Skocz do zawartości
master

Parktronic jak podłączyc...???

Rekomendowane odpowiedzi

czyli wychodzi na to że gość zapłacił za PDC a mu go nie zamontowali w fabryce ? jest to możliwe ?

 

Dobrze, że to tylko PDC - jakby zapomnieli o silniku ...

Chyba sam w to nie wierzysz ;-)

 

Raczej handlarz lecząc auto po dzwonie wsadził najtańszy zderzak, bez PDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% nic tam nie było demontowane, czy Parkronic ma wyłącznik ? czy brzęczy zawsze na wstecznym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbijasz wsteczny i słyszysz pip , jak zbliżasz się do przeszkody to zwiększa się częstotliwość owego pip ... jako takiego wyłącznika nie ma , bo i co on miał by robić:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo widziałem taki wyłącznik na alledrogo :) pewnie jest z wersji gdzie mamy czujniki z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie w module PDC jest wolne gniazdo które może , może służy do podłączenia czujników z przodu ale ja nic takiego nie widziałem , a przynajmniej w B5 .

Z tego co pisałeś to auto niby powinno mieć PDC , a go nie ma tak więc musisz posprawdzać w bagażniku z prawej strony czy masz moduł i wychodzą od niego przewody .

Zresztą jak przejrzysz cały watek wszystkie foty to będziesz wszystko doskonale wiedział .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś systemu cofania na taśmie EPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka aluminiowa taśma samoprzylepna do zderzaka?

Próbowałem, ale układ reagował na nierówności terenu, stojące źdźbła trawy itp.

Finalnie wsadziłem ori PDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów. Pytanie, ponieważ nie doszukałem się wzmianki na ten temat w całym wątku.

 

Czy układ z anglika będzie pasował do wersji europejskiej? Co o tym myślicie.

Aha i z której strony powinien być zamontowany moduł PDC w sedanie?

 

Będę wdzięczny za pomoc bo układ juz do mnie jedzie:D

 

Udanego Sylwestra życzę i szczęśliwego powrotu dożycia w Nowym roku;)

 

Pozdr.

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szanownych kolegów. Pytanie, ponieważ nie doszukałem się wzmianki na ten temat w całym wątku.

 

Czy układ z anglika będzie pasował do wersji europejskiej? Co o tym myślicie.

Aha i z której strony powinien być zamontowany moduł PDC w sedanie?

 

Będę wdzięczny za pomoc bo układ juz do mnie jedzie:D

 

Udanego Sylwestra życzę i szczęśliwego powrotu dożycia w Nowym roku;)

 

Pozdr.

Rafał

 

Bardzo słabo szukasz... Już w poście nr 4 masz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy układ z anglika będzie pasował do wersji europejskiej?
akurat tutaj nie ma opcji LHD ;) wiec mozesz montowac bez problemu

 

Aha i z której strony powinien być zamontowany moduł PDC w sedanie?
szczerze powiem nie wiem, ale ja bym montowal tam gdzie masz miejsce, i jak ida przewody ;)

roznicy w dzialaniu nie bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo słabo szukasz... Już w poście nr 4 masz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

 

Ok, dziękuję;)

Czyli pewny jesteś, że to co jest opisywane jako kostka do podpięcia od strony pasażera (Europa) będzie od strony kierowcy (EN)?

 

---------- Dodano o 21:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:42 ----------

 

akurat tutaj nie ma opcji LHD ;) wiec mozesz montowac bez problemu

 

OK;) thx

 

szczerze powiem nie wiem, ale ja bym montowal tam gdzie masz miejsce, i jak ida przewody ;)

roznicy w dzialaniu nie bedzie ;)

 

Dobrze, że zima łagodna w PL to będzei można po Nowym Roku zacząć zabawę:)

 

Do usłyszenia w 2012. Pomyślności Życzę i dziękuję za szybki feedback!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym sie dowiedziec kolegów czy moduł parktronic podejdzie ze skody fabii o nr 6Y6 919 283 A albo z seata o nr 1K0 919 283 A

do b5 fl 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie m.in. do kolegi 0x7B3. Czy ta wiązka jednoczęściowa od A6 to z modelu C5 kombi pasuje?

Np. ta: http://moto.allegro.pl/audi-a6-c5-2-5-tdi-v6-163km-pdc-parktronic-wiazka-i2361948777.html ?

 

Do tego czy moduł o oznaczeniu 1K0 919 283 A będzie również pasował do Passata B5FL? Bo jest ich jakoś więcej choćby na allegro i są odpowiednio tańsze.

Edytowane przez Radoslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i?! Ktoś się wypowie w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez kompletuje graty i zastanawia mnie również gdzie w sedanie siedzi sterownik, a gdzie buzzer? Według strony:http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/index.htm mocowanie sterownika i mocowanie buzzera występują oddzielnie. Mocowanie sterownika sedana ma inne numery niż w przypadku kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nie podpowie gdzie w sedanie jest umiejscowiony sterownik, a gdzie buzzer? Ponadto czy ta czerwona kostka z 3 przewodami tj. zasilanie, wsteczny , diagnoza równiez jest wpinana w miejscu prawego dolnego słupka przy nogach pasażera? Wszystkie opisy jakie znalazłem dotyczą kombi, na temat sedana nie ma nic. Zajrzałem pod tylny zderzak i przepust z zaślepką gumową w tylnym wzmocnieniu znajduje się po lewej stronie. Z tego wnioskuję, że prawdopodobnie sterownik będzie po lewej stronie czyli odwrotnie jak w kombi. Pewnie również wiązka przewodów ta długa będzie biegła lewa stroną do lewego przedniego słupka. Patrząc w ETKĘ niby zaznaczony jest sterownik po lewej stronie czyli gdzieś za wnęką apteczki natomiast buzzer tak jakby pod tylną półką gdzieś w okolicy tylnej małej szybki.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e7d5637b6f5fec86.html

Edytowane przez indyczes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już wszystko podpiąłem i działa jak należy. Okazuje się, że ani przy nogach pasażera, ani obok sprzęgła nie ma wyprowadzonych kostek pod parktronik. Zasilanie wziąłem z zacisku 75X jest ono po stacyjce oczywiście przez bezpiecznik 5A ,linię diagnostyczną K-line znalazłem przedzwaniając omomierzem wyprowadzenie nr7 gniazda diagnostycznego - znalazłem na różowej kostce nie pamiętam już koloru kabelka, masę podłączyłem do oczka na środkowym słupku. Sygnał wstecznego podpiąłem do tylnej lampy. Dalej mam dylemat gdzie umieścić buzzer-podwiesiłem go za tylną kanapą ale głośność jest za mała(na Vag-u ustawione na maxa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie już wszystko podpiąłem i działa jak należy. Okazuje się, że ani przy nogach pasażera, ani obok sprzęgła nie ma wyprowadzonych kostek pod parktronik. Zasilanie wziąłem z zacisku 75X jest ono po stacyjce oczywiście przez bezpiecznik 5A ,linię diagnostyczną K-line znalazłem przedzwaniając omomierzem wyprowadzenie nr7 gniazda diagnostycznego - znalazłem na różowej kostce nie pamiętam już koloru kabelka, masę podłączyłem do oczka na środkowym słupku. Sygnał wstecznego podpiąłem do tylnej lampy. Dalej mam dylemat gdzie umieścić buzzer-podwiesiłem go za tylną kanapą ale głośność jest za mała(na Vag-u ustawione na maxa)

 

Witam ja własnie też będe podłączał PDC narazie tylko tył ale mam w planach rozbudować tez na przód od sharana.

Posiadam instalacje od kolegi z forum od anglika i chyba mówił że moduł i buzzer znajdował się po stronie pasażera obok wlewu paliwa (sedan) i chce zamontować do mojego sedana ale jeszcze nie patrzyłem gdzie mam otwór i gdzie zamontować moduł i buzer w europie. A tak w sumie to jeśli chodzi o tył auta to nie ma znaczenia bo mam przerobionego anglika i z tyłu nic nie trzeba było przerabiać. (pomijając wiązkę) Nie wiem którędy idzie w EU i którędy w UK(wydaje mi sie że UK sedan po pasażera stronie). Jutro sprawdze który kolor to K-line. Mam tylko pytanko czy pamiętasz pod który pin w lampie z tyłu się wpiąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, ale łatwo sprawdzisz przy pomocy próbnika lub żarówki na którym pinie pojawia się napięcie po wbiciu wstecznego. U mnie przepust na kable od czujników znajduje się po lewej stronie(strona kierowcy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności