Skocz do zawartości
Gość marewel

Przekodowanie automatycznego włączania świateł

Rekomendowane odpowiedzi

No wiesz mój sąsiad wyłączył sobie cyrkulację aby zredukować spalanie gazu ... i teraz się rano podmywa w zimnej wodzie ... ale spalanie mam mniejsze. :D

 

Tutaj nie chodzi o spalanie, ani żadne ekonomiczne sprawy. Po prostu chciałbym mieć ustawione żarówki na 50% mocy. Ostatnio przydarzyła się mi nieprzyjemna sprawa z rozładowanym akumulatorem rano, więc wolę dmuchać na zimne. Po uruchomieniu silnika żarówki mogą świecić pełną mocą, mnie to nie przeszkadza, a 50% też wystarczy (gdy się ściemnia, albo gdy wjadę do garażu, lampy i tak się zaświecą, ponieważ w pozycji AUTO działa czujnik zmierzchowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz je tak ustawić, tak że będą świecić jak postojówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz je tak ustawić, tak że będą świecić jak postojówki :)

 

A jak wygląda sprawa z legalnością takiego rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka legalnosc, tu chodzi o opcje właczenia swiatel po otwarciu auta, a nie o jezdzie na nich. Doczytaj sie, a domyslisz sie ze rozladowany akku byl nie w czasie jazdy a na postoju i zgaszonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ adamq

 

W tym przypadku trzeba by wziąć pod uwagę warunki techniczne dla świateł mijania. Nie można mówić o światłach do jazdy dziennej, bo w oznaczeniu reflektora brak jest literek "RL" oznaczających odpowiednią homologację. W przypadku konfliktu z miśkami zaraz by to wyszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem dzisiaj VAGa i rzeczywiście można regulować moc świateł przy aktywnym trybie skandynawskim. Wystarczy odpowiednio przekodować Bordnetza (opisałem to na poprzedniej stronie tego wątku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już jeden krok do podświetlonych kierunków a'la USA :)

 

Miłej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno odebrałem b6 i chciałbym przestawić światła w tryb skandynawski. Głównie po to, aby czujnik zmierzchu sterował podświetleniem deski i podświetleniem nawigacji (tryb dzień/noc).

Dzwoniłem do ASO, ale dowiedziałem się, że to zależy czy mam skandynawski sterownik i inne, bla, bla, bla... Obawiam się, że nie bardzo wiedzą jak to zrobić.

Czy ktoś mógłbym szybko opisać co miałbym wytłumaczyć i co ASO powinno zrobić?

Wiem, że to wydaje się głupie, ale wygląda na to, że tutaj można dowiedzieć się więcej niż w ASO...

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w koncu wybralem sie do ASO Watarski we Wloclawku. Prosilem o ustawienie trybu skandynawskiego (passat b6, czujnik zmierzchu, 2009r)... Grzebali i grzebali, w koncu powiedzieli, ze sie nie da. W dodatku chcieli oddac mi samochod, w ktorym swiatla pozycyjne nie gasily sie w ogole, a halogeny nie dzialaly... Tragedia. Na szczescie odkrecili wszystkie zmiany (kopiujac ustawienia z innego passata).

Nie wiem dlaczego, ale nie potrafili tego zmienic. Widzialem, ze probowali ustawic tryb skandynawski, ale wyswietlal sie im jakis blad. Twierdzili, ze maja poblokowane kody, a poszczegolnych bajtow nie znaja i nie ma do tego zadnej dokumnetacji.

 

Juz chyba z niczym do nich nie podjade. Czy znacie kogos we Wloclawku albo Warszawie, kto pomoglby mi przekodowac swiatla?

 

Aha, mialem pewnego dnia blad "button for driver assist systems defective" i spytalem co to jest, oraz poprosilem o sprawdzenie w komputerze. W komputerze niby wszystko jest ok i zadnego bledu nie widac, a komunikat nie jest im znany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeżeli masz czujnik zmierzchu to pewnie i masz funkcję Coming/Leaving home. Jeżeli tak, to po co Ci tryb skandynawski? Ustawiasz włącznik na ostatniej pozycji i więcej go nie tykasz!

 

Ok, już wiem po co - przeczytałem dokładnie przedostatni post. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam czysto teoretycznie .

 

Czy jest sposób na przekodowanie komputera, aby w trybie świateł skandynawskich , z opóźnieniem włączał światła mijania ( tzn. po uruchomieniu silnika ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim rozwiązaniu obowiązkowych świateł....

 

Wyczytałem przed chwilą gdzieś na forum, że w leaving home można ustawić czas świecenia w zakresie od 1 do 120 sekund.

Proponuję ustawic na minimum - światła szybko zgasną, a my nie musimy ruszać pokrętła świateł.

Wsiadając do auta światła włączają się po stacyjce.

A zawsze można zbic pokrętło na zero i np posiedzieć w aucie gdzieś po ciemku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozłączyć światła włączone na stałe passat usa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sądzicie o takim rozwiązaniu obowiązkowych świateł....

 

Wyczytałem przed chwilą gdzieś na forum, że w leaving home można ustawić czas świecenia w zakresie od 1 do 120 sekund.

Proponuję ustawic na minimum - światła szybko zgasną, a my nie musimy ruszać pokrętła świateł.

Wsiadając do auta światła włączają się po stacyjce.

A zawsze można zbic pokrętło na zero i np posiedzieć w aucie gdzieś po ciemku

Aż tak dokładnie nie ma, regulacja jest co 10s, czyli można nastawić 0, 10, 20,...

Mając tę funkcję można ją zawsze wyłączyć i nawet wtedy pozostawiając włącznik świateł w pozycji włączone będą się one automatycznie zapalać razem ze stacyjką. Ja mam ustawione na 10s i włącznik cały czas na włączone - nie mam problemu z tym, że zapomnę włączyć światła :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aż tak dokładnie nie ma, regulacja jest co 10s, czyli można nastawić 0, 10, 20,...

Mając tę funkcję można ją zawsze wyłączyć i nawet wtedy pozostawiając włącznik świateł w pozycji włączone będą się one automatycznie zapalać razem ze stacyjką. Ja mam ustawione na 10s i włącznik cały czas na włączone - nie mam problemu z tym, że zapomnę włączyć światła

 

Czyli masz to o czym ja myslę - wykorzystanie le-ho do czegoś innego niż je stworzono...

A nie wiesz co bedzie jak uaktywnisz le-ho i ustawisz czas na 0 sekund?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

just change your long coding and that is all. activate US or Scandinavia and that is.

 

If you have problem just put here your long code I'll change it and put here.

 

deference between US and Scandinavia is that in US back light are off .and you start engine without lights and after it it'll turn on light

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty nic nie kombinuj tylko jedz i przekoduj sterownik do kogos kto się zna

Jak cos to daj znac

Sory za OT i za Cie poprawiam Marcinie [Major] ale odkopałeś kotleta z 05-08-09 :hyhy:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie wiesz co bedzie jak uaktywnisz le-ho i ustawisz czas na 0 sekund?

Na 0 się chyba nie da, możesz albo wyłączyć albo mieć 10, 20...

Choć pewny nie jestem, jutro sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności