Skocz do zawartości
robertAVF

fotel kierowcy-skrzypi

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z fotelem kierowcy..jak jade na wybojach albo poprostu opieram sie o niego to strasznie skrzpi..czy mozliwe jest ze jakas sprezyna pekla??czy da sie jakos rozebrac fotel kierowcy aby dojsc do tych sprzezyn??skrzypienie jest strasznie denerwujace i zaczelo sie nagle, jak w jakims starym ciagniku czasami sie czuje...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jaki masz fotel??? w kubełku da sie wyjąc wnętrze fotela, tzn. uchylic. Wtedy łatwo dostać sie do sprężyn które jak jest zimno skrzypią jak głupie:) przeżyłem to w dwóch fotelach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam kubelkow...to jest zwyklu fotek jak w wiekszosc passatow...a moze to byc wina peknietej sprzezyny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej poprzedniej b5 3bg skrzypiał fotel kierowcy, również w obecnej skrzypi i prawie w każdej w której siedziałem też skrzypiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo i wystarczyło ze podłozyłem kawałek maty anty poslizgowej do telefonów miedzy podłokietnik a uchwyt do zapinania pasa bo to tam było tarcie i piszczało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyzwyczaj sie !!

 

nasze drogi "rozruszaja" kazdy samochod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczyło ze podłozyłem kawałek maty anty poslizgowej do telefonów miedzy podłokietnik a uchwyt do zapinania pasa bo to tam było tarcie i piszczało

 

u mnie skrzypi na wysokosci polowy oparcia z prawej strony..

 

zuse to nie jest rozwiazanie problemu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było ale z fotelem pasażera. Kupiłem więc jakieś (już nie pamiętam nazwy) smarowidło w sprayu i popsikałem od spodu fotela na wszystkie regulacyjno metalowe części i jak ręką odjął. A lekkie trzeszczenie w oparciach foteli to chyba domena pasków. Wystarczy ciut głośniej radio i się nie przejmować :643:.

A jeśli chodzi o trzeszczenie to gorzej wkurza mnie podłokietnik - może macie na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na tej części co się tyłkiem siada można wyczuć ręką w dwóch miejscach jakby drut (sprężynę), boję się żeby to nie przetarło weluru.

Chyba jakiś cięższy gościu wcześniej jeździł:D:D

Czy jak bym wymontował fotel to od dołu da się tam jakoś dostać żeby coś pokombinować, czy jakoś inaczej można to rozebrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o trzeszczenie to gorzej wkurza mnie podłokietnik - może macie na to jakiś sposób?

 

Przyłączam się do prośby - strasznie mnie ten podłokietnik drażni jak sie o niego oprę. Jak ktoś ma jakiś patent na to to poproszę, tylko nie sposób w stylu zmień podłokietnik albo głośniej radio:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyłączam się do prośby - strasznie mnie ten podłokietnik drażni jak sie o niego oprę. Jak ktoś ma jakiś patent na to to poproszę, tylko nie sposób w stylu zmień podłokietnik albo głośniej radio

 

Ja zdjąłem osłonkę z tyłu podłokietnika i napsikałem białego smaru.

Jak dotąd podłokietnik nie skrzypi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie również popsikałem od spodu WD-40 wszystkie metalowe części jakie tylko tam były i piszczenia nie ma. A wcześniej odgłosy były takie jak bym skakał po starym tapczanie.:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zdjąłem osłonkę z tyłu podłokietnika i napsikałem białego smaru.

Jak dotąd podłokietnik nie skrzypi.

 

Tylko że u mnie trzeszczy klapka pokryta welurem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że u mnie trzeszczy klapka pokryta welurem.

U mnie tak samo, podejrzewam, że nic się z tym nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że u mnie trzeszczy klapka pokryta welurem.

Właśnie o tym napisałem.

Zdjąć z tyłu osłonkę, przesunąć podłokietnik do przodu i nasmarować (psikać) elementy, które ślizgają się po sobie.

605440444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek nie dogadamy się:)

Po pierwsze mam inny podlokietnik (mam 3B a nie 3BG) a po drugie u mnie skrzypi dokladnie cała klapka (w kazdym miejscu) a nie jej mocowanie. Nie wiem czy to welur ociera o plastik który przykrywa, czy sam plastik tak trzeszczy odkształcając się nieco w momencie jak się o niego oprę.

Edytowane przez darek_tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek nie dogadamy się

Hmm... , to nie wiem ;-)

 

95% sukcesu to zidentyfikować źródło skrzypienia.

Potem tylko nasmarować, skleić, podłożyć piankę, taśmę "futrzaka", etc.

 

Kup browara, siednij w aucie, posłuchaj co w nim piszczy, rozmontuj, zastosuj ulepszacze i poskładaj do kupy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz jaki masz fotel??? w kubełku da sie wyjąc wnętrze fotela, tzn. uchylic. Wtedy łatwo dostać sie do sprężyn które jak jest zimno skrzypią jak głupie:) przeżyłem to w dwóch fotelach:)

A jak sie dobrac do tego kubelkowego fotela ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko taki temat i tu tez jest poruszane o podłokietniku, ale mój skrzypi tylni jak jest otwarty. Czy ktoś sobie z tym poradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co koledzy polecacie na skrzypiący na wybojach schowek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności