Skocz do zawartości
krzysios

Migotające podświetlenie zegarów i przycisków B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ja nie mam problemu z miganiem tylko z całkowitym brakiem oświetlenia licznika i przycisków, tyle że jak zgaszę światła to włącznik świateł świeci. Jakiś miesiąc temu po odpaleniu silnika jak załączyłem światła to po kilku sekundach wszystko zgasło, po przejechaniu kilku km kiedy zaparkowałem pod domem nagle się oświeciły, jednak gdy zgasiłem i znów oświeciłem światła to już nie podświetlało, Około miesiąca było ok ale dzisiaj jak zaświeciłem światła to nawet się nie zapaliło podświetlanie i później po wielu próbach już nic. Czy to też wina przełącznika od świateł? Czy może jest od tego jakiś osobny bezpiecznik? bo może z nim jest coś nie tak? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja nie mam problemu z miganiem tylko z całkowitym brakiem oświetlenia licznika i przycisków, tyle że jak zgaszę światła to włącznik świateł świeci. Jakiś miesiąc temu po odpaleniu silnika jak załączyłem światła to po kilku sekundach wszystko zgasło, po przejechaniu kilku km kiedy zaparkowałem pod domem nagle się oświeciły, jednak gdy zgasiłem i znów oświeciłem światła to już nie podświetlało, Około miesiąca było ok ale dzisiaj jak zaświeciłem światła to nawet się nie zapaliło podświetlanie i później po wielu próbach już nic. Czy to też wina przełącznika od świateł? Czy może jest od tego jakiś osobny bezpiecznik? bo może z nim jest coś nie tak? pozdrawiam

 

Włącznik świateł niema styku-miłej zabawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Ja mam taki problem ,ze mruga cale oswietlenie zegarow wraz z wyswietlaczem spalania i czasu przejazdu i tam tych podobnych, natomiast klimatronik i radio caly ten panel swieci elegancko i jak reguluje sciemniaczem to ladnie sie przyciemnia i rozjasnia i tam wszystko dziala.Natomiast zegary mrugaja kiedy chca, jak dam jasniej czy przyciemnie, zawsze od czasu do czasu mruganie i jest to wkurzajace. Nie wiem czy w tym sciemniaczu sa jakies sekcje ,ze nie styka ,nie laczy dobrze ta czesc ktora idzie na liczniki a ta ktora jest zalezna od klimatronika to jest sprawna??/ sam nie wiem nie mam pojecia ,moze ktos z was mial cos podobnego ?

A drugi problem to wskaznik temperatury silnika ,raz wskazuje temperature robocza te 90 stopni a znow za jakis czas spada wskazowka na zero poprostu wariacje wskazan. Czy moze to byc razem z tym mruganiem licznikow powiazane??? czy to odrebna sprawa?

 

Prosze doradzcie cos bo juz nie mam pojecia w serwisie chca auto na dwa dni zeby im zostawic i samo znalezienie przyczyny 200 zl plus ewentualna naprawa ,chyba na leb upadli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Ja mam taki problem ,ze mruga cale oswietlenie zegarow wraz z wyswietlaczem spalania i czasu przejazdu i tam tych podobnych, natomiast klimatronik i radio caly ten panel swieci elegancko i jak reguluje sciemniaczem to ladnie sie przyciemnia i rozjasnia i tam wszystko dziala.Natomiast zegary mrugaja kiedy chca, jak dam jasniej czy przyciemnie, zawsze od czasu do czasu mruganie i jest to wkurzajace. Nie wiem czy w tym sciemniaczu sa jakies sekcje ,ze nie styka ,nie laczy dobrze ta czesc ktora idzie na liczniki a ta ktora jest zalezna od klimatronika to jest sprawna??/ sam nie wiem nie mam pojecia ,moze ktos z was mial cos podobnego ?

A drugi problem to wskaznik temperatury silnika ,raz wskazuje temperature robocza te 90 stopni a znow za jakis czas spada wskazowka na zero poprostu wariacje wskazan. Czy moze to byc razem z tym mruganiem licznikow powiazane??? czy to odrebna sprawa?

 

Prosze doradzcie cos bo juz nie mam pojecia w serwisie chca auto na dwa dni zeby im zostawic i samo znalezienie przyczyny 200 zl plus ewentualna naprawa ,chyba na leb upadli.

 

Jeżeli chodzi o miganie zegarów możliwe jest to że na kostkach przy liczniku jest za słaby styk,możliwe jest też to,że poprostu wariuje włącznik świateł-jest odpowiedzialny za podświetlanie.Co do wskazań temperatury-jak już wspomniałem-kostki przy liczniku,może być także czujnik temperatury.Na początek wypadało by zrobić self test zegarów-w ten sposób dowiesz się czy działają prawidłowo.Później reszta do sprawdzenia.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne koledzy ! w sobote bede mial czas to porozgladam sie z tym i ten czujnik to juz lepiej wczesniej sie zaopatrze bo mozliwe ,ze to on jest winny.

 

Patryku a odnosnie tego "self test zegarow" to trzeba pod komputer sie podpiac autem ?tak? I wtedy wyjdzie ,ze sa jakies nieprawidlowosci z licznikiem?

Licznik bede wyciagal w celu wymiany cyferblatu bo auto jest po przekladce z anglika czy powinienem cos sprawdzic majac licznik na biurku?

A tak w ogole to masz racje najpierw sprawdze ten przelacznik swiatel mimo ,ze wczesniej o nim nie pomyslalem chociaz na postojowych czy na mijania nie zaleznie na ktore przelacze to tez mrugaja zegary a swiatla mijania i drogowe swieca bez zajakniecia. Czy ten wylacznik jest rozbieralny zeby go tam sprawdzic popsikac czyms ,przeczyscic czy lepiej kupc nowy?

Edytowane przez zibitcom26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten wylacznik jest rozbieralny zeby go tam sprawdzic popsikac czyms ,przeczyscic czy lepiej kupc nowy?

 

Tu masz na temat czyszczenie włącznika http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=73467 :)Co do testu zegarów-zanim wyciągniesz licznik podepnij VAG(jeżeli nie masz to do elektryka) i niech sprawdzi zegary.Jak będą OK to wymień na początek czujnik temperatury.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki Patryku za szybka pomoc ! Pozdrowionka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ! no i sie wyjasnilo, dzieki koledzy za podpowiedzi.

Przełacznik swiatel przeczyszczony byl troche zasyfiony i na pewno w nim nie łaczylo i z tad to mruganie oswietlenia licznika. Dzieki Patryk dobra robota wszystko ladnie opisales jak co zrobic i poszlo jak z platka.

 

Jeszcze musze zlokalizowac ten czujnik temperatury bodajze przy scianie grodziowej sie znajduje chyba w głowicy bede musial poszukac na forum co i jak trzeba zdjac ,zeby go zlokalizowac ,chyba jakies weze tam u gory widzialem trzeba by wyjac lub odgiac i profilaktycznie go wymienic a jak nie pomoze to bedziemy szukac dalej. No a poza tym to pasuje podjechac na Vaga i to posprawdzac ,ale zastanawiam sie czy nie kupic na all-ro kabelka z programem, by nie jezdzic z duperelami do diagnostow tylko samemu sobie looknac co i jak.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury zakupiony,zlokalizowany i wymieniony osobiscie sie tym zajalem. HHURRAA... wskaznik podniosl sie bez wahania czy chcial czy nie,laski nie zrobil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie wie ktos jak przerobic podswietlanie zielone w passacie b5 rok 1997 na niebieskie czekam na odp z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj zgasło podświetlenie climatronica a następnie całej deski, podświetlał się tylko licznik (i to słabo) i wyświetlacz od MFD, przy tym nie działało jedno światełko od podświetlenia rejestracji, a jedno działało ale słabo. Pokrętło od regulacji jasności świecenie tez nie reagowało.

 

Po wyłączeniu i włączeniu świateł na chwilę wszystko się podświetla lecz zaraz przygasa.

 

Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam problem zauważyłem że podświetlenie czasu na zegarach raz się pali raz gaśnie zależy jaki ma kaprys :) reszta podświetlenia świeci idealnie gdzie muszę szukać przyczyny?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzisiaj zgasło podświetlenie climatronica a następnie całej deski, podświetlał się tylko licznik (i to słabo) i wyświetlacz od MFD, przy tym nie działało jedno światełko od podświetlenia rejestracji, a jedno działało ale słabo. Pokrętło od regulacji jasności świecenie tez nie reagowało.

 

Po wyłączeniu i włączeniu świateł na chwilę wszystko się podświetla lecz zaraz przygasa.

 

Gdzie szukać przyczyny?

 

Adams - zwarcie w instalacji podświetlenia kokpitu (za ściemniaczem). Posłuchaj ściemniacza - brzęczy po włączeniu (to efekt pracy przeciwprzeciążeniówki). Nie podpinałeś tam nic nowego? Miałem identyko sytuację, tylko ja podpiąłem jedną rzecz źle i sobie sam zwartko fundnąłem. Więc miernik i szukanie zwarć Ci pozostaje albo przypomnienie sobie co ostatnio dokładałeś...

 

Mam problem zauważyłem że podświetlenie czasu na zegarach raz się pali raz gaśnie zależy jaki ma kaprys reszta podświetlenia świeci idealnie gdzie muszę szukać przyczyny?

pozdrawiam

 

To też przechodziłem. Cośtam się w desce pierniczy. Próbowałem reanimować - skończyło się na wymianie deski. Wiadomo - trzeba zmienić wsad i takie tam. Ale to jest najprostsza i najmniej denerwująca metoda. Jak nie masz fisa, to taką deskę kupisz za grosze, a wsad to ktoś z forum na bank Ci podmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To też przechodziłem. Cośtam się w desce pierniczy. Próbowałem reanimować - skończyło się na wymianie deski. Wiadomo - trzeba zmienić wsad i takie tam. Ale to jest najprostsza i najmniej denerwująca metoda. Jak nie masz fisa, to taką deskę kupisz za grosze, a wsad to ktoś z forum na bank Ci podmieni.

 

Możesz mi wytłumaczyć co to jest ten fis jestem zielony :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz mi wytłumaczyć co to jest ten fis jestem zielony

 

Masz komputerek między zegarami? Czy tylko komtrolki? A może masz MFA (tam gdzie godzina normalmie) pokazuje ci spalanie? Daj foto licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/2 fis. Zatem podpytaj np Pogromcy http://forum.vw-passat.pl/member.php?u=444 czy da radę ci zmienić wsad, odczytać piny i zrobić wsio, by zagrała u Ciebie nowa deska. Albo kto by Ci to zrobił. Jak się da- kup na Allegro używkę z 1/2 fis i przełóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam tez malutki problem .Migotaja mi wszyskie kontrolki od zegara jak i od przyciskow ale tylko przy wlaczonym silniku .Jak jest wylaczony to wszystko jest ok . |Wie ktos moze cos o tym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc mam tez malutki problem .Migotaja mi wszyskie kontrolki od zegara jak i od przyciskow ale tylko przy wlaczonym silniku .Jak jest wylaczony to wszystko jest ok . |Wie ktos moze cos o tym???

 

Sprawdź włącznik świateł,on jest odpowiedzialny m.in.za podświetlanie.Najlepiej jak byś z kimś podmienił na próbę.Jeżeli okaże się że jest niesprawny to zerknij TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności