Skocz do zawartości
jedrek_masta

Bardzo słabe światła...

Rekomendowane odpowiedzi

Nieprawidłowo osadzony palnik xenonowy w prawej lampie. Musisz zdemontować reflektor i poprawić ten palnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego znasz może jakiś sposób aby to zrobić bez zdejmowania zderzaka ?

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak tego zrobić bez ściągania zderzaka, nie ma jak się dostać do lampy... Mam ten sam problem co Ty, i nie chce mi się do tego zabierać bo trochę roboty z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam podobny problem, ale wynika to chyba z przyzwyczajenia do poprzedniego auta.

Wcześniej posiadałem Lagunę II z reflektorami ksenonowymi tutaj mam zwykłe H7. Nocą na trasie nie mogę się przyzwyczaić...

Zastanawiam się nad montażem ksenonów , spryskwiacze da się załatwić ale niestety z autopoziomowaniem będzie więcej zabawy stąd miałbym nielegalne ksenony i strach o dowód..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad montażem ksenonów , spryskwiacze da się załatwić ale niestety z autopoziomowaniem będzie więcej zabawy stąd miałbym nielegalne ksenony i strach o dowód..

Masz opis montażu ori bixenonów skrętnych z poziomowaniem i spryskami-koszt nie jest mały, zabawy w sumie na mniej niż jeden dzień (jeśli masz wszystkie części), tylko pytanie-czy to sie opłaca w 10-letnim aucie?

Ja robiłem to w poprzednim Pasku, jak miał 6lat... kasy poszło w to niemało, frajda była, ale pieniędzy nie odzyskałem-cieszył się z tego jedynie kolejny nabywca 2 lata później.

Ale nie bałem się wtedy o dowód rejestracyjny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały komplet nowy, autopoziomowanie sterownik kable itd. to ok 1200zł do b6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cały komplet nowy, autopoziomowanie sterownik kable itd. to ok 1200zł do b6 :)

 

skąd taka niska cena? gdzie można kupić w takiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge podac link do sprawdzonego sprzedawcy. Kupowalem od niego i kupuje nadal. Oryginaly.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że lampy przednie nie dają tyle światła co kiedyś. Żarówki były wymieniane na różne modele, ale nadal to za wiele nie zmienia. Pamiętam, że wcześniej było widać równe odcięcie światła, nie tylko przy ścianie, ale również podczas jazdy, a teraz widoczność może na 5-10metrów i rozproszone światło jak w zwykłym halogenie. Lampa posiada soczewkę, ale nie jest to ksenon tylko na zwykłą H7. Napięcie przy żarówce to 12V z groszem(nie pamiętam już dokładnie :P). Więc pytanie brzmi od wymiany czego zacząć(soczewka, odbłyśnik, a może włącznik świateł), a może ktoś miał identyczny problem i błąd tkwi gdzie indziej. Wspomniałem o włączniku świateł, bo kiedyś wymieniałem go w b5, ale to było jakiś czas temu i nie za bardzo pamiętam czy to był problem z mocą świateł czy coś innego, bo w b5 to światła też nie powalają(jakbym odpalił flasha i przyczepił do zderzaka telefon, to by więcej światła dawało xd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat w B6. Odbłyśniki najprawdopodobniej się już wypaliły. Wymiana żarówek nic nie. Jedynie wymiana odbłyśników. U mnie po wymianie w końcu zobaczyłem jak powinny świecić światła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę to samemu zrobić, bo podobno lampa jest klejona w pasku i ciężka sprawa z tym?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim stanie sam klosz? Mi pomogło polerowanie klosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klosz jest w stanie dobrym, nie widać na nim większych wypaleń ani odbarwień, za to soczewka jest taka jakby mleczna, nwm czy ma mieć taki kolor czy już do czyszczenia/wymiany.

 

Odnowie sprawę moich lamp  pasku, za regeneracje 2 zaśpiewali ok 700pln, a za niecałe 800 można już kupić nowe DEPO(przynajmniej nie cięte i nie klejone plastiki). Pytanie czy ktoś z forum zakupił takie lampy i jak z trwałością, bo różne opinie w sieci krążą, ale to jak ze wszystkim.

 

Lampy soczewka na zwykłą h7(nie xenon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię się chwalić ale wrzucę post dla ludzi, którzy zastanawiają się czy warto regenerować oryginalny xenon w B6.

Światła słabo świeciły w deszczu, w mieście przy latarniach też za bardzo nie dawały rady, półmrok to samo. Dopiero jako tako było przy jeździe poza miastem na drogach bocznych czy autostradzie. W każdym bądź razie samochody jadące za mną na tradycyjnych żarówkach potrafiły lepiej świecić dookoła mnie jak moje własne lampy, o xenonie lub led nawet nie wspominam. No i padł mi żarnik i jeszcze auto musiałem oddać do mechanika na inne drobne naprawy i zdecydowałem się na regenerację lamp. Efekty na zdjęciach. Koszt to 1000zł za rozklejenie, czyszczenie soczewki i obudowy, wymontowanie odbłyśnika i oddanie do metalizacji oraz montaż na miękkim kleju. Dodatkowo za 300zł wziąłem polerkę kloszy i zabezpieczenie ich lakierem. Lampy robiłem tutaj: https://goo.gl/maps/b8kLWa7Cemk5vk8c9

Dodatkowo pod wpływem pawelvw (przepraszam za męczenie gitary w Twoim temacie o te ledy) zakupiłem ledy zamiast żarników D1s. Montaż plug&play, wszystko pasuje idealnie tak jak nowy żarnik i nie trzeba rzeźby. Ledy z tej aukcji w wersji z canbus: https://pl.aliexpress.com/item/1005002943589913.html?gatewayAdapt=glo2pol

To chyba najlepiej wydane pieniądze na samochód. W końcu jest jasność. Można nocą zbierać igły z drogi. Mam porównanie z teścia trzyletnim XC60 na ledzie, to w Passacie mam lepsze odcięcie światła, snop nie jest skupiony w jednym miejscu tak jak u niego i ogólnie mam wrażenie, że moje świecą dużo jaśniej.

Polecam :)

 

Edycja:// Byłem na stacji diagnostycznej żeby ustawić lampy. Chłopaki nawet się nie pytali co tam siedzi w lampie tylko stwierdzili, że musiałem kupić dobrej jakości żarniki. Nie zaprzeczałem :)

20220908_213250.jpg

20220908_213254.jpg

20220908_213441.jpg

20220908_213716.jpg

20220908_213719.jpg

20220908_214006.jpg

20220908_214325.jpg

20220908_214329.jpg

20220908_214625.jpg

20220908_214647.jpg

20220908_214649.jpg

20220908_214829.jpg

20220908_214910.jpg

20220908_214917.jpg

20220909_114610.jpg

20220909_114620.jpg

20220909_114757.jpg

20220909_114806.jpg

Edytowane przez kazmirz_pawlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności