Skocz do zawartości
Gość marewel

Przekodowanie automatycznego włączania świateł

Rekomendowane odpowiedzi

W trybie skandynawskim światła zapalają się po włączeniu zapłonu i przed uruchomieniem silnika.

 

W trybie amerykańskim światła włączają się po zwolnieniu hamulca postojowego. -> jak pisał Adam, włącz tryb amerykański.

 

-

Nie, ZTCW nie można opóźnić włączania świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie amerykańskim światła włączają się po zwolnieniu hamulca postojowego. -> jak pisał Adam, włącz tryb amerykański.

 

Tryb amerykański w oryginalnym kształcie nie przyda się mi, gdyż praktycznie nie używam hamulca postojowego. Zostanę przy skandynawskim, tak btw to strasznie kiepsko zostało to rozwiązane. Jeśli jednak ktoś zdoła coś wykombinować z tym zapalaniem świateł po uruchomieniu silnika, to niech napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MR. Blitz.

Dwa rozwiązania. Pierwsze to montaż modułu który załączy światła po przekroczeniu 13,2V to jest po uruchomieniu ładowania (silnik pracuje). Drugie to kombinacja ze światłami dziennymi. W obydwóch przypadkach trzeba trochę pokombinować, z modułem 13,2V zdecydowanie mniej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bordnetz posiada wyjście które podaje napięcie po uzyskaniu ładowania. Ten styk jest używany do uruchamiania oryginalnej przetwornicy 230 V. Więc nie potrzeba modułów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bordnetz posiada wyjście które podaje napięcie po uzyskaniu ładowania. Ten styk jest używany do uruchamiania oryginalnej przetwornicy 230 V. Więc nie potrzeba modułów...

 

Czy możesz kolego podać lokalizację tego styku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da się włączyć światła dzienne na stałe za pomocą oprogramowania vag k can 1.4 i chińskiego kabla z allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam może ktoś napisać ja włączyć światła skandynawskie na programie polski vag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam może ktoś napisać ja włączyć światła skandynawskie na programie polski vag
w twoim aucie ?? chyba nie ma takiej możliwości :(

w młodszych to i owszem.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1073451#post1073451

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta żeby nowego wątku nie zakładać.

Mam aktywowany comming home i światła mi gasną po 10 sek.

Mam też aktywowane automatyczne światła (przy ustawieniu przełącznika na światła mijania), po włożeniu kluczyka do stacyjki włączają się a po wyjęciu i zamknięciu auta po 10 sek gasną. Bawiłem się vagiem i nie mam tam zaznaczonej opcji trybu skandynawskiego tak więc gdzie się włącza te automatyczne światła jeśli skandynawski i amerykański tryb nie jest zaznaczony? Generalnie chodzi mi o to, żeby światła zapalały się jak w amerykańskim tj. po zwolnieniu ręcznego...zaznaczyłem tryb amerykański ale to nic nie zmieniło. Dalej zapalają się po włożeniu kluczyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełącznik musi być w pozycji AUTO (ewentualnie ikonka tunelu) lub 0 jak masz zaznaczone amerykańskie to po wciśnięciu ręcznego zgasną... w pozycji świateł mijania nie powinny i nie mogą zgasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przełącznik 3-stopniowy tj. zero/postojowe/mijania. Jeśli zostawiam w pozycji mijania to po wyciągnięciu kluczyka i zamknięciu auta po 10 sek gasną...a jak otworzę auto to po włączeniu zapłonu światła się zapalają automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapalają się, bo masz stale ustawione na mijania i wyłącza je coming home.

Ustaw tryb amerykański i pokrętło w pozycję zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zakodowane światła w trybie Amerykańskim, auto jest wyposażone w czujnik zmierzchu i po włożeniu kluczyka (przełącznik w poz. AUTO) zapalają się same światła mijania, chcę żeby w trybie świateł dziennych zapalały się same halogeny.

Jak to zakodować ???

czy o to chodzi? : Byte 16 Replacement Function: Front Fog Lights left/right as Low Beam Headlight left/right (Standard: 0%)

 

i to 0% to jest moc świecenia tych halogenów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak:

Byte 0 bit 4 oraz Byte 17 bit 4 zaznaczyć "ptaszkiem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byte 0 bit 4 oraz Byte 17 bit 4 zaznaczyć "ptaszkiem"

Dzięki, sprawdzę to jutro ;)

 

zauważyłem że po zakodowaniu lamp na tryb Amerykański nie mam funkcji " Coming, Leaving Home "

wcześniej miałem ją ustawioną za pomocą FIS-a, a teraz nawet nie mam takiej opcji.

da się coś z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauważyłem że po zakodowaniu lamp na tryb Amerykański nie mam funkcji " Coming, Leaving Home "

wcześniej miałem ją ustawioną za pomocą FIS-a, a teraz nawet nie mam takiej opcji.

da się coś z tym zrobić ?

 

to dziwne bo u mnie była i jest i nic mi nie znikło po zakodowaniu, no i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, sprawdzę to jutro ;)

 

zauważyłem że po zakodowaniu lamp na tryb Amerykański nie mam funkcji " Coming, Leaving Home "

wcześniej miałem ją ustawioną za pomocą FIS-a, a teraz nawet nie mam takiej opcji.

da się coś z tym zrobić ?

 

Odepnij akumulator. Mi też czasami po grzebaniu VCDS coś znika z menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzypek1975 zaznaczyłem te bajty i bity co pisałeś i wszystko działa, mam halogeny jako światła dzienne i CH, LH jest już na MFA wieczorem sprawdzę czy działa:) dzięki

 

 

edit:

sprawdziłem i CH, LH jak najbardziej działa i ustawił mi jeszcze przednie kierunki jako światła pozycyjne;) fajnie to wygląda :D

Edytowane przez Piontek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i ustawił mi jeszcze przednie kierunki jako światła pozycyjne

 

Kto Ci ustawił? Kiedy Ci się one włączają jako pozycyjne? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto Ci ustawił? Kiedy Ci się one włączają jako pozycyjne? :o

 

ustawił mi to mój mechanik za pomocą VCDS-a ale co i jak zakodował to Ci nie powiem, bo nie wiem.

Jak mam włącznik świateł w pozycji (AUTO) i jest ładnie jasno to palą się tylko przednie halogeny i nic poza tym, jak się trochę ściemni to zapala się wszystko czyli przód i tył ( mam xenon ) i przednie kierunki w zderzaku się też palą ale ze zmniejszoną mocą :)

2012-11-14-1146.jpg

Edytowane przez Piontek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności