Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję.

 

Mam jeszcze pytanie: po wlepce w kole zapasowym wiem, że miałem przeprowadzoną akcję serwisową 13D8.

Czy ta akcja nie jest czasem związana właśnie z wymianą (oprócz wałków) również zabieraka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie co znaczy 13D8, ale wydaje mi się że ona nie dotyczy ani wałków ani zabieraka, tylko samych kół zębatych. Nie jest to pewne bo tego chyba nie wie nikt, na forum jest 20 plotek o tym co dotyczy ta akcja. Jeden pisze że mu wymieniali zabierak, inny pompę... a ja miałem tą samą akcje i niczego mi nie wymienili, więc do końca w to nie wierze. Chyba że w różnym czasie, w różnych serwisach w ramach tej akcji robiono co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem tydzień temu zabierak, do silnika BMR 2006-2007 powinien być:

 

zabierak - 03G115281F (jest to już wersja poprawiona - wzmocniona do tego co był oryginalny)

pierścień zabezpiecz - N0122942

 

zabieraka nie mieli na miejscu, ale ściągnęli mi na nast. dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabierak - 03G115281F (jest to już wersja poprawiona - wzmocniona do tego co był oryginalny)

pierścień zabezpiecz - N0122942

 

 

Zakupiłem właśnie oba elementy. Zabierak w tej wersji kosztuje 19.50 PLN, seger 1.70 PLN. Ceny z ASO Skoda.

Edytowane przez frankie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P7222675.jpgtak wygląda amatorska naprawa wałka-chciał zaoszczędzić (użytkownik audi a6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W przyszłym tygodniu planuje wymiane zabieraka, tylko nurtuje mnie jedna rzecz, chciałem wymienic zabierak przy okazji wymiany oleju. Wysłałem @ do warsztatu gdzie wymieniam olej odnosnie ceny za tą usługę, otrzymałem od nich odpowiedz ponizej

 

"Witam,

olej mamy na miejscu więc zapraszam. Jeżeli chodzi o wymianę zabieraka to trzeba rozebrać rozrząd zdjąć miskę i robocizna wtedy wyniesie ok 600zł i auto na cały dzień musielibyśmy mieć"

 

Z tego co wyczytałem w tym watku to chyba nie trzeba rozbierać rozrzadu, zeby wymienic zabiera?!

 

Czy cena za wymianę nie jest zawyżona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś ściema... za bardzo chyba nie wiedzą o co pytasz... omiń dziadów i nawet nie próbuj z nimi gadać, bo skoro nie kumają o co chodzi to tego też dobrze nie skontrolują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

W przyszłym tygodniu planuje wymiane zabieraka, tylko nurtuje mnie jedna rzecz, chciałem wymienic zabierak przy okazji wymiany oleju. Wysłałem @ do warsztatu gdzie wymieniam olej odnosnie ceny za tą usługę, otrzymałem od nich odpowiedz ponizej

 

"Witam,

olej mamy na miejscu więc zapraszam. Jeżeli chodzi o wymianę zabieraka to trzeba rozebrać rozrząd zdjąć miskę i robocizna wtedy wyniesie ok 600zł i auto na cały dzień musielibyśmy mieć"

 

Z tego co wyczytałem w tym watku to chyba nie trzeba rozbierać rozrzadu, zeby wymienic zabiera?!

 

Czy cena za wymianę nie jest zawyżona?

 

 

Ten warsztat omijaj szeroki łukiem. Odkręca się miskę i śruby trzymające moduł. Nie ma potrzeby rozkręcania rozrządu i zostawiania samochodu na cały dzień jak to określił Twój g...no wiedzący mechanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nawet serwis VW powidział, że trzeba ściągać rozrząd:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że z uwagi na kompletnie rozbieżne wersje znaczna część postów pisana jest przez osoby, które nigdy nie były nawet świadkiem takiej wymiany nie mówiąc już że przez chwilę trzymały klucz w ręku.

 

Jako że czekam na taką samą operację proszę o potwierdzenie, czy ściąganie rozrządu jest konieczne czy też nie ?

 

 

Gdyby ktoś zrobił jakiś krótki tutorial co i w jakiej kolejności musi być zrobione byłaby to wielka pomoc dla takich osób jak ja. Chodzi o pewną na 100% procedurę, żeby krok po kroku przejść tą wymianę.

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frankie nie stałem bezpośrednio przy samochodzie ale byłem w warsztacie gdzie obserwowałem całą operację w moim pasztecie przez szybę poczekalni - wyminana całego modułu napędu. Cała operacja trwała dwie i pół godziny łącznie z wymianą oleju. Z czego ok godziny samochód stał po "włożeniu" miski olejowej (domniemywał, że sechł silikon albo uszczelnicz miski). W tak krótkim czasie nie było by raczej możliwości wyjęcia i włożenia rozrządu, zresztą nic takiego nie zaobserwowałem.

Edytowane przez karuzel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie, że z uwagi na kompletnie rozbieżne wersje znaczna część postów pisana jest przez osoby, które nigdy nie były nawet świadkiem takiej wymiany nie mówiąc już że przez chwilę trzymały klucz w ręku.

 

Jako że czekam na taką samą operację proszę o potwierdzenie, czy ściąganie rozrządu jest konieczne czy też nie ?

 

 

Gdyby ktoś zrobił jakiś krótki tutorial co i w jakiej kolejności musi być zrobione byłaby to wielka pomoc dla takich osób jak ja. Chodzi o pewną na 100% procedurę, żeby krok po kroku przejść tą wymianę.

Dziękuję.

 

Napisałem kilka postów wyżej, że nie ma potrzeby ściągania rozrządu. Co ma piernik do wiatraka? Osobiście wyjmowałem moduł i wysyłałem do Gdyni do Tomka, który na tych pompach zęby zjadł. Jeśli nadal nie ufasz to zadzwoń do niego i sam Ci to potwierdzi.

Spuszczasz olej, odkręcasz miskę, odkręcasz moduł i koniec. Pozostaje wybrać warsztat, który zregeneruje zabierak. Czy tak ciężko czytać ze zrozumieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który zregeneruje zabierak
Ale zabieraka się nie regeneruje,tylko wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale zabieraka się nie regeneruje,tylko wymienia.

 

Zgadza się zabierak wymienia się a regeneruje gniazdo zabieraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spuszczasz olej, odkręcasz miskę, odkręcasz moduł i koniec. Pozostaje wybrać warsztat, który zregeneruje zabierak. Czy tak ciężko czytać ze zrozumieniem?

 

 

Marku, dobrze rozumiem co napisałeś.

 

Po prostu czytając wątek od początku pojawiają się różne wersje, a w pisanych postach jest mnóstwo niekonsekwencji, m.in. w Twoich ostatnich postach

 

#569

Nie ma potrzeby rozkręcania rozrządu i zostawiania samochodu na cały dzień...

 

#573

 

Osobiście wyjmowałem moduł i wysyłałem do Gdyni do Tomka, który na tych pompach zęby zjadł.

 

Dajesz wzajemnie sprzeczne rady, a ja tylko pragnę wszystko usystematyzować - mam taką naturę.

Nie potrzebnie się unosisz, nie tego użytkownicy forum oczekują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sprzeczne rady? Wiem co napisałem i zapewniam Cię, że jeśli masz możliwość skorzystania z podnośnika lub nawet kanału sam jesteś w stanie wyjąć moduł. Gdzie widzisz sprzeczne rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, dzięki. Zamknijmy tą naszą dyskusję bo schodzi o na na off topic.

 

Akcję przeprowadzę w przyszłym tygodniu wg. Twoich wskazówek. Mam nadzieję, że pójdzie wszystko gładko i bez niespodzianek.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi nawet serwis VW powidział, że trzeba ściągać rozrząd

podasz nazwę serwisu który to zaleca??

czy napęd łańcuchowy czy koła zębate-(audi vw seat skoda dodge)-NIE ROZPINAMY ROZRZĄDU!(do sprawdzenia gniazda i zabieraka)

nie dajcie się naciągnąć na dodatkowe koszty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodko w Świdnicy. Nie skorzystałem z ich usług w tej sprawie. Za jakiś czas sam to zrobię. Z resztą sam pytałem Ciebie czy rzeczywiście trzeba ściągać rozrząd i dostałem jasną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jodko w Świdnicy. Nie skorzystałem z ich usług w tej sprawie. Za jakiś czas sam to zrobię. Z resztą sam pytałem Ciebie czy rzeczywiście trzeba ściągać rozrząd i dostałem jasną odpowiedź.

Troszkę osoba siedząca za biurkiem w serwisie nie wie o czym rozmawia-szkoda słów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności