Skocz do zawartości
Gość marewel

Przekodowanie automatycznego włączania świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Dostaniesz mandat i od mnóstwo punktów za te kierunki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtam

jak powrocic do standardowego wlaczania i wylaczania swiatel?

tylko vagiem?

aktualnie mam tak ze jak zalacze zaplon przy wylaczonym hamulcu recznym swiatla od razu zapalaja sie, jak wlacze reczny to gasna, nie moge wogole wylaczyc swiatel jak jest uruchomiony silnik i wylaczony reczny.

o co tu caman

pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostaniesz mandat i od mnóstwo punktów za te kierunki:)

to się okaże jak mnie zatrzymają, ale punktów raczej za to nie dostanę a tym bardziej mnóstwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to jest tryb amerykański, nie wiem czy mandatu za to nie dostaniesz czasem. W USA kierunki są jako obrysówki/pozycyjne w EU nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To to jest tryb amerykański, nie wiem czy mandatu za to nie dostaniesz czasem. W USA kierunki są jako obrysówki/pozycyjne w EU nie.

wiem że to jest tryb Amerykański, bo właśnie taki chciałem ze względu na zapalanie się halogenów jako świateł dziennych, co do tych kierunkowskazów to z policją może się dogadam jak mnie zatrzymają, ale bardziej mnie martwi jak podejdzie do tego diagnosta w czasie przeglądu :hmm w ostateczności trochę z tym pojeżdżę a jak będzie problem to się przekoduję żeby się nie paliły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej mnie martwi jak podejdzie do tego diagnosta w czasie przeglądu
Wyjmij żarówki i będzie ok :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyjmij żarówki i będzie ok :lol2

a jak będę chciał zasygnalizować zamiar skrętu, to łapa za szybę :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diagnosta będzie się czepiał palących się kierunków, policja co najwyżej wlepi mandat i w ostateczności zabierze dowód rejestracyjny. bez punktów. ja też mam je włączone, bo tak chciałem, i w każdym moim samochodzie było to zrobione - to już chyba podpada pod przyzwyczajenie :) za dnia nie palą się (pali ameryka na 60%), a po zmroku jeżdżę głównie po trasach, gdzie raczej nie stoją, więc udaje się już kupę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw, co w tym dobrego? Nie wiem zbytnio, w czym to pomaga. Lepiej auto widać? :hmm :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden sobie szybki przyciemnia, drugi wiesza spojlery, ja palę kierunki. tym podobnych można by jeszcze długo wymieniać. i każdemu zadasz to samo pytanie. dla mnie 2 pierwsze przykłady, które wymieniłem wywołują identyczne pytanie jak Twoje - i nie stosuję tego bo nie widzę sensu. czy Ty nie masz żadnego zboczenia? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy Ty nie masz żadnego zboczenia?

 

Bardzo ryzykowne pytanie... :D

 

A tak na temat - ciekawy patent z tymi kierunkami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...

Koduję tryb amerykański, do tego światła dzienne w halogenach, ale nie działają mi te światła.

Fizycznie halogeny i bixenon msm w pełni sprawny, VCDS przyjmuje kodowanie, tak samo miałem w poprzednim Passacie i eszystko działało.

Gdzie może być problem?

bordnetz 3c8...e (30-bitowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zwolnienia ręcznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznij od zwolnienia ręcznego

 

No to chyba oczywiste, że w trybie amerykańskim drl powinny włączyć się po zwolnieniu hamulca postojowego.

Światła nie włączają się po zwolnieniu hamulca.

Jak wspomniałem, kodowałem te światła w poprzednim B6 i tam wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie o bordnetzie 3c8 jest link do mojego kodowania borda 3c8. porównaj z moimi kodowaniami. U mnie działa wszystko elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zerknę :-)

 

No i jestem ponownie w punkcie wyjścia... Kodowanie dot. świateł do jazdy dziennej mam zrobione tak samo, jak w Twoich zrzutach ekranu (z wyjątkiem trybu skandynawskiego-ale jak go uruchamiałem jednocześnie z trybem amerykańskim, to drl nadal nie działały) i ten DRL u mnie nie działa...

jedna osoba miała ten sam problem, ale nie widzę rozwiązania kłopotu.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie i nie powinienem go zadawać :)

 

Ale czy da się zrobić tak, żeby podczas otwierania kluczykiem samochodu zapalały się swiatła w sytuacji kiedy moje auto nie posiada czujnika zmierzchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jestem ponownie w punkcie wyjścia... Kodowanie dot. świateł do jazdy dziennej mam zrobione tak samo, jak w Twoich zrzutach ekranu (z wyjątkiem trybu skandynawskiego-ale jak go uruchamiałem jednocześnie z trybem amerykańskim, to drl nadal nie działały) i ten DRL u mnie nie działa...

Sprawa wyjaśniona :-)

W Passacie 2006 miałem włącznik z ikonką tunelu (czujnik zmierzchu) i Bordnetz 23-bitowy 3C0...J

W Passacie 2010 mam włącznik z napisem AUTO (czujnik zmierzchu) i Bordnetz 30-bitowy 3C8... coś tam.

W 2006 światła do jazdy dziennej działały mi w ustawieniu 0 i tunel.

W 2010 światła dzienne działają jedynie w ustawieniu AUTO. Jak ustawię 0, to żadne światła nie świecą.

Kodowanie miałem takie samo w obu autach-tryb amerykański, światła drl w halusach.

 

Dlaczego wcześniej myślałem, że kodowanie nie wchodzi mi w 2010? Ano dlatego, że światła kodowałem w garażu i byłem przekonany, że również będą działąć w ustawieniu o, a jak ustawiałem na AUTO, to włączały się światła mijania.

Będę musiał w tym 2010 przekodować jeszcze czułość czujnika zmierzchu, bo zbyt wcześnie włączają się światła mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżym posiadaczem B6 CR 2009 i nie mogę się przyzwyczaić do konieczności włączania/wyłączania świateł.

Czy ktoś z bardziej doświadczonych może mi podpowiedzieć co dokładnie powinienem kupić (allegro?) i jakie oprogramowanie ściągnąć, aby włączyć opisywaną powyżej opcję świateł skandynawskich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności