Skocz do zawartości
adamq

Koło dwumasowe i jego żywotność / silnik BKP 2.0TDi 140PS

Rekomendowane odpowiedzi

zrób tak jak napisał Bartek, bo jeśli "spece" z Avanti są niereformowalni to głową muru nie przebijesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj panowie z avanti po rozmowie z mechanikiem, stwierdzili, że jednak wysyłają kuriera i sprawdzą ponownie to koło.

Regeneracja u nich trwa już ponad miesiąc.

Bartek dzięki za step by step co mam robić jak kolejny raz odeślą to koło niesprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. W moim passacie przy przyspieszaniu slychac dzwięk tak jakby coś obcieralo i czyć delikatne szarpnięcia, przy naciśnięciu gazu mocniej to ustaje dzieje się tak przy 2tyś obrotów. Czy może mi ktoś coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam Paska z 2006 r z orginalnym przebiegiem 298 000 km i nie robiłem zadnego sprzęgła

Silnik 2.0 TDI bkp 140 kucy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadam pasata b6 z 2008 r , autko mam od 3 mieiescy i wlasciwie od pocztaku zauwazylem ze gdy auto stoi w miejscu na luzie odczuwalne sa drgania , sa one male a sila drgania rozklada sie glownie jakby na fotel , podczas jazdy nic takiego nie odczuwam , znajomy mowil mi ze to normslnr przy dislu ale tak.do konca to nie wiem . Druga sprawe zauwazylem.wczoraj , przy wciskaniu sprzegla słychać nietypowy dzwiek , zauwazylem.to w garazu , ja za kierownica tego nie slysze bo zaglusslysza praca silnika ale znajomy.zauwazyl.ten dziwek(byl akurat na zewnatrz ) i ja po otwarciu drzwi tez slyszalem , nie jest to bron boze jakis zgrzyt czy trzaskanie , bardziej cos w stylu przesuwania sie , ciezko.to.okreslic .Dodam tez ze sprzeglo przy ruszaniu lapie bardzo bardzo nisko ale nie ma zadnych szarpan czy czegos podobnego . I tutaj moje pytanie czy te sygnaly to jest juz wstepna czesc zuzywania sie kola dwumasowaego badz sprzegla czy sa to sygnaly w miare normlane ?

Edytowane przez kedziora0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "głośnego" sprzegła - ten typ tak ma. To normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy post na forum więc chciałbym wszystkich serdecznie powitać. Jestem posiadaczem Passata B6 od 7 lat i przebiegu 120tkm przez ten czas pasek nie sprawiał większych problemów aż do teraz, zwykłe sprawy eksploatacyjne tj. oleje, filtry, klocki, amorki, łączniki ect. Na dzień dzisiejszy na blacie ma 205tkm i spędza mi sen z powiek. A mianowicie na mocno rozgrzanym silniku, po przejechaniu ok 20 km. słychać cykanie które porównałbym do dźwięku uciekającego powietrza. Dźwięk ten jest słyszalny tylko podczas jazdy i przy otwartych szybach. Tzn po zatrzymaniu sie do zera dźwięk ten znika po ok 10 sek i ciężko jest powiedzieć że dochodzi z danego podzespołu lecz nie ma na to reguły czasami również pojawi się na postoju. W ciągu ostatniego roku zostały wymienione podzespoły: sprzęgło+tarcza+docisk+wyprzęglik firmy SACHS, poduszka skrzyni biegów LEMFORDER, świece żarowe NGK, napinacz paska osprzętu INA, pasek osprzętu DAYCO koło pasowe CORTECO oraz została zregenerowana turbina. Większość tych zabiegów miała przynieść naprawę "cykania" lecz tak się nie stało :( kolejnym pomysłem mojego mechanika jest wymiana koła dwumasowego i mam pytanie czy może to być tego przyczyną ponieważ nic na to nie wskazuje tzn. nie ma szarpania podczas gaszenia/odpalania, nie ma żadnych wibracji na sprzęgle/budzie. Cykanie występuje niezależnie od tego czy mamy wciśnięte sprzęgło czy też nie. Proszę o przeniesienie do innego działu jeśli się pomyliłem i namiary na jakiegoś dobrego mechanika z okolic Żywca lub Bielska - Białej. Zapomniałem dodać że samochód to Passat B6 kombi rok produkcji połowa 2006 2.0 TDI o oznaczeniu silnika BKP. Jeśli tylko mi się uda postaram nagrać ten dźwięk. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i życzę miłego wieczoru.

Edytowane przez dawid7914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! posiadam passata cc 2.0tdi cr i aktualnie wymienilem kompletne sprzeglo z dwumasa i lozyskiem LUK.. stukanie ktore bylo wczesniej ustalo wszystko działa ok jednak nie wiem czy mi sie wydaje czy tak samo bylo przed naprawą ale silnik delikatnie wibruje

( drga ) i nie wiem czy to jest normalne bo kazdy diesel drga ale po to ma dwumase i poduszki silnika zeby to niwelowaly... takze mam wrazenie ze po wymianie dwumasy silnik bardziej telepie sie niz wczesniej na zepsutej ;/ czy widzielisci gdzies jakis filmik jak pracuje prawidlowo 2.0 tdi zeby rzucic okiem? w innym wypadku trzeba bedzie zagladnac komus pod maske...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas "niezdrowego" przyśpieszania z niskich obrotów przy około 1500-1600obr. czuję delikatne wibracje auta - czy to oznaka kończącego się powoli dwumasu? Nic nie stuka, nie telepie się, nie wali w pedał sprzęgła, itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TTTM (ten typ tak ma) - po prostu nie przyspieszaj w ten sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka . Muszę wymienić dwumase i od razu sprzęgło . Gdzie najlepiej i najtaniej kupić ? Mam passata b6 2.0 tdi cr 140 koni 2008 r 6 skrzynia . Moze ktoś podeśle mi tani zestaw w linku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka . Muszę wymienić dwumase i od razu sprzęgło . Gdzie najlepiej i najtaniej kupić ? Mam passata b6 2.0 tdi cr 140 koni 2008 r 6 skrzynia . Moze ktoś podeśle mi tani zestaw w linku ?

 

jak chcesz tanio to kup na allegro

ja drugim razem bym nie kupił z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu byś nie kupił na Allegro ? Maja jakies lipne te dwumasy ? A skąd mogę kupić sprawdzone w dobrej cenie ? I wgl ile kosztuje dwumasa z sprzęgłem odciskiem i całym kompletem ? I była montowana sach czy luk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zapytać kogoś z działu ogłoszenia i usługi komercyjne np. kolegę elemenateur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz tanio to kup na allegro

ja drugim razem bym nie kupił z allegro

4 lata temu, gdy miałem jeszcze Tourana kupiłem na Allegro od firmy WELMOT, ponieważ miał same pozytywne komentarze. Jeździłem 2 lata na jego dwumasie i nic złego się nie działo.

http://allegro.pl/dwumas-sprzeglo-golf-v-touran-passat-a3-2-0-tdi-i5712597631.html

Edytowane przez macvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ze sklepu bym polecał tylko pogadać o duży upust.

(sztywnego pod żadnym pozorem nie zakładać miałem miesiąc i wyczuciem. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka . Na 80 % procent mam do wymiany Dwumas i sprzęgło choć jeszcze nie szarpie przy gaszeniu i ładnie zbiera sie na 5 biegu pózniej 1000 obrotów ale mam kilka pytań . Jak odpuszczam szybko sprzęgło to w połowie odbija wolniej . Nie jakoś wolno ale zdążę puścić nogę a widzę ze sprzęgło dziwnie odbija , wolniej i wgl przy naciśnięciu pierwsze pare cm jest takie lekkie a pózniej czuć normalne sprzęgło . I druga sprawa jest taka jak auto sie troszkę roZgrzeje to nie zawsze ale czasami po zatrzymaniu słyszę tak jakby popychacze czy zawory grały , tak jakby w starczych silnikach stukanie spowodowane wytartymi szklankami ale to słychać tylko w aucie a jak otworze auto i wyjdę do silnik normalnie chodzi , czy dwumasa moze wydawać takie dźwięki ? I tez nie zawsze są te dźwięki oraz są tylko na postoju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz na wciśniętym sprzęgle też słyszysz te dźwięki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszę ale tak jakby bardziej stłumione . Ale jakby to były popychacze czy cos to by było to zawsze ale nie tylko czasami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności