Skocz do zawartości
Gość VWpassatTDI

Wymiana żarówki stopu.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VWpassatTDI

Witam! Mam problem spaliła mi sie zarówka tylnego prawego światła hamowania i boje sie ją wymienic poniewaz widze ze są tak jakies delikatne plastiki a nie chce tak jak w poprzednim aucie zeby wisiała na drucie :611: . Nie mam mozliwosci załączenia zdjęc :625: Czy ktos byłby tak pomocmy i napisał jak to zrobic ?? Z góry dzięki :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze trafiłeś bo właśnie dzisiaj robiłem fotki. Tu masz pokazane jak wygląda listwa mocująca żarówki. Należy wyciągnąć wtyczkę dla ułatwienia a potem jednocześnie nacisnąć zgodnie z czerwonymi strzałkami i pociągnąć do siebie - wyjąc żarówkę i wsadzić sprawna (P21/4W) :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy tylnie w roczniku 2002 wyglądają troche inaczej ale listwe wyjmuję sie bardzo prosto i podobnie, sa 4 zatrzaski, wystarczy scisnąć je do środka i wyjąć listwe na ktorej są żarówki, wczoraj wyjmowałem, tez miałem przepaloną żarówkę stopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SORRY, ale walnąłem gafę zrobiłem opis do 3B a to jest 3BG, ale postaram się to naprawić:

- wyjąć wtyczkę

- wyjąć oprawę z żarówką kierunkowskazów - przekręcając i pokonując opór blaszek dociskających i delikatnie pociągając do siebie tak, aby nie uszkodzić tej oprawy(zielone strzałki)

- nacisnąć dwa uchwyty jednocześnie (czerwone strzałki), na których jest po dwa zatrzaski (niebieskie strzałki) mocujące listwę

-wymienić uszkodzoną żarówkę :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjąć oprawę z żarówką kierunkowskazów

a to wbrew pozorom może nie być łatwą sprawą, bo ta wtyczka jest długa, wąska, a paluszki grube... ;)

 

-wymienić uszkodzoną żarówkę :643:

Jeśli nie działa tylko "stop", to nie trzeba jeszcze wymieniać ;) Wystarczy "zamienić": W tej wersji są 4 (cztery!) żarówki 21/4, z których tylko jedna robi za stop ! Widać producent wali takie same lampy do wersji amerykańskiej - w każdym razie macie jeszcze trzy zapasowe żarówki 21/4, które po prostu można zamieniać między sobą, jak ta od "stopu" ulegnie przepaleniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VWpassatTDI

Dzieki za pomoc. Jutro sprubuje wymienic ! Dzieki ;] :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie można kupić żarówki (postój stop) do tylnych lamp. Żarówka dostępna u nas w handlu ma zaczepy naprzeciw siebie, a Passat niesymetrycznie w pionie i w poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj na stacjach benzynowych. Pracownicy orlenów robią głupie miny jak słyszą o żarówkach 21/4W, bo wszystkie mają 21/5 chyba... Na shellach przeważnie są wszystkie rodzaje i pracownik nie ma problemu z ich poprawną identyfikacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
gdzie można kupić żarówki (postój stop) do tylnych lamp. Żarówka dostępna u nas w handlu ma zaczepy naprzeciw siebie, a Passat niesymetrycznie w pionie i w poziomie?

Ja jakis czas temu dostalem zarowki 21/4W na stacji Lotosu-na innych stacjach byl z tym problem-robil;i duze oczy, kiedy slyszeli o 21/4W :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu w dzielnicy Fabryczna, te, żarowki sa nie do kupienia ani na stacjach BP, Shell, Orlen, Bliska ani nawet w żadnym sklepie motoryzacyjnym:kijemgo:, normalnie jakas paranoja, wkońcu udało mi sie kupić na BP pod Poznaniem( dokładniej znajomemu co był w delegacji) :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odswiezam temat, bo mi moder moj watek przeniosl do smietnika a tutaj nie ma fotek, ktore chyba powinny byc. Pewnie sa MIA :)

 

Cytuje moj post:

Witajcie,

zanim napisalem tego postu przeszukalem forum paska b5 pod slowo "zarowka".

Znalazlem nawet swoj stary post o wymianie zarowki pozycji.

Dzis szykowalem auto do drogi, patrze a tu tylny lewy stop sie nie pali.

Beda w garazu zdjalem lewy, otwierany boczek (mam kombi)

 

No i widze tam "elektrownie".

Zauwazylem tez tam 2 plastikowe "dingsy" no takie "blaszki" ktore sie naciska a one powinny po ustapieniu pozwolic wyjac caly plastikowy modul do ktorego przytwierdzone sa zarowki wszelakie z tylnej lampy.

 

Wcisnalem dwie te "blaszki", ale niestety nie chcialo nawet drgnac to ustrojstwo. Nie chce czegos wyrwac/polamac wiec pytam:

 

Jak sie dobrac do swiatla stopu/hamulca w passacie kombi b5 po liftingu?

Pogooglalem troche, ale tez na szybko nie znalazlem.

 

No i najwazniejsze, jaka to jest zarowka?!

Zebym dobra kupil.

 

 

Z gory dziekuje za wyrozumialosc dla mojego lamerstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w kombi ale w sedanie (podejrzewam że jest analogicznie w kombi) trzeba zwolnić cztery zaczepy by ukazał śię światłu dziennemu jak to napisałeś:

"caly plastikowy modul do ktorego przytwierdzone sa zarowki wszelakie z tylnej lampy".

Trzeba jednoczesnie zwolnić (dwoma palcami) dwa zaczepy górne a później dolne (lub odwrotnie) ściskając je ku sobie. Myślę że za bardzo nie zamotałem ;-)

Wtedy wymiana żarówki jest banalnie prosta.

A żarówka jest dwuwłóknowa (stop + mijania) 21W + 5W, oczywiście 12V.

1z4ig05.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A żarówka jest dwuwłóknowa (stop + mijania) 21W + 5W, oczywiście 12

No właśnie nie. Wyżej jest też napisane 21/4W. Oprócz napisu na cokole najłatwiej ją odróżnić od niewłaściwej dla B5 FL tym, że wypusty są ustawione niesymetrycznie patrząc od "tyłu" żarówki. Ta w załączniku 5W ma ustawione te wypusty dokładnie na przeciw siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta w załączniku 5W ma ustawione te wypusty dokładnie na przeciw siebie.

No fakt. To pamiętałem - ale że 4W!! Człowiek się całe życie uczy ;-)

 

Edit

Rzeczywiście - żarówki 21W/5W - mają symetryczne bolce (trzonek BAY15d)

a

żarówki 21W/4W - mają asymetryczne bolce (trzonek BAZ15D) - patent VW oraz Mercedesa ;-).

 

http://allegro.pl/standard-12v-pomocnicze-21-4w-p21-4w-7225-02b-i1680725753.html

http://allegro.pl/narva-12v-21-4w-p21-4w-2szt-homologacja-ece-fv-i1700279362.html

http://allegro.pl/bosma-0270-501291-12v-21-4w-baz15d-i1705829331.html

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm niech mnie jeszcze ktoś upewni zanim to rozbebeszę... do B5 1999 - przed liftem - wchodzi na tył (pozycja + stop) P21/5W czy P21/4W ?

 

Pozdr:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kombi z tyłu są 2 zatrzaski zeby wyjac panel z zarowkami....ale najpierw trzeba wyjac zarowke z kieronkowskaza, jest osobno z boku ...ona przytrzymuje cala listwe...wymienialem dzisiaj i nie wiedzialem o tej zar. kierunku...malo czegos nie polamalem, bo ciezko wychodzilo....zarowka P21W4...W Słupsku na stacjach nie ma, ani shell ani orlen itp...bede szukal po swietach w sklepach motoryzacyjnych...moze ktos widzialem aukcje allegro z tymi P21W4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba wyjmowac zadnej zarowki, tez mam kombi i jak ja wyciagalem to lekko odchylilem tapicerke i bez problemu wyskoczylo.

Jezeli tak bardzo chcesz miec 21/4w to jesli jestes ze Słupska to jedz do Kobylnicy(ul. chyba poznańska) jakies 400m za STAKO po lewej stronie masz sklep "MOTO BAJER". Super sklep i powinni miec takie cudo:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj swieto a jutro i tak mialem tam jechac...dosc czesto odwiedzam ...ale dzieki...oby tam takie były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności