Skocz do zawartości
krzysios

Migotające podświetlenie zegarów i przycisków B5

Rekomendowane odpowiedzi

a wiesz moze dlaczego tak sie robi tylko przy wlaczonym zaplonie????

 

Nie zawsze jest to wina włącznika,ale podejrzewan że to on.Skoro to nietylko zegary więc kostka przy liczniku odpada moim zdaniem.Mogą być choćby małe wahania napięcia a blaszki we włączniku mogą być poprostu zaśniedziałe lub już nieco odgięte poprzez te parę lat użytkowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sprawdze i dam znac co go bolalo

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki sprawdze i dam znac co go bolalo

POZDRAWIAM

 

Spoko :)

 

Posprawdzaj i napisz co było powodem migotania.W 99% przypadków włącznik jest winny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się do tematu.

Mam problem z podświetleniem wyświetlaczy godziny i kilometrów.

Zazwyczaj jak jest ''zimny'' samochód, czyli rano to podziałają pare minut, jak się nagrzewa jest gorzej... zaczynają migać, raz jest podświetlenie raz nie ma.

A jak już pojeżdżę trochę auto się zagrzeje to gasną już i się nie zapalą :(

Myślę, że tych diód nadszedł kres.

Pytanie: Jakie tam są diody?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Podepnę się do tematu.

Mam problem z podświetleniem wyświetlaczy godziny i kilometrów.

Zazwyczaj jak jest ''zimny'' samochód, czyli rano to podziałają pare minut, jak się nagrzewa jest gorzej... zaczynają migać, raz jest podświetlenie raz nie ma.

A jak już pojeżdżę trochę auto się zagrzeje to gasną już i się nie zapalą :(

Myślę, że tych diód nadszedł kres.

Pytanie: Jakie tam są diody?

 

Pozdro

 

LED w obudowie plcc2,szerzej masz opisane w temacie o wymianie LED w liczniku :hyhy

A wracając do tematu-dioda albo działa albo nie,więc LED'y w Twoim przypadku to nie są.Podejrzewałbym raczej brak styku gdzieś w zegarach,musiałbyś tak czy inaczej zdemontować licznik i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u moje go teścia passat 3BG 1,9tdi 99r zginęło całkiem podświetlenie zegarów i wszystkich przycisków po przeczytaniu wątków wymieniłem regulator jasności zegarów( nówka ASO 80zł) i dalej to samo. gdzie teraz szukać przyczyny?

u gościa który kombinował przy cofaniu licznika,Słyszałem że przy tego typu operacjach takie objawy mają miejsce.Może ktoś mnie poprawi/zdementuje taką tezę bo i mnie to dotyczy. Już mnie zaczyna to wkurzać bo i u mnie licznik jak i podświetlenie klimy nie świeci jak powinno a właściwie tylko wskaźnik temp i poziomu paliwa daje jasne światło a pozostała część-lepiej nie wspominać. A jak sie ma podmiana licznika z angliów? Jakieś doświadczenia/przygody? Pozdrawiam borykających sie z problemem i ew. czeakam na pomoc w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pomoże ktoś do w/w postu? Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam prośbę potrzebuje zdjęcia jak rozebrać i nie uszkodzić przy wyciąganiu potencjometr od regulacji wysokości świateł i podświetlenia licznika bo zauważyłem własnię dzisiaj że zaczęły mi migać podświetlenie licznika i panel klimatronica. Przeszukałem całe forum i google i nic nie znalazłem zadnej fotki.

 

 

Z góry dziękuje za foto.e8a491e20016787f4c3b6b29.jpg

Edytowane przez lumbag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkręcić ten i plastik, w którym siedzi potencjometr. Wciskasz dwa zatrzaski i bez problemu wychodzi. Bez zdjęcia obudowy go nie wyciągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale który plastik i jakie śrubki bo nie wiem od czego zacząć. Dzięki

Edytowane przez lumbag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć element nr 15 ze schematu i wyjąć z niego potencjometr.

deska.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ci bardzo kolego. Tego własnie potrzebowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Prosze o pomoc!

Niestety padlo mi kilka diod w "budziku" i strasznie mnie to denerwuje! diody niebieskie

Gdzie mozna kupic takie diody czy dam rade je wymienic sam? Jesli nie to prosze o dobrego elektryka ktory sobie z tym poradzi:)

najlepiej z okolic Chorzowa

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie podpiąć do tematu, mimo, że mój problem jest troszeczkę inny. A mianowicie przy sporych upałach kiedy się kabina nagrzeje mocno i dopiero wtedy wsiadam i odpalam mojego Paska to występuje częściowy zanik podświetlenia górnej części FISa. Mam wersje 1/2 FIS i jego górna część jest nieczytelna/niepodświetlona. Problem występuje tylko kiedy w kabinie jest bardzo wysoka temperatura. Co może być przyczyną tego jak się pozbyć tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przyczyną tego jak się pozbyć tego problemu?

 

Starość. Wymiana na NOWY pomoże. Lecz po paru latach problem pewnie powróci. To jest norma kolego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam również problem z migającym podświetleniem zegarów(włącznie ze wskazówkami) nie gaśnie tylko FIS, climatronikiem, radiem(beta) oraz wszystkimi podswietleniami guzików. Teraz znikło podświetlenie na zawsze ;( Przekładałem przełącznik z innego passka i również nie działa. Nie wiem tylko co z tym potencjometrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie rejestracji też nie masz?

 

przerabiałem ostatnio podobny problem...

 

podmień włącznik świateł (z golfa IV tez pasuje) Żeby go szybko wyjąć należy wcisnąć pokrętło od świateł, przekręcić w prawo na maxa i pociągnąć do siebie

 

Jeśli "nowy" włącznik będzie działał to musisz swój rozebrać (wszystko jest na zatrzaski) i przeczyścić jeden styk od świateł który lubi się wypalać. Tylko nie odginaj styków za bardzo bo później się będziesz wkurw*ał żeby to poprawnie ustawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podswietlenie tablicy i swiatła na zewnątrz też mam, napisałem że podmieniałem działający włącznik od kolegi z passka i też u mnie nie działa na nim to podswietlenie;/ a co dziwne w samym włączniku diody swiecą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei nietypowy problem. Nagle przestało mi działać podświetlenie przełączników szyb we wszystkich drzwiach i joysticka regulacji lusterek oraz przycisku wlewu paliwa. Na desce rozdzielczej podświetlenie działa, kratki i climatronic tez się podświetla. Czy ktoś miał taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ragi7

Panowie proszę o radę.

U mnie w passacie b5 1.9TDI nie działają światła drogowe. Nie działa też podświetlenie zegarów i lewe postojówki. Postojówki i podświetlenie zegarów działa co jakiś czas. Raz działają raz nie. Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności