Skocz do zawartości
kacza1982

Ramiona wycieraczek, słabe sprężyny

Rekomendowane odpowiedzi

nie bardzo rozumiem, przeciez ja tylko proszę o wyjaśnienie mi tego co zostało wyżej napisane;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli wycieraczki wydają dziwne dźwięki ( w czasie deszczu tak słychać jakby pracowały na sucho) to oznaka wymiany wycieraczek czy jest to coś innego ( wycieraczki w miarę dobrze zbierają )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zapytać w dziale B5 a nie B4 - a po drugie musisz zmienić kąt samej wycieraczki np kombinerkami bądź jakimiś innymi szczypcami gdyż po latach się coś skrzywiło. Za samą końcówkę ramienia przekręcasz w stronę w którą przeskakuje, tzn jeśli skacze wycieraczka wracając w dół, oznacza to, że musisz skręcić ramię w kierunku maski. Wyobraź sobie, że wycieraczka to szczotka. Trzymasz za końcówkę kija i pchasz oraz cofasz - jeśli kij masz pod nieodpowiednim kątem, to pchając kij szczotka nie sunie po ziemi tylko skacze bo kąt natarcia jest za ostry.

 

Chodzi więc o to, aby wycieraczka była idealnie prostopadle do szyby ustawiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie zrozumialem o co chodzi!!! dzieeeki, pomogło! po problemie

Edytowane przez mci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam taki sam problem:

Kupiłem nowe wycieraczki z ponoć dobrej firmy BOSCH i gdy już wszystko zamontowałem, włączam i od razu nerw, otóż wycieraczki zbierają tylko trochę z dołu i lekko z góry a środek nic

Dodam tylko, że kupiłem Bosch Twin. Nie mają one chyba żadnego metalowego elementu, który by można dogiąć. Zna ktoś jakiś patent jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko, że kupiłem Bosch Twin. Nie mają one chyba żadnego metalowego elementu, który by można dogiąć. Zna ktoś jakiś patent jak sobie z tym poradzić?
Chłopie nie masz doginać pióra wycieraczki tylko jak koledzy wyżej pisali ramie wycieraczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie masz doginać pióra wycieraczki tylko jak koledzy wyżej pisali ramie wycieraczki...

Zrobiłem to zaraz po poprzednim wpisie, bo zaczęło padać, a miałem wyjazd;)

dogięcie ramienia wycieraczki i rok jest spokój zbiera jak należy

I tak też uczyniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności