Skocz do zawartości
daffyx

usuniecie wkładki zamka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Wiem że temat wkładek ich demontarzu itd , byl juz wielokrotnie przerabiany ale w tym wszystkim zastanawia mnie jedna sprawa (nie moglem nic na ten temat znalesc)

 

Chcialbym usunac wkladke zamka , zalozyc zaslepke tak aby wszystko wygladalo tak jak po stronie pasazera , czyli brak jakiegokolwiek otworu . no i jesli mialo to by tylko tak wygladac to by bylo wszystko proste ( na tyle proste jak proste jest wyjecie tej wkladki :) ) zastanawia mnie natomiast to ze jesli wyjme wkladke to czy otwarcie drzwi nie stanie sie jeszcze prostrze - nie rozbieralem tego jeszcze ale jestem w stanie sobie wyobrazic ze wtedy auto mozna bedzie otworzyc zwyklym srubokretem (po zdjeciu plastikowej zaslepki oczywiscie

 

Czy istnieje jakas mozliwosc zabezpieczenia tego otwaru po wkladce , usuniecie jakiejs dodatkowej czesci zamka .... czy cos w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś w błedzie kolego :)

sprawa wygląda następująco

kupujesz 2 elementy

- wkładke zamka zaślepioną - element METALOWY nie to zniszczenia wg mnie

- nakładke plastikową na w/w wkładke

 

czyli wygląda to jak plastikowa zaślepka, ale jest od spodu "wzmocniona" porządnym odlewem metalowym

 

koszt tych dwóch elementow w ASO 26 zł

wymiana prosta jak drut

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki - no tak to ma jakis sens - bo z sama plastikowa zalepka to nie czul bym sie zbyt bezpiecznie

 

.., a czy taka wkladka matalowa zaslepiajaca wystepuje w drugich drzwiach i czy moze klamka od drzwi pasazera jest juz fabrycznie zaslepiona (jeden odlew)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki - no tak to ma jakis sens - bo z sama plastikowa zalepka to nie czul bym sie zbyt bezpiecznie

 

.., a czy taka wkladka matalowa zaslepiajaca wystepuje w drugich drzwiach i czy moze klamka od drzwi pasazera jest juz fabrycznie zaslepiona (jeden odlew)??

 

nie jest to jeden odlew, jest zaślepka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz wiem co chcialem - wielkie dzieki - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawia mnie natomiast to ze jesli wyjme wkladke to czy otwarcie drzwi nie stanie sie jeszcze prostrze - nie rozbieralem tego jeszcze ale jestem w stanie sobie wyobrazic ze wtedy auto mozna bedzie otworzyc zwyklym srubokretem (po zdjeciu plastikowej zaslepki oczywiscie

Dobrze kombinujesz,

forum to nie miejsce na tego typu poradniki manualne więc nie będę się rozpisywał,

ale pamiętaj że brak wkładki to żadne zabezpieczenie a złodziej pokonuje to niestety w kilka sekund.( i to nawet partacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pamiętaj że brak wkładki to żadne zabezpieczenie a złodziej pokonuje to niestety w kilka sekund.( i to nawet partacz)

 

mozesz mi powiedzieć w jaki sposób?

chyba wiertarką z wiertłem tytanowym

odlew zaślepki zamka jest naprawde "gruby" i cięzki do sforsowania

a wytargać go nie wytargasz jesli śruba imbusowa która go trzyma jest mocno przykręcona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hezek
brak wkładki to żadne zabezpieczenie

 

a jednak jest bo wyrwac nie jest prosto przewiercic można ale jakby to wyglądało na ulicy ;) wiem ze to nielegalne ale jeden grosz wystarczy do dodatkowego zabezpieczenia zamka idealnie pasuje w zamek tam gdzie wchodzi języczek od wkładki wklejamy go tam i niech sobie klamki wyrywają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam tutaj by nie zakładać nowego wątku:

 

Dziś jako,że mam 2gi kluczyk lecz jeszcze nie zakodowany(do tej pory miałem tylko jeden) sprawdziłem sobie wszystkie drzwi i klape bagażnika.Do tej pory otwierałem tylko za pomocą pilota bo mam centralny zamek.Okazuje się,że w żadne drzwi nie wchodzi do końca kluczyk i bardzo ciężko sie go wsadza,czuć ogromny opór, przekręcić się nie da,do drzwi kierowcy kluczyk wchodzi cały i kręci się w kólko.Prosze mi poradzić,co mam kupić by je naprawić,tylko same wkładki zamka?A co wtedy z kluczami?Bedą pasować?

Druga sprawa mam osobno pilot do centralnego,gdybym teraz kupił kluczyk scyzoryk,zaprogramował immo to czy można jakoś zrobić by scyzoryk mi otwierał centralny zamek,bo samym kluczykiem NIC nie otworzę :(

Doczytałem na forum o tej metodzie:

1. - Wkładamy kluczyk do stacyjki i włączamy zapłon.

2. - Zamykamy wszystkie szyby i wychodzimy z samochodu.

3. - Zamykamy samochód.

4. - Wkładamy kluczyk do zamka drzwi od strony kierowcy z pilotem do programowania i naciskamy jeden przycisk otwóż lub zamknij przez ok. 3 sekundy. Powinien nam się odezwać klakson choć nie jest to regułą.

5. - Otwieramy kluczykiem drzwii samochodu ( nie pilotem ), wyjmujemy kluczyk ze stacyjki. Proces programowania pilota zakończony. Pilot powinien być już aktywny.

Ale tą metodę wiem,że się stosuje w module komfortu,ja wiem tylko tyle że mam osobno pilota z centralnym zamkiem i nie wiem czy to zadziała.Nie chciałbym wydawać 160zł za scyzoryk i do niego jeszcze podpinać pilota do centralnego zamka,to mija się z celem.Ktoś może mi poradzić,pomóc??Będe wdzięczny za pomoc i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozesz mi powiedzieć w jaki sposób?

chyba wiertarką z wiertłem tytanowym

odlew zaślepki zamka jest naprawde "gruby" i cięzki do sforsowania

a wytargać go nie wytargasz jesli śruba imbusowa która go trzyma jest mocno przykręcona

 

Oczekujesz instruktarzu " jak ukraść Paska? "sorki ale ja Ci go nie dostarczę:mad:

 

hezek- Twój pomysł mi się bardziej podoba, moneta jest dużo twardsza od fabrycznego odlewu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider

wiecie co ja zanim zamontowałem zaślepkę to sobie zrobiłem eksperyment i wkleiłem w ta metalową zaślepkę kilka monet + specjalny klej do wklejania śrub w beton, po czym próbowałem to przewiercić w ramach testu - moje wierteł ko (boscha) poległo gdzieś w połowie - a trwało to troszeczkę czasu - co ciekawsze zaślepiłem również to miejsce gdzie wchodzi płetwa zamka malutką blaszką o grubości 4 milimetrów (dostałem ja w komplecie z zaślepkami) - wiec nawet po wywierceniu dziury nie da się otworzyć zamka za pomocą śrubokręta !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast tych monet w zamku i zaślepek nie lepiej rozsprzęglić w drzwiach wkładkę z mechanizmem , potem można sobie kręcić zamkiem do woli :D. W razie sprzedaży auta , odkręcamy boczek w drzwiach zasprzęglamy wkładkę i wsjo gra :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec zakupilem juz komplet do zaslepienia - niebawem biore sie do pracy - zastanawialem sie tylko czy nie wypelnic tej metalowaej wkladki czyms jeszcze dla dodatkowego wzmocnienia .tez zrobilem test tak dla spokoju sumienia i kupilem 2 te wkladki - jedna z nich probowalem przewiercic dosc dobrym wiertlem no i faktycznie nie jest to latwe ..dosc czasochlonne a nawet po przewierceniu pozostaje jeszcze kuleczko w srodku i tak podobno nie ma niezawodnego sposobu zabezpieczenia na zlodzieja ale trzeba robic wszystko zeby maksymalnie utrudnic mu zadanie, po moich malych testach stwierdzam ze z takim zabezpieczeniem potecjalny zlodziej raczej musial by wybrac inny sposob bo droga z wiertlem przez te zaslepke jest dosc chalasliwa i czasochlonna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider
A może zamiast tych monet w zamku i zaślepek nie lepiej rozsprzęglić w drzwiach wkładkę z mechanizmem , potem można sobie kręcić zamkiem do woli . W razie sprzedaży auta , odkręcamy boczek w drzwiach zasprzęglamy wkładkę i wsjo gra .

 

żeby "rozsprzeglić" zamek z wkładka nie trzeba zdejmować boczka w drzwiach a wystarczy wyjąć pletwę w zamku i można sobie kręcić do woli a przed sprzedażą wyciągasz zaślepkę i wsadzasz zamek - dodam tylko tyle ze mój zamek w drzwiach był tak sprytnie rozwiercony ze się cały wysypał !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nenim1977

witam wszystkich na forum mam pytanie zwiazane plastikowa zaślepka, ale jest od spodu "wzmocniona" porządnym odlewem metalowym chodi mi o namiary gdzie można kupic adres lub tel. (gdzies na śląsku)

 

---------- Post added at 15:37 ---------- Previous post was at 15:31 ----------

 

(plastikowa zaślepka, ale jest od spodu "wzmocniona" porządnym odlewem metalowym) prosze o namiary gdzie można zakupic Tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3B4 839 167 - obudowa

Polecam ASO VW.

Cena wg Gajosa 17.65 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Panowie wszystko fajnie ładnie pasek bez wkładek ok. Sam mam w moim wszystkie popsute zadnej sie nie da przekrecic ani wlozyc klucza. Neka mnie jedna sprawa co sie stanie jak mi padnie akumulator albo pilot. Wtedy chyba tylko pozostanie wybic szybe:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest największy problem. Zawsze lepiej zostawić jeden zamek, w klapie bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beowolf

zawsze można też wyprowadzić sobie tylko nam wiadomy ukryty przycisk otwierający centralkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz zapalniczke w bagażniku to można napięci podac też przez to gniazdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności