Skocz do zawartości
kacza1982

Ramiona wycieraczek, słabe sprężyny

Rekomendowane odpowiedzi

Problem następujący. Wycieraczki nówki sztuki, Valeo Winterblade i? niestety bardzo słabo dają sobie radę, więc nasuwa mi się pytanko czy ktoś już próbował podgiąć sprężyny w ramionach? Robiłem to w tylnej wycieraczce, bo chodziła prawie, że w powietrzu, twarda sprężyna-ciężko się to robiło, ale dla chcącego-nic trudnego. Obawiam się, że z przodu może być gorzej i zastanawiam się czy gra warta świeczki czy też może kupić nowe ramiona, których nie mogę znaleźć, tylko w serwisie nie pytałem, używek nie chcę, bo niewiem co trafię, czy ktoś może już kupował nowe ramiona? jakieś zamienniki? ewentualnie w najgorszym wypadku za jakiego innego auta podpasują? z góry dzięki za pomoc i poozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam taki sam problem z prawą przednią wycieraczką która za dobrze nie zbierała nigdy... myśle że może ktoś da nam numer tej części z etki i ja moge zadzwonić do ASO lub ewentualnie jak będe w kielcach to podjade i zapytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleks

Najpierw proponuję nasmarować przeguby wycieraczek , aby lekko się odchylały(po nasmarowaniu parę razy odchylić i zamknąć wycieraczkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem w Passacie B5 FL ze od strony kierowcy wycieraczka jak ściera to mam wrażenie ze guma dobrze nie dolega i troszkę ona podskakuje i wydaje dźwięki podejrzewam ze sprężyna możne jest tego winna.Zastanawiam się czy możne ja tylko wymienić na mocniejsza robił już to ktoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smarowanie raczej nic tu nie da, bo u mnie bardzo gładko wszystko chodzi, nic nie skrzypi przy odchylaniu itp. no nic, w wolnej chwili, może niestety w niedzielę spróbuję się pomocować ze sprężynką i wykonać podobną operację jak w tylnej i albo się polepszy albo poszukam jakichś sprężyn z innego wozu czy coś w tym stylu. W międzyczasie napiszę od razu maila do kumpla, pracuje w serwisie VW u mnie na miejscu;) jak coś się ruszy to dam znać co to dało

 

właśnie dostałem cenę w serwisie:

 

110 PLN/sztuka, czas ok. 2 tygodnie, sprowadzają z Niemiec, ale wiadomo może gdzieś w Polsce w innym salonie będą mieli, ja mówię tylko o stanie w serwisie VW w Rybniku... na moje oko to i tak strasznie drogo, szkoda, że zamienników nie sposób znaleźć :(

Edytowane przez kacza1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasmaruj, czasem nie czuc ze zatarte a poprawa pozniej wyrazna ;) ew. przyjrzyj sie czy guma piora jest prostopadle do szyby - jak nie to dognij ramie tak zeby byla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy guma piora jest prostopadle do szyby - jak nie to dognij ramie tak zeby byla :D
nowa wycieraczka i mazanie po szybie(lekko wq***ny jazda na trasie w deszczu) stop maszyna dogięcie ramienia wycieraczki i rok jest spokój zbiera jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i troszkę ona podskakuje i wydaje dźwięk

nowe masz wycieraczki czy już wiekowe?? Guma już może zesztywniała ze starości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowe masz wycieraczki czy już wiekowe?? Guma już może zesztywniała ze starości

maja chyba z 3 lata.Myslałem nad wymiana spręzyny moze bedzie mocniej dociskać ale nie wiem czy to pomoze.

--- scalone ---

patrzyłem na nie to nie sa popekane.A jak mocniej pada to nie ma takich objawów to nie wiem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maja chyba z 3 lata

 

to tak conajmniej o 2 lata za duzo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maja chyba z 3 lata.Myslałem nad wymiana spręzyny moze bedzie mocniej dociskać ale nie wiem czy to pomoze.

--- scalone ---

patrzyłem na nie to nie sa popekane.A jak mocniej pada to nie ma takich objawów to nie wiem ..

 

 

Oj że tak powiem od du.y strony kolego zaczynasz... zmień wycieraczki i jak coś będzie nie tak to myśl dopiero dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy..

Podczepiam się pod temat, ponieważ mój problem jest bardzo podobny.

Wszyscy Wiemy jaka teraz panuje pogoda- bez wycieraczek ani rusz...

Kupiłem nowe wycieraczki z ponoć dobrej firmy BOSCH i gdy już wszystko zamontowałem, włączam i od razu nerw, otóż wycieraczki zbierają tylko trochę z dołu i lekko z góry a środek Nic.. Nie wiem co robić- wymieniać ramiona? Dogiąć tylko jak?? Proszę o pomoc bo przez ten problem jestem uziemiony w domu.. Dziękuje i pozdrawiam

Edytowane przez Damiano KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Koledzy..

Podczepiam się pod temat, ponieważ mój problem jest bardzo podobny.

Wszyscy Wiemy jaka teraz panuje pogoda- bez wycieraczek ani rusz...

Kupiłem nowe wycieraczki z ponoć dobrej firmy BOSH i gdy już wszystko zamontowałem, włączam i od razu nerw, otóż wycieraczki zbierają tylko trochę z dołu i lekko z góry a środek Nic.. Nie wiem co robić- wymieniać ramiona? Dogiąć tylko jak?? Proszę o pomoc bo przez ten problem jestem uziemiony w domu.. Dziękuje i pozdrawiam

 

Nie wiem co to za firma BOSH ;) ale jeśli chodzi o Boscha to pewnie masz te z serii eco. One są ok, ale trzeba w starym aucie dogiąć ramię wycieraczki, tzn normalnie w połowie lekko dogiąć, aby dociskała się mocniej do szyby.

 

Jeśli komuś skacze wycieraczka po szybie, to może oznaczać, że ma ją ustawioną nieprostopadle do szkła, należy również dogiąć nieco ramię - w odpowiednim kierunku oczywiście. Zauważcie, że nie ma takiej możliwości, aby wycieraczka skakała po szybie w obu kierunkach jeśli guma nie zmieniła się w twardy plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również się podczepiam. dwa bosche z przodu. przy padającym deszczu i prędkości do 120/h jest ok. powyżej, koło 150 przy zbieraniu latają po szybie nic nie zbierając... jakieś sugestie? dodam że gumy nowe i doginałem już ramiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
również się podczepiam. dwa bosche z przodu. przy padającym deszczu i prędkości do 120/h jest ok. powyżej, koło 150 przy zbieraniu latają po szybie nic nie zbierając... jakieś sugestie? dodam że gumy nowe i doginałem już ramiona.

Ja bym obstawiał jako winne prawa fizyki :P Chodzi mi o pęd wiatru który "zrywa przyczepność" wycieraczek. Mają temu zapobiegać spojlery na wycieraczkach ale czy one coś dają to nie wiem. Ja nie jeżdżę tak szybko w czasie deszczu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze na wycieraczkach z tymi spoilerami i powiem ze daja bardzo duzo. Im szybciej sie jedzie tym wycieraczka lepiej zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym obstawiał jako winne prawa fizyki Chodzi mi o pęd wiatru który "zrywa przyczepność" wycieraczek. Mają temu zapobiegać spojlery na wycieraczkach ale czy one coś dają to nie wiem. Ja nie jeżdżę tak szybko w czasie deszczu

hi hi ja właściwie też nie jeżdżę tak szybko podczas deszczu. tylko parę razy po autostradzie w reichu (lekki deszczyk i podgrzewana droga)...ale sam fakt denerwujący, gdy wycieraczki trzepią o szybę. będę musiał się rozejrzeć za spojlerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś może sprężynę w ramieniu wycieraczek? Jest na to jakiś myk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim b4 były słabe - zdemontowałem ramiona, jakimś cwanym sposobem rozciągnąłem lekko sprężynę i podłożyłem pod nią kawałeczek 1mm pręta. Siła docisku zwiększyła się znacznie, auto nadal widuję i mój patent się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, z góry przepraszam, że odswieżam dawno zapomniany temat, ale mam właśnie problem z wycieraczką- w całym swoim zakresie pracy przeskakuje zostawiając podłużne linie na szybie, problem jest dla mnie tymbardziej dotkliwy, gdyż pojutrze wyjeżdżam na wakacje... pióra są nowe (oryginalne forda), a najbardziej dziwi mnie to gdyż taki problem już miałem, nie chcąc się z tym bawić wymieniłem całe ramię- teraz niestety nie mam na to czasu. Tutaj pojawia się moja prośba, czy mógłby mi ktoś jak krowie na rowie wytułmaczyć co można zrobić bo niewiele rozumiem z waszych wypowiedzi... Próbowałem odginać ramie i doginać, niestety bez znaczących efektów... Nie rozumiem miedzy czym a czym ma być ten kąt prosty i innych aspektów pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności