Skocz do zawartości
kazio

Zmiana podświetlenia nawiewów powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lepiej było od razu wstawić ledy? Żarówki za jakiś czas znowu szlag trafi i cała robota od nowa.Ja wiem po mojej modyfikacji że nie warto wstawiać żarówek gdyż potem szkoda czasu na babranie się po raz kolejny.

Jak juz wszystko wybebeszyłeś proponuje wstawić diody.Koszt 5 gr/sztuke jak bierzesz większą ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki co taki efekt mnie zadowala, bo nie świeciło mi się żadne podświetlenie nawiewów i regulacji klimy, a teraz wszystko śmiga:). Dwa robiłem to przy okazji naprawy nawiewu środkowego w którym nie działało mi kompletnie ustawianie kierunku strumienia powietrza i zamykanie nawiewów, bo poprzedni właściciel ostro połamał wszystko.

A o wymianie na diody myslalem tylko zrobie to jak będę miał więcej czasu, bo wtedy hurtowo wymienię wszędzie na czerwone. A jakbym w nawiewach wymienil na czerwone diody a w reszcie zostało by zielone, to wyglądało by to kiczowato;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja się zabrałem za zrobienie oświetlenia nawiewów. Pierwszy raz w życiu robiłem coś takiego ale wyszło. Oto kilka fotek jak to wygląda od środka, lecz zdjęcia finalnego wyglądu czyli podświetlenia w nocy nie zrobiłem bo nie było kiedy. Ale jak zrobie to dodam.

 

DSC_1490.jpg

 

DSC_1492.jpg

 

DSC_1493.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Mam takie pytanie, chce sobie założyć nawiewy od skody superb - mam do kupienia w dobrej cenie, z przerobionym kolorem z zielonego na czerwony. Posiadam paska z 2004 roku i nie ma on podswietlanych nawiewów wcale. Czy w moim aucie znajdują się jakies kostki czy przewody aby można było te nawiewy w dosyć prosty sposób podłączyć? Bo jeżeli jest z tym za dużo roboty to chyba sobie daruje te nawiewy chociaż bardzo ładnie wyglądają kratki od skody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nawet nie ma instalacji, to kupisz z 6m kabla i pociągniesz od strony kierowcy do każdego wlotu ;)

 

A jak nie będzie Ci się chciało to dawaj namiar na te nawiewy :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , ja już jestem po zmianie podświetlenia,

przy okazji zrobiłem przycisk podgrzewania tylnej szyby oraz

podświetlenie tylnej popielniczki.

Efekt Obraz 004.jpg

Obraz 001.jpg

Obraz 003.jpg

Edytowane przez jaro513

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszczeObraz 005.jpg

sorry za słabą jakość zdjęć.

Obraz 001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie udało już w czterech paskach przerobić podświetlenie na diody :) jak coś piszcie chętnie pomogę!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi sie udało już w czterech paskach przerobić podświetlenie na diody jak coś piszcie chętnie pomogę!!

 

jakies fotki ?

 

moze byc na pw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi sie udało już w czterech paskach przerobić podświetlenie na diody jak coś piszcie chętnie pomogę!!

 

Pilicz powiedz jakich rezystorów uzywałes , ja uzyłem 1,2 kohma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro 513...powiem Ci, że robiłem to metodą prób...mam tych rezystorów od groma w domu ze starej elektroniki, szukałem takiego, który był najbardziej odpowiedni...jak już znalazłem to wystarczyło dobrać inne o tym samym oznaczeniu i grało :D

 

---------- Dodano o 23:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:02 ----------

 

a wygląda to tak:

 

imag0472p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się pochwale swoim podświetleniem tylko dorwę aparat zrobiłem na diodach a nie na żarówkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge znalesc tego tematu w spisie wiec napisze tu.Wie ktos czym to moze byc spowodowane ze gdy dodaje gazu w srodkowych nawiewach slychac gwizd tak jak by jakis przeciag powietrza byl przy dodoawaniu gazu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oka juz mam jak cos....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert733

czy jest mozliwe dostanie takiej ramki do zarkowki zagubila mi sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO jedynie...Inaczej nie kupisz,chyba że poszukasz używki,ale raczej z całą kratką.popytaj na forum,może ktoś będzie miał o zmianie na LED.Ja swoich się pozbyłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. właśnie się poddalem po wielu nieudanych próbach wysunięcia kostek zasilających podświetlenie. Jedni piszą aby nicisnąc ten mały wystający plastyk w otworze o kształcie litery L inni aby nacisnąć jakąs zapadkę której ja nie znalazłem. Żadnym sposobem nie idzie. Moze ktoś z was mógłby podstawić jakąś fotke albo dokładniejszy opis? Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to po prostu małymi silnymi szczypcami wyciągałem na siłę. Później jak dobrze się przyjrzysz, to zobaczysz, który element należy ściąć lub spiłować aby nie mieć problemów w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zabieram się za podświetlenie nawiewów.. jakie diody i rezystory mam kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich u mnie też nie świecą lampki więc ściągnąłem środkową kratkę (trochu było trudno) patrze a tu nie ma żadnych żaróweczek ani kabelków czy jest możliwe że u mnie są nie podświetlane. Mój pasek jest z 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności