Skocz do zawartości
DanSanders

nowy Passat B7 A.D. 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mówię, że b6 jest zły, ale jeżeli chodzi o zawieszenie z przodu w b5 (wielowahaczowe) i b6 (McPherson), to są duże różnice, a cokolwiek w nowym b7 też zastosowana jest zawiecha McPhersona, tylko, że zmieniona, ponieważ komfort jazdy jest lepszy, jak w b6. To jest odpowiedź na komenty w stylu, że "b6 to jest to samo, co b7", że "zawiecha jest ta sama" , że "zmieniony został tylko wygląd z przodu i z tylu" i wystrój "wewnątz jest prawie ten sam" ( tak, wizualnie tak, ale materiały użyte do wystroju wewnętrznego (plastyki, naturalne drewno wykończeniowe) są zupełnie inne, porównywalne do tych, z Mercedesa) :)

Edytowane przez djpaul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może teraz lepiej Mercedesem do Aldika po zakupy a Passatem na urlop :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy :) W kwietniu mają dostarczyć Paska, będę opisywał, jak się sprawuje... silnik Diesla 170 km, skrzynia DSG. W każdym bądź razie, ma być to koń roboczy ;)

Edytowane przez djpaul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do tej pory jeździłem poprzednim modelem accorda 2.2ictdi w sedanie. Ponieważ już za chwilę będę miał drugie małe dziecko ze względów praktycznych postanowiłem poszukać jakiegoś fajnego kombi z porządnym dieslem. Od kilku miesięcy rozglądałem się za solidnym rodzinnym kombi. Testowałem kilka - toyote avensis, mazde 6, citroena C5 i nawet smaxa. (Passata B6 odrzuciłem bo po prostu mi się nie podobał). Nie będę wchodził w szczegóły ale w każdym z w/w samochodów coś mi nie pasowało.

I na szczęście VW pokazał nowego B7 - niby niewielka różnica w stosunku do B-szóstki ale fajniejszy przód, zdecydowanie! lepsze światła tylne i odświeżone wnętrze. Pożyczyłem od dealera na kilka godzin, pojeździłem i zamówiłem - B7 2.0TDI 170 CR DSG. Ogólnie mówiąc wszystko w tym samochodzie jest przyzwoite (silnik, osiągi, zawieszenie wyciszenie itd.) a materiały i wykonanie wyglądają na bardzo solidne. Odnośnie wcześniejszych głosów że VW szaleje z cenami chcę powiedzieć że za autko z naprawdę solidnym wyposażeniem (comfortline + wentylowana skóra, navi 510, xenony, lepsze audio, multikierownica, + inne drobniejsze dodatki) płacę ok.138k. (wg. konfiguratora wychodzi 150k) Oczywiście nie są to małe pieniądze ale konkurencja wcale nie jest tańsza, a za nowe audi A4 w podobnym wyposażeniu trzeba realnie dać min. 160-170k.

Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na odbiór....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak kupisz to wrzuc fotki

 

---------- Post added at 00:09 ---------- Previous post was at 00:07 ----------

 

zawsze sa jakies plusy i minusy w aucie

ciekawe jak sie sprawdzi na rynku peżot 508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego B6 mam co prawda pare dni tylko, a w B7 siedzialem moze minute, ale dla mnie slowo "odswiezone" jest i tak na wyrost, w porownaniu tych dwoch Passatow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój passacik już dojechał. Czekałem na niego 2 miesiące. Na razie jeszcze nie rejestruje bo muszę sprzedać starego. Jest to max wersja 170 km dsg Highline navi duża z kamerą pakiet 990 xenon/led składane lusterka kierownica mulitfikacyja piękne felgi srebno/czarne 17 minneapolis. Posiedziałem sobie w nim na placu i pierwsze co muszę powiedzieć że fotele są gorsze tzn mniej wyprofilowane niż w b6 to takie kanapy ;) żałuję ,że nie kupiłem rolet na szyby bo myślałem że przyciemniane szyby będą lepsze błąd ! mogłem też zamówić inny kolor tapicerki bo brązowo/beżowe fotele są takie sobie;) i niestety pakiet nawigacja który wejdzie niebawem mnie nie obowiązuje trudno. Ale tak to samochód piękny szczególnie na tych felgach cud malina już nie mogę doczekać się pierwszej przejażdżki. Na jakiekolwiek pytania chętnie odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwiedz mi tylko ile dales rade urwac z ceny katalogowej. Bo mnie 4motiona wycenili na 163kpln i na razie urwalem do 152000. Czeka mnie jeszcze troche przekomarzania ale nie wiem dokąd mozna irytowac sprzedawcę:fajny.

Napisz tez co wiesz o nowej promocji "pakiet nawigacja". Co bedzie zawierac no i jaka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jakie będą wasze relacje z jazdy B7. Też słyszałem że B7 to "prawie" B6 po lifcie ale to prawie może robić dużą różnice.

Co do cen, to się zgadza, VW ostro się ceni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakiet "Nawigacja" - 7 470,00

-duża navi RNS510 z kamerą cofania

-Reflektory bi-ksenonowe z doświetlaniem zakrętów + ledy do jazdy dziennej

-kontrola ciśnienia w oponach (ta oparta na czujnikach w kołach)

-reflektory przeciwmgielne (dla trendline i comfortline)

 

...jako ciekawostkę dodam że kamera cofania identyczna jest w Bentley-u Continental :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rabat 10k + opony zimowe z blachami, deklami + powalcze jeszcze o ten pakiet nawigacja i wyjdzie jakieś 140kpln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu zamówiłem takiego, ale odbiór mam dopiero w maju:

B7 2.0TDI 140 CR BMT Comfortline

"Pakiet 990"

"Pakiet Nawigacja"

Kierownica multifunkcyjna

MFA Premium (kolorowy wyświetlacz)

Alarm

Kolor czarny "Deep"

Felga 16 Alicante

 

Cena z konfiguratora 122.310zł

 

Jeżeli komuś się bardzo spodoba, to mogę go oddać w dniu odbioru za 110 tyś :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Delpapi ! Czy na pewno masz zamówiony pakiet nawigacja ? on jeszcze nie wszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak zamawiałem (9.02) to sprzedawca dostał zaktualizowany cennik w którym to pojawił się "Pakiet Nawigacja" za 7470zł, ale poinformował mnie że wybierając ten pakiet zamówienie może się troszkę wydłużyć, stąd odbiór dopiero w maju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie sądzę żebyś tyle czekał :) ja zamówiłem mojego paska tuż przed świętami a 14 lutego stał w poznaniu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Passata Highline w Polsce i w NIemczech jest identyczna. Ciekaw jestem, czy sa tak samo wyposazone, bo z tego co wiem, to od zawsze, auta z zachodu byly lepiej dopasione w standardzie.

I druga sprawa - irytujace jest to (w kazdym nowym aucie) ze za kazda duperele ztrzeba doplacac. Rozumiem nawigacja, fele czy skorzana tapicerke, ale na litosc boska - dodatkowe gniazdko 12V, elektryczne szyby z tylu, trzecia lampka do czytania czy podlokietnik z tylu. Rozumiem takie zagranie w aucie pokroju Matiza, a nie auta za ponad 100 tys... no ale coz. Moc byc pierwszym, ktory pierne w fotel kierowcy, pewnie jest bezcennym wrazeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanie: Sprawdzaliscie przed zakupem opinie o nowym 2,0tdi-cr? Zostały jeszcze jakies bolączki pd-ków?

Mam zaprzyjaznione ASO u mnie we wiosce i do tej pory byly 2 przypadki padnietych pomp paliwa. Przy niskich przebiegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku kupiłem B6 z silnikiem 2.0 TDI CR, przejechałem nim 30 tyś km. i żadnych problemów, dlatego w tym roku ponownie wybrałem ten silnik. :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze jedno pytanie: Sprawdzaliscie przed zakupem opinie o nowym 2,0tdi-cr? Zostały jeszcze jakies bolączki pd-ków?

Mam zaprzyjaznione ASO u mnie we wiosce i do tej pory byly 2 przypadki padnietych pomp paliwa. Przy niskich przebiegach.

 

obok masz wątek o tym silniku - już parę latek go klepią i póki co opinie nie są złe :)

Ja dopiero moim zrobiłem 10kkm więc jedyne co mogę napisać to tyle, że jest genialnie kulturalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B7 jest jakiś taki dziwny. W salonie stała obok passata b7 jetta i bez wątpienia jest ładniejsza. Bardziej podchodzi pod audi a4. Ale jakbym miał wydać 140-150tys to bez wahania kupiłbym passata CC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności