jechać do magika żeby podniósł lekko obroty biegu jałowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich! Passat b6 2.0TDI BKP Mam problem z dziwnymi drganiami,gdy auto się rozgrzeję to odczuwam krótkotrwałe wibrację,drgania w kabinie,problem pojawia się tylko na postoju.Jest to nie zależne od tego czy wcisnę sprzęgło czy też nie.Bardzo prosiłbym o jakąś poradę

 

Pomogła wymiana koła dwumasowego,drgania ustały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności