Skocz do zawartości
daffyx

usuniecie wkładki zamka

Rekomendowane odpowiedzi

wyjąć bezpiecznik od alarmu, lub odłączyć zasilanie centralki alarmu, lub syrenę

 

Pokaż mi bezpiecznik od fabrycznego alarmu, ewentualnie centralke takiego alarmu w FL-u :D:D:D

Dokopanie się do syreny będącej za nadkolem pod tapicerką bagażnika też nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem - poza tym to nie dezaktywuje alarmu - uzbrojony alarm to nie tylko sygnał dźwiękowy.

Rafał wiem że jesteś liderem jeśli chodzi o punkty "pomógł", ale gdyby były tu punkty "ujemne" to byłbyś bezkompromisowym Guru :D

 

Wracając do tematu, to nie wiem Piotrku czy kluczyk w stacyjce go nie wyłączy (zaznaczam że nie wiem, można łatwo sprawdzić). Jeżeli tak to spoko, jeżeli nie to dalej mamy problem, bo podejrzewam że przy aktywnym alarmie immo i tak będzie zblokowane (to też tylko mój domysł). Poprostu wątpie aby VW dopuścił się takiej anomalii jak umożliwienie jazdy z aktywnym alarmem, pomijając fakt że ten alarm to raczej problem dla właściciela :)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie wiem wiem że przypadek że akurat pilot nie zadziała i bedzie trzeba aktywować alarm poprzez wejście przez bagażnik to sporadyczne przypadki ale przyszło mi to do głowy wczoraj kiedy to otworzyłem tylną klapę z kluczyka i zaczął wyć alarm , i odrazu na myśl przyszło a co bedzie kiedy takie zdarzenie będzie miało miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mogę załozyc samą zaślpkę lub też osonę, gdy uszkodziła mi się osłona zamka? Chodzi mi o tę część co się chowa przy wkładaniu kluczyka. Nie chcę, żeby tam napadało dziadostwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie założyć samą osłonkę plastikową z zewnątrz i otwierać z pilota ale zamek będziesz miał dalej pod spodem w każdej chwili możesz otworzyć kluczykiem zdejmując zaślepkę plastikową w razie awari pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odp. To będzie ta część:

3B4 839 167 - obudowa

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to lub jak chcesz zaślepka metalowa 1K4839167

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co chcesz zostawić.

Bo jeśli ma zostać to chromowe kółko gdzie wkładasz kluczyk to zaślepki oczywiście nie dasz rady założyć.

Jak zapewne widzisz to kółko wystaje poza grubość plastikowej zaślepki.

Musisz wyjąć całą wkładkę i w jej miejsce założyć zaślepki - metalową i plastikową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem tak zrobić, aby zasłonić to kółko przed syfem. Zastanawiałem się jakby to poszło :) Ile może kosztować "ponowne uruchomienie" tej osłony w zamku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem że odświeżam, ale mam pytanko:

Chcę zaślepić zamki w przednich drzwiach, a zostawić sprawny w bagażniku na wypadek padnięcia akumulatora/awarii centralki.

 

Gdy otworzę bagażnik z kluczyka przy padniętym akumulatorze, to zacznie mi wyć alarm?

Jak przez bagażnik doprowadzić napięcie do obwodu tak aby działał centralny lub jak się dostać do samochodu aby wszystko było w porządku?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładka w bagażniku powinna otwierać wszystkie drzwi, tak jakbyś otwierał z wkładki drzwiowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkładka w bagażniku powinna otwierać wszystkie drzwi, tak jakbyś otwierał z wkładki drzwiowej.

 

dokładnie ale można to zmienić odłączając wtyczkę wtedy będzie otwierał się tylko bagażnik wtyczka jest przy zamku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak akumulator będzie padnięty a wtyczka na miejscu, to co wtedy będzie się działo? Kluczyk otworzy mechanicznie zamek bagażnika i normalnie "wejdę" czy zacznie wyć syrena? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkładka w bagażniku powinna otwierać wszystkie drzwi, tak jakbyś otwierał z wkładki drzwiowej.
dokładnie ale można to zmienić odłączając wtyczkę wtedy będzie otwierał się tylko bagażnik wtyczka jest przy zamku
Cos mi sie zdaje, ze piszecie o calkiem innym aucie niz w temacie.

 

W moim B5 FL kombi 2004 otwieranie bagaznika z klucza przy uzbrojonym alarmie od razu zalacza syrene. Pozostale drzwi pozostaja dalej zamkniete.

Przekrecenie kluczyka w stacyjce przy uzbrojonym alarmie dezaktywuje go, a po wyciagnieciu kluczyka rygle drzwi sie podnosza.

Takie samo zachowanie mialem w poprzednim passku 2003 tez kombi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności