Skocz do zawartości
Magda

FELGI / OPONY - oznaczenia, parametry montażowe

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem felgi od x5 i chciałem się do pytać jakie dystanse ze 17mm to wiem tylko dystans z 10 otworami czy 5 i 5 śrub wystające z niego ? Może ktoś ma jakiś namiar podziękował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy felga alu 16 7j et42 bbs oryginal audi i opony na nich 225/55 będzie ok??? bo zalozylem i praawie opona dotyka wachacza i sciaga w lewo i dziwnie sie auto zachowuje, szpilek ze stalowek 15 nie zmienialem. PILNE!!!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Prosze o jakies info bo jak nie będą pasowaly te felgi to sprzedaje i koniec i kupuje inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak takie pasują do passata b5 fl

http://allegro.pl/oryginalne-5x112-vw-passat-b5-fl-opony-lato-205-55-i5119724098.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=alluserscro

 

to te moje też powinny pasowac bo mają mniejsze |ET 42 a obcieraja o wahacz ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy alufelgi 16" 5x112 ET30 szerokość 7" będą pasowały do PASKA B6, sedan? Poprzednio były założone w Mercedesie CLK.

Czy wówczas powinienem zwrócić uwagę na coś szczególnego przy zakupie opony?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym wiedzieć czy opłaca się kupić opony Nankang NS 2 jak możecie to szybko odpiszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chciałbym wiedzieć czy opłaca się kupić opony Nankang NS 2 jak możecie to szybko odpiszcie

 

Cena zapewne jest niska, podobnie jak i właściwości opony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem czy " tutaj " mogę zamieścić zapytanie ale jest to temat o felgach i oponach, do czego zmierzam mam felgi VW Donington 3B0601025P donington.jpg i muszę je dać do regeneracji pytanie mam takie czy te " śrubki " są prawdziwe czy to tylko taki detal ? one są rozkręcane ?

Edytowane przez marcin9962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie czy mogę zamienić opony z lewej strony na prawą ? Czy trzeba jechać do wulkanizatora i musi przełożyć je odwrotnie na felgach ? Opony to Kleber dynaxer hp2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam takie pytanie czy mogę zamienić opony z lewej strony na prawą ? Czy trzeba jechać do wulkanizatora i musi przełożyć je odwrotnie na felgach ?

Jeśli opony są asymetryczne, to możesz je dowolnie przekładać z lewej strony auta, na prawą stronę oraz z przedniej osi na tylną i odwrotnie. Bo zewnętrzna strona opony zawsze będzie na zewnętrznej stronie felgi.

Jeśli masz opony kierunkowe, to możesz je przekładać tylko z przodu na tył i odwrotnie. Nie możesz już ich przekładać z lewej na prawą stroną i odwrotnie.

Oczywiście w powyższym mowa o sytuacji bez odwiedzania wulkanizatora.

Opony to Kleber dynaxer hp2

Nie są to opony kierunkowe, więc patrz wyżej. Ba-to nawet nie są opony asymetryczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mieszkam w austrii i tutaj można tylko założyć felgi które są wpisane w dowodzie rejestracyjnym, takowe felgi znalazłem średnica ,et zgadzają się ale jest większy otwór centrujący powinien być 57,1 a jest 63,4 czy będzie jakiś problem jeżeli jest większy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie centrujące załatwią sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierścienie centrujące załatwią sprawę

Koszt 20-40 zł. Przy umiejętnym założeniu koła można i bez pierścieni używać , ale z pierścionkami o wiele łatwiej/wygodniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mieszkam w austrii i tutaj można tylko założyć felgi które są wpisane w dowodzie rejestracyjnym

 

A kto Ci takich głupot nagadał ? :) Robisz tak zwany "typisierung" czyli w tym przypadku pozwolenie na poruszanie się pojazdu na innym ogumieniu niż dozwolone w dowodzie. Na przeglądzie w Arbö albo ÖAMTC. Koszty max 50 E i latasz sobie na gumach jakich chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Panowie jakie polecacie felgi w rozmiarze 19 cali do budy B6 carawan...? Szukam czegos ciekawego w miarę rozsądnych pieniądzach;) dobrze byłoby cos ori ale nie upieram sie. Co prawda mam 18 calowe felgi z RS6 (C5) ale nie wiem czy ta felga pasuje do tej budy:/ i jakie najlepsze ET pasuje do B6?

P.s.

Jest jakiś wątek tylko na temat felg i opon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam wsadzone ori i do nich wsadziłem nówki sztuki od Yokohamy V905. Śmiga się na tym bardzo fajnie, dobrze się zbierają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem. Zamówiłem u pewnego gościa na allegro felgi stalowe o rozmiarze 16" szerokości 7.0" i ET 45.

Gdy rozpakowałem paczkę okazało się że typ wysłał mi felgi o rozmiarze 16" szerokości 6 1/2" i ET 50.

Czy te felgi będą pasowały do mojego paska b6 ? Dodam że opony mam 205/55/16

Pzdr. Łukasz

Edytowane przez lukaszzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest golf. Będzie strasznie wąsko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat b5 fl podejdą opony 235 35 19 bez obcierania ? felga et 45 8,5j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tutaj nowy tak więc proszę o wyrozumiałość. Jestem posiadaczem Paska B6 od przeszło dwóch lat, nadszedł okres powiedzmy "zimowy", oryginalne felgi VW 7'x16' z ET bodajże 45 wrzuciłem w zimówki 215/55/16. Szukam czegoś na lato (wiem, wcześnie ale za miesiąc lecę do Stanów na pewien czas i chcę załatwić temat już teraz). W planach miałem aluski Dotz Mugello 8'x18' ale one mają ET35 i tutaj jest moje pytanie - czy to bez problemu wejdzie do B6-tki na seryjnym zawieszeniu? Tzn. wejść wejdzie to wiem ale czy nie będzie nic ocierać o nadkola/błotniki no i kwestia wystawania poza obrys samochodu, będzie problem? Oponki jakie mam zamiar nałożyć na nie to na pewno coś ze stajni Pirelli, najpewniej 225/40/18 lub rozmiar większe. Proszę o konkretną radę bo już głowa mi odpada. Coś tam obliczałem wg. wzorów ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Pozdrawiam

Edytowane przez Mayster89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności