Skocz do zawartości
Gość marewel

Przekodowanie automatycznego włączania świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Choć pewny nie jestem, jutro sprawdzę.

 

I jak tam, wiemy już coś w kwestii 0sek coming home....???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak tam, wiemy już coś w kwestii 0sek coming home....???

Wyłączone - 10s - 20s - 30s itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak tam, wiemy już coś w kwestii 0sek coming home....???
Wyłączone - 10s - 20s - 30s itd...

Wiemy, tak jak powyżej napisał adam75pl. Albo masz wyłączone albo 10s, 20s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, podłączę się do tematu. Czy ktoś wie jak włączyć doświetlanie zakrętów jako światła dzienne? Dodam że moje auto nie posiada ksenonów, a wszystkie auta które do tej pory widziałem, miały ksenony i światła do doświetlania uruchomione jako dzienne. Czy jest coś takiego dostępne u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma ksenonów to nie ma też doświetlania zakrętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie ma ksenonów to nie ma też doświetlania zakrętów

Mam doświetlanie zakrętów bez ksenonów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli doświetlanie za pomocą przeciwmgielnych przednich ?

Włączenie ich jako dzienne to nie problem. Poszukaj kogoś z VAG-COMa czy VCDSem to ci przekoduje, od biedy nawet VASem w ASO powinno pójść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam doświetlanie zakrętów bez ksenonów

O tym nie wiedziałem, sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz na myśli doświetlanie za pomocą przeciwmgielnych przednich ?

Nie, przy pomocy świateł do doświetlania w głównej lampie...

 

O tym nie wiedziałem, sorki.

Nie ma sprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, przy pomocy świateł do doświetlania w głównej lampie...

W cc tak jak i w golfie,sirocco światła do jazdy dziennej są rozwiązane podobnie jak w audi. Co do twojego przypadku to możesz spróbować może się uda bo widziałem kilka Golfów na zwykłych światłach z tym rozwiązaniem.

2009volkswagenpassatcc0.th.jpg 2009volkswagenpassatcc1.th.jpg

A jak sie nie uda to możesz włączyć halogeny do jazdy dziennej [jak masz] tylko z przodu jest to opisane tutaj [KILK] lub włączyć same światła mijania tylko z przodu

U mnie w B6 to wygląda tak

p1040570h.th.jpg p1040571l.th.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do twojego przypadku to możesz spróbować może się uda bo widziałem kilka Golfów na zwykłych światłach z tym rozwiązaniem.

Dzięki za ten link. Małe pytanie - jak to zrobic z tymi do doświetlania? :) Jak zauważyłeś ten CC na fotce ma ksenony - ja nie mam. Chcę spróbowac coś takiego zrobic ale jeszcze nie wiem jak :-( Odnośnie przeciwmgielnych - czy jest to legalne aby je używac jako dzienne?

Edytowane przez adam75pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o "legalności" rozstrzyga oznaczenie na lampach, czy są do tego przeznaczone. Dzienne muszą mieć homologację (literka E z numerem kraju) i oznaczenie RL. Do tego dochodzi odpowiednie podłączenie, czytaj warunki ich włączenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(literka E z numerem kraju) i oznaczenie RL. Do tego dochodzi odpowiednie podłączenie

I podzas kontroli policjant będzie mi sprawdzał legalnośc lamp przeciwmgielnych? Szczególnie podczas jazdy za granicą? Sądzę że prędzej mandat zarobię niż nawet zdążę zacząc się tłumaczyc... Ogólnie jazda na przeciwmgielnych jest niedozwolona jeżeli nie wymagają tego warunki drogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schodzimy z tematu...

"Za granicą" czego? Unii? Warunki dopuszczenia do ruchu obowiązują tam gdzie samochód jest dopuszczony i "zagranica" nie ma nic do tego. Dlatego np. amerykańskie auto z czerwonymi kierunkowskazami z tyłu, zarejestrowane np. w Niemczech (tam wolno takie mieć) w Polsce nie dostanie mandatu.

W Polsce, jeśli policjant nie ma pewności, to zabierze dowód i skieruje na badania techniczne.

Jeśli włączasz światła niedozwolone to mandat i tyle. Co innego jeśli masz taką funkcję fabrycznie (dzienne w halogenach), bo na to jest auto homologowane. Wtedy np. może być obniżona moc świecenia - tak mają niektóre amerykańce z mijania jako dzienne.

Co zrobisz, to już twój wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtedy np. może być obniżona moc świecenia

No i dałeś mi kolejny pomysł :) Przeciwmgielne włączone cały czas na obniżonej mocy, coś jak Ford Galaxy który ma pozycyjne w przeciwmgielnych zamontowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i dałeś mi kolejny pomysł Przeciwmgielne włączone cały czas na obniżonej mocy, coś jak Ford Galaxy który ma pozycyjne w przeciwmgielnych zamontowane

Kolego ja mam 2 w dwóch autach przeciwmgielne cały czas , w passku świecą na 70% a w caddym na 100% i różnicy wielkiej nie ma a jak ustawiłem na 50% to światło było bardzo żółte , możesz spróbować a jak Cie zatrzymają to powiedz ze Ci tak na serwisie ustawili :hyhy:

Passkiem z tym ustawieniem jeszcze od wakacji i ani jednej kontroli [odpukać] w caddym od 2 tyg. i tez nie było problemow :crazy:

Dodatkowo mam włożone jaśniejsze żarówki [Osram Cool Blue HB4]

 

Pozdrawiam

Edytowane przez WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w passku świecą na 70%

 

U siebie dokładnie tak samo ustawiłem jasność świecenia. Nie miałem nigdy z tego powodu żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U siebie dokładnie tak samo ustawiłem jasność świecenia. Nie miałem nigdy z tego powodu żadnych problemów.

W caddy'sie muszę tez tak ustawić :) tylko jak za czołem wpisywać w to okno to mi błąd wywalało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W caddy'sie muszę tez tak ustawić tylko jak za czołem wpisywać w to okno to mi błąd wywalało

 

Podaj numer katalogowy sterownika oraz obecne kodowanie Bordentz'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj numer katalogowy sterownika oraz obecne kodowanie Bordentz'a.

Gdzie znalesc ten numer [etka?] ? a obecnego kodowanie Ci nie podam bo nie mam na chwile obecna dostępu do Vag :hyhy:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności