Skocz do zawartości
daffyx

usuniecie wkładki zamka

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

zakupiłem tanio zaślepki do zamka ( komplet do montażu -10 zł szt. -) gorąco polecam ten kontakt- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=651857537

dogadałem się z kolesiem i poczekałem parę dni i dostałem konkretnie pod kolor lakieru.

 

- ale po zakupie mam wątpliwości...jak popsuje mi się centralny...lub w nieodpowiednim momencie wyczerpie mi się bateria...

- jak radzicie.?

Edytowane przez rasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

 

zakupiłem tanio zaślepki do zamka ( komplet do montażu -10 zł szt. -) gorąco polecam ten kontakt- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=651857537

dogadałem się z kolesiem i poczekałem parę dni i dostałem konkretnie pod kolor lakieru.

 

- ale po zakupie mam wątpliwości...jak popsuje mi się centralny...lub w nieodpowiednim momencie wyczerpie mi się bateria...

- jak radzicie.?

 

a jak rozwala Ci wkładke i tym samym dezaktywuja alarm i odjada to co wtedy ?

 

zakładaj nie marudź zawsze możesz zostawic zamek w klapie ale pamiętaj że tam też trzeba odłaczyc centralny poprzez odpięcie wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczki??? a jak jeszcze byś napisał jaką i gdzie :) nie tracił bym czasu na szukanie....

 

{{{a jak rozwala Ci wkładke i tym samym dezaktywuja alarm i odjada to co wtedy ?}}}

 

dlatego kupiłem zaślepkę!!! a nie tak prędko odjadą!!! zabezpieczyłem auto na trzy sposoby, z teściem grzebałem przy elektryce..a blokady sam robiłem i myślę że jest CACY!

- oczywiście że jak będą chcieli to i z lawetą przyjadą i ukradną :(

 

---------------------------------------------------------------------

- ZIEWAL-a za trzy tygodnie będę na urlopie u rodziców w moim kochanym GDAŃSKU-Zaspa!!! ole!

Edytowane przez rasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo chętnie odkupię lewą wkładkę zamka bez kluczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtyczki??? a jak jeszcze byś napisał jaką i gdzie :) nie tracił bym czasu na szukanie....

 

{{{a jak rozwala Ci wkładke i tym samym dezaktywuja alarm i odjada to co wtedy ?}}}

 

dlatego kupiłem zaślepkę!!! a nie tak prędko odjadą!!! zabezpieczyłem auto na trzy sposoby, z teściem grzebałem przy elektryce..a blokady sam robiłem i myślę że jest CACY!

- oczywiście że jak będą chcieli to i z lawetą przyjadą i ukradną :(

 

---------------------------------------------------------------------

- ZIEWAL-a za trzy tygodnie będę na urlopie u rodziców w moim kochanym GDAŃSKU-Zaspa!!! ole!

 

jak masz sedfana to w tylnej klapie sas tylko dwie wtyczki łatwo dijdziesz którą odpiaqc bo mi nie chce sie odkręcać 12 srob od tapicerki a jak bedziesz u starych za 3tygodnie w 3mieście to odezwij sie w naszym dziale :)

 

P.S. po X litrach wódki pier... sie mi klawisxze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam, po necie tych zslepionych wkladek i nie moge znalezc.

wspomozcie linkiem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie czaje na zaslepki Panowie czy wystarczy ze kupie te zaslepki. czy to bedzie pasowac??

 

http://allegro.pl/item867985946_vw_golf_iv_passat_b5_leon_octavia_klamka.html#gallery

 

czyli co wyciagam wkladke oryginalna + ten plastik wokol wkladki (w kolorze nadwozia) i wkladam ten odlew z plastikiem??? jak na zdjeciu w linku??

Edytowane przez meski13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak sie czaje na zaslepki Panowie czy wystarczy ze kupie te zaslepki. czy to bedzie pasowac??

 

http://allegro.pl/item867985946_vw_golf_iv_passat_b5_leon_octavia_klamka.html#gallery

 

czyli co wyciagam wkladke oryginalna + ten plastik wokol wkladki (w kolorze nadwozia) i wkladam ten odlew z plastikiem??? jak na zdjeciu w linku??

 

bedzie pasować i tak to robisz jak opisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam pytanie czy te zaslepki z tylnych klamek od pasia beda pasowac do przednich ? wlamali mi sie do auta polamali wkladke i teraz mam problem jak to zaslepic ?

znalazłem na allegro i sa to tylne wydaje mi sie ze beda pasowac Ponizej link zaslepki sa chyba te ze wzmocnieniami zamiast wkladek o ktorych mowa w innych postach

 

 

http://moto.allegro.pl/item1104560930_vw_passat_b5_golf_iv_v_klamka_wkladka_drzwi.html#gallery

Edytowane przez marcin1505
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać!

Przód/tył - nie ma różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze tylne beda pasowac? i nie bedzie juz trzeba nic wklejac np.1 grosza bo sa chyba pelne zalane bez zadznych otworow w srodku?zeby dostac sie do otwarcia zamka np:srubokretem bo w tylach bebenkow nie ma? dobrze mysle?

a i podpowiedz jak sie orientujesz czy lewa i prawa sa takie same? bo to tez wazne ja potrzebuje lewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewa i prawa są takie same.

Kupowałem kilka razy na giełdzie wybierając najładniejsze ze skrzyni.

Nigdy nie sprawdzałem czy to przód czy tył i która strona, a zawsze pasowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje kilka linków które zapewne przydadzą się przy wymianie zamka klamki do passata B5 i 3BG:

http://www.passat3b.de/tips/21.html

http://www.passatplus.de/umbauteile/schlossfrei/index.htm

http://www.passatplus.de/umbauten/schlossfrei/index.htm

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dało by radę znaleźć gdzieś poradnik po polsku? bo tłumacz google wykonuję tą robotę powiedzmy średnio:(

Ps jakiego Torxa potrzebuje?EDIT: ( już wiem że T20)

Czy do wymiany wkładki zamka muszę odkręcać tylko 1 śrubkę (torx) zaślepioną plastikiem czy również śruby (2) o kształcie gwiazdki M8?

Edytowane przez wajper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dało by radę znaleźć gdzieś poradnik po polsku? bo tłumacz google wykonuję tą robotę powiedzmy średnio

Ps jakiego Torxa potrzebuje?

Ale co nie wiesz? Żeby wyjąć wkładkę zamka z drzwi to od strony zamka zdejmujesz zaślepkę, odkręcasz śrubę, wyjmujesz wkładkę z zamkiem, wkładasz tą 'wkładkę bez zamka', przykręcasz i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_32

więc kolego tak , miałem to samo pewne jest że zaszły ci wkładki przy używaniu pilota starczy jedna zima lub odmrażacz który robi spustoszenie we wkładce.Naprawa polega na przelewaniu zamka codziennie wd-40 i po tygodniu w miare agresywnie starym kluczem próbować wsadzić klucz do końca , mi to zajęło około miesiąca wtedy ściągasz zawleczkę nad zamkiem tam jest śruba torksowa (gwiazdka) odchylasz klamkę zewnętrzną podkładając szmatę wkładasz kluczyk i luzujesz tą śrubę nad zamkiem ona sie nie wykręca do końca wykręcać do wyczucia aż wkładka ci wyjdzie za pomocą kluczyka.Rozebranie i naprawa to robota na fachowca ale nie do niezrobienia.Jak ktoś chce to podam numer fonu do fachowca co to robi za 50 zł od wkładki w Dąbrowie Górniczej.Warto mieć jeden zamek sprawny ,bo jak siądzie akumulator to pozostaje wyrwanie kierunkowskazu i podłączenie napięcia z zewnątrz (660-699-429)

 

---------- Post added at 11:01 ---------- Previous post was at 10:59 ----------

 

dokładnie wszystko ci poniżej opisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do wymiany wkładki zamka muszę odkręcać tylko 1 śrubkę (torx) zaślepioną plastikiem czy również śruby (2) o kształcie gwiazdki M8?

TYLKO tego torxa pod zaślepką. Te 2 śruby o kształcie gwiazdki M8 masz od zamka, ich nie odkręcasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odkopię trochę bo mam pytanie jeśli już pozbawimy się wkładki zostaje jedyne wejście poprzez bagażnik w kombi które nawet po otwarciu kluczykiem aktywuje alarm bo zakadając że akurat w pilocie padła bateria to jak potem wyłączyć alarm nie mając kluczyka jechać przez miasto do domu wyjącym alarmem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak potem wyłączyć alarm
wyjąć bezpiecznik od alarmu, lub odłączyć zasilanie centralki alarmu, lub syrenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności