Skocz do zawartości
master

Parktronic jak podłączyc...???

Rekomendowane odpowiedzi

ok, dziex za info, kupilem juz część brakujacych wtyczek, mam jednak jeszcze pytanko dotyczace podlaczenia modulu pdc, z tego co wyczytalem na http://www.passatplus.de/umbauteile/pdc/index.htm sterowanie do tego modulu idzie wiązką ze slupka A po stronie pasazera, czy ktos z was wpinal sie jak w oryginale ?? czy lepiej isc na latwizne i podlaczyc sie gdzies w okolicy tylnej lampy??

 

 

Sorki, że odgrzewam kotleta, ale mam pytanie do kolegi "Rudi102" jak uporał się z zaopatrzeniem w złącze 6 pinowe do którego podłącza się instalację PDC z tylniego zderzaka? Obecnie też jestem na etapie montażu fabrycznego PDC do mojego passata i mam problem ze zdobyciem tego gniazda. Proszę o ewentualne podpowiedzi gdzie go szukać w instalacjach od innych aut tego gniazda na zdjęciu poniżej albo całej wiązki (oprócz części w zderzaku - to mam) do PDC w Passacie B5FL.

gniazdo.jpg

wi?zka.jpg

wi?zka 2.jpg

Edytowane przez mpmichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o to co na 1 zdjęciu (druga część kostki do połączenia z wiązką czujników), to ja kupowałem to w ASO, razem z pinami coś pod 70zł. Wtyczki do centralki to droższa sprawa bo jak liczyłem to razem z pinami wychodzi ok 150zł. Ja wykorzystałem do tego celu kostki z pinami wykorzystywane w komputerach ;), dokładniej wtyczki do USB.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi Ci o to co na 1 zdjęciu (druga część kostki do połączenia z wiązką czujników), to ja kupowałem to w ASO, razem z pinami coś pod 70zł. Wtyczki do centralki to droższa sprawa bo jak liczyłem to razem z pinami wychodzi ok 150zł. Ja wykorzystałem do tego celu kostki z pinami wykorzystywane w komputerach ;), dokładniej wtyczki do USB.

 

A jaki jest numer części tego gniazda do PDC ze zdjęcia nr 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki jest numer części tego gniazda do PDC ze zdjęcia nr 1.

 

Ja znalazłem numer na stronie passatplus.de, był tam taki dział z rozpiską większości kostek. Teraz nie mam zabardzo czasu bo jestem w pracy, a poruszanie się po tej stronie ze względu na język sprawia mi troche problem ;).

 

http://www.passatplus.de/umbauteile/stecker/stecker2.htm

 

Jak dobrze pamiętam to będzie to kostka 1J0 973 733, ale nie mam pewnosci.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki jest numer części tego gniazda do PDC ze zdjęcia nr 1.

 

1J0 973 713

 

1J0973713.jpg

Edytowane przez 0x7B3
Pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolego numer części który podałeś tyczy się wtyczki do zasilania modułu PDC, a nie gniazda 6 pin ze zdjęcia nr 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie gniazdo już zamówiełem, ale mam jeszcze pytanie o to jak i gdzie podłaczyć Pin 5 (sterownik parktronica) - Złącze przyczepy, sygnał masy blokuje działanie modułu po podłączeniu przyczepy - przewód szaro/czerwony (gr/ro). Powiem szczerze, że nie wiem gdzie najlepiej podpiąć się do tej wiązki od gniazda przyczepy i jaki jest kolor tego przewodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złącze przyczepy

Ne podpinaj. To jest po to żeby parktronic nie piszczał jak podepniesz przyczepkę.

Do tego trzeba mieć oryginalne gniazdo przyczepy z dodatkowym stykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie mam org. gniazdo schowane pod zdarzakiem i wyciągane w przypadku wpięcia org. haka, dlatego chciałbym to połączyć jak w org. żeby mi nie piszaczało po zaczepieniu przyczepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos mi podpowie, bo jak zwykle to sie zdarza kupilem parktronik i wiazka od modulu jest przycieta.

wtyczki do modulu sa ok, jednak w koniec lewej wtyczki jest uciety.

jest 5 przewodow, kilka rozszyfrowalem ;)

-szaro-czerwony - hak (czyli w moim przypadku zostaje zaklejony;

-czarno-zolty - 12V

-niebiesko-czerwony - wsteczny (pod zarowke)

- brazowy - masa

i pozostal jeden, ktory mnie zastanawia:

-zielono-niebieski

czyzby to byl ten "K-line"? jezeli tak to gdzie go podlaczyc?

 

z gory wielkie dzieki za podpowiedz.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i pozostal jeden, ktory mnie zastanawia:

-zielono-niebieski

czyzby to byl ten "K-line"? jezeli tak to gdzie go podlaczyc?

 

Pewnie to diagnostyka, ja tego nie podłączałem - nie chciało mi się rozbierać auta bo ze wszystkim wpiąłem się przy lampie. Wpiąć sie można pewnie w wielu miejscjach gdzie ta linia dochodzi, ale gdzie najbliżej to nie pomogę.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki darek, dokladke mam juz zamontowana, wiec teraz moge chwile poczekac jak mi ktos podpowie co z tym kablem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki darek, dokladke mam juz zamontowana, wiec teraz moge chwile poczekac jak mi ktos podpowie co z tym kablem ;)

 

Zerknij jeszcze tu: http://passat-vw.blogspot.com/2008/11/pdc-parktronik.html z tym że tam do K-line jest inny kolor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak widzialem i dlatego zapytalem, bo kolory mi sie nie zgadzaly. szczerze mowiac nie bardzo ogarniam te schematy po niemiecku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak widzialem i dlatego zapytalem, bo kolory mi sie nie zgadzaly. szczerze mowiac nie bardzo ogarniam te schematy po niemiecku

Też z początku nie ogarniałem, ale musiałem od zera dorobić wiązki z wtyczkami. Na spokojnie przeanalizowałem i tam naprawde jest wszystko co potrzeba do podłaczenia ;)

Parktronic fajna sprawa, również pod względem wizualnym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tam naprawde jest wszystko co potrzeba do podłaczenia

:) nie mowie ze slepy jestem, ale moze moja instalacja ma inne kolory kabelkow i dlatego jestem troche zakrecony.

ale przeciez i tak bedzie dzialalo ok, bez podlaczenia tego zielono-niebieskiego?

czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
le przeciez i tak bedzie dzialalo ok, bez podlaczenia tego zielono-niebieskiego?

czy tak?

 

jak najbardziej, tylko nie będziesz miał możliwości zdiagnozowania jak któryś z czujników zacznie nawalać, albo jak zachce ci się zabawy z dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ktos bardziej kumaty podpowie co z tym nieszczesnym kabelkiem, bo fajnie by bylo zmienic sobie melodyjke na i feel good :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to ktos bardziej kumaty podpowie co z tym nieszczesnym kabelkiem, bo fajnie by bylo zmienic sobie melodyjke na i feel good :lol

Łukasz zagadaj z kolegą Mr.X. on zakładał parktroniku siebie to będzie wiedział co i jak sie tam podłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do tych co budowali sami wiązkę:

 

1. Jaki jest numer tej kostki 12 pinowej którą wpina się do modułu (sygnał z czujników parkowania) ?

 

f86d0cfaaccf8213m.jpg

 

2. Czy pin 1 - Zasilanie modułu +12V - przewód czarno/żółty ma być to stałe napięcie 12V czy dopiero po uruchomieniu stacyjki? Czy w tej kostce od strony pasażera znajdę to podłączenie czy trzeba aż iść do gniazda od strony kierowcy?

 

3. Gdzie dorwać ten pin 12 - Diagnostyka (K-line) - przewód zielono/szary (gr/gn) ?

 

4. Mam czujniki już pomalowane na czarno muszę przemalować je na kolor karoserii czyli trzeba będzie je pokryć dodatkową warstwa lakieru. Czy przez to nie będzie jakiś kłopotów z czujnikami? Jak tak to czy można dokupić w ASO samą górę czujnika?

 

bd269dd2552c822em.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności