Skocz do zawartości
Gość VWpassatTDI

Wymiana żarówki stopu.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zebyscie sie nie zrobili w konia jak ja! Przeczytalem powyzsze posty bo nie chcialo mi sie isc sprawdzic jaka zarowka tam wchodzi i kupilem P21/4W. Oczywiscie w passatach 3B wchodza P21/5W!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to straszny leniuch z ciebie, nie dość ze nie chciało ci się sprawdzić, to jeszcze nie chciało się przeczytać. #15 i #16 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- wyjąć oprawę z żarówką kierunkowskazów - przekręcając i pokonując opór blaszek dociskających i delikatnie pociągając do siebie tak, aby nie uszkodzić tej oprawy(zielone strzałki)

a to wbrew pozorom może nie być łatwą sprawą, bo ta wtyczka jest długa, wąska, a paluszki grube... ;)

 

No i właśnie mam z tym problem. Za cholerę nie mogę odkręcić oprawy kierunkowskazu. Nie chcę tego robić na siłę bo boję się coś połamać. Czy są jakieś myki, żeby to odkręcić sposobem, czy po prostu trzeba użyć siły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja wymieniałem wczoraj żarówkę od wstecznego,do przekręcenia oprawki kierunku użyłem kombinerek,przekręcając ją delikatnie w prawo ale z czuciem i ładnie wyszła ,potem dwa zatrzaski i wychodzi cały wkład z żarówkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja panowie zalozylem normalna zarowke.tz symetryczna.trzeba tylko pilniczkiem oszlifowac jeden zabek na zarowce.to dla kogos komu nie chce sie zjezdzis pol miasta za nitypowa zarowka:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odkręceniem oprawy kierunkowskazu już sobie poradziłem. Najlepiej włożyć w tą prostokątną fajkę jakiś płaskownik - np. płaski pilnik z rękojeścią - i obrócić. Zamieniłem miejscami żarówkę pierwszą od góry z drugą od góry i gra muzyka :roll Super sprawa z wszystkimi postojami dwuwłóknowymi. Właściwie nie trzeba kupować żarówek bo w drugiej i trzeciej duże włókno nie jest wykorzystane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że nie zużyjesz zapasu :D Ja zakupiłem 5 sztuk na zapas ale już się kończą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z odkręceniem oprawy kierunkowskazu już sobie poradziłem. Najlepiej włożyć w tą prostokątną fajkę jakiś płaskownik - np. płaski pilnik z rękojeścią - i obrócić. Zamieniłem miejscami żarówkę pierwszą od góry z drugą od góry i gra muzyka :roll Super sprawa z wszystkimi postojami dwuwłóknowymi. Właściwie nie trzeba kupować żarówek bo w drugiej i trzeciej duże włókno nie jest wykorzystane.

 

Z tego co pamiętam to idzie to zrobić o wiele łatwiej, beż używania dodatkowych narzędzi, ponadto chciałbym zauważyć, że ta"fajka" od oprawki kierunkowskazów jest zrobiona z delikatnego plastiku, przez co idzie ją łatwo złamać przez wsadzanie różnych narzędzi.

 

Najlepiej najpierw wyczepić z zaczepów wkład lampy , później już delikatnie odkręcić te oprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którą stronę trzeba przekręcać tę oprawkę z żarówką kierunkowskazu, żeby ją wyjąć?

Nie chcę niczego połamać, a lekko w żadną stronę nie chce się przekręcić...

coffin80 napisał, że w prawo..

Na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręcasz w lewo, jak normalny gwint.

Użyj trochę siły a pójdzie napewno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej włożyć w tą oprawę jakiś płaskownik - np. pilnik i wtedy ma się lepszą dźwignię. Odkręcamy w lewo. Jeśli oprawa nigdy nie była ruszana, to ma prawo stawiać opór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W sobotę na przeglądzie wyszło że mam przepalonego jednego stopa. Wyciągnąłem oprawę a tu się okazuje że we wszystkie czerwone światła mam powsadzane żarówki dwuwłóknowe. Nie wiem czy tak ma być czy poprzedni właściciel tak założył. Zamieniłem miejscami jedną z tych dwuwłóknowych, dałem ją na miejsce stopa, świeciło się, ale po wsadzeniu oprawy na miejsce przestało. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba przeczyścić styki i samą żarówkę. A może pechowo spaliła się bo np. wcześniej była wstrząśnięta. Trzeba jeszcze raz spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności