Skocz do zawartości
Magda

FELGI / OPONY - oznaczenia, parametry montażowe

Rekomendowane odpowiedzi

Podejdą bez pierścieni bo otwory centrujące masz takie same 57,1

Dokładnie :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się mają do Passat B5 FL przy seryjnym zawieszeniu koła z S8:

 

felgi :5X112 8.5Jx18H2 ET45 + opony 255/45 R18 ??

 

Jest spora różnica średnic +52mm, bardzo będzie obcierać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeć.... będzie wystawać... i bez dystansu nie wejdzie. Opona za duża. Na 99% nie wejdzie. W moim temacie masz 245/40/18 i to już bym powiedział max jaki można założyć do pasia (chodzi o przód) ;)

 

aha.. felga u mnie 8jx18 ET45 plus dystans 13mm.

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie wystawać... i bez dystansu nie wejdzie

 

:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hmm

 

8jx18 ET45 z oponą 245/40 opiera się na zwrotnicy(przód). Tył wchodzi.

 

 

Opony 255/45 R18 są już większe... i sama felga 8,5j jest też większa. Sądząc po moim przykładzie na "deko" mniejszym rozmiarze to ten rozmiar kolegi nie wejdzie bez dystansu conajmniej 20mm ale to oznacza że będzie całość wystawać poza obrys o jakieś 1,5-2 centymetrów (nie na bank ale liczone na szybko).

 

 

W moich jest już naprawdę ciasno.... więc kolego THAMIAN nie zawracaj sobię tymi felgami głowy (przynajmniej z tymi oponami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Czy możecie mi odpowiedzieć na następujące pytanie?

Czy felgi, które mają oznaczenie 17x7,5JJ ET35 będą pasować do Passata B5 FL 2001 130KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podane parametry będą pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8jx18 ET45 z oponą 245/40 opiera się na zwrotnicy(przód). Tył wchodzi.

 

 

Opony 255/45 R18 są już większe... i sama felga 8,5j jest też większa. Sądząc po moim przykładzie na "deko" mniejszym rozmiarze to ten rozmiar kolegi nie wejdzie bez dystansu conajmniej 20mm ale to oznacza że będzie całość wystawać poza obrys o jakieś 1,5-2 centymetrów (nie na bank ale liczone na szybko).

 

 

W moich jest już naprawdę ciasno.... więc kolego THAMIAN nie zawracaj sobię tymi felgami głowy (przynajmniej z tymi oponami).

 

ok, a 235/40/18 + felgi 18 cali, szerokość 8,5, 5x112, et 45, tylko bez dystansu - wejdą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzial ktos.moze jak wygladala by opona o szer.225 na feldze 6j? profil albo niski-40 albo odwrotnie balon -80? jakies foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko stronka, acz kolwiek chodzilo mi o przeginanie w ta druga strone rodem a amerykanckich muscle car'ow - 215/70/R14 takie oponki mozna znalezc bez problemu napis firmujacy produkt machnac biala farba co by sie ladnie prezentowalo, ale nie wiem czy nie za male przypadkiem... tez inaczej na szerokiej feldze 7,5j a inaczej na takim malenstwie jak 6j pzykladowo... izatanawiam sie jak by wyvladal taki balon na waskiej obreczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej1956

Znalzłem na allegro felgi aluminiowe z oznaczenie vw 3CO 601025 F. Szukałem ale nie znalazłem informacji jaki model felg jest oznaczony literą F?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do tych oryginalnych felg aluminiowych będą pasować śruby ze stalowych?Są one do b3.1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, lato się kończy może ceny opon letnich będą troszkę niższe, przymierzam się do kupna letnich polecacie jakieś?

Co myślicie o Goodyear EXCELLENCE 205/55/16 91H MO link: http://www.opony-samochodowe.com/index.php?p3383,goodyear-excellence-205-55-16-91h-mo

 

Akutalnie mam stalowe R15 ale przymierzam się do kupna alu R16.. większych na razie nei potrzebuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utworzyłem nowy wątek, ale został wywalony do kosza, więc spróbuję tutaj.

 

Czy trafił ktoś na testy opon inne niż ADAC/ÖAMTC/TCS, AutoBild, Auto Motor und Sport?

Generalnie chodzi mi o testy inne niż niemieckie

ADAC/ÖAMTC/TCS publikują od kilku lat chyba te same testy. Porównywałem kiedyś testy ADAC i ÖAMTC. Z tego co kojarzę to jeszcze w 2008 czy 2009 wyniki były nieco inne. Wyniki generalnie były zbliżone, ale jednak noty cząstkowe były nieco inne, a chyba od 2010 są identyczne.

Chętnie porównałbym to z testami z innych krajów - testy zimówek najchętniej chciałbym ze Skandynawii

Sam polegam na ADAC, ale często moi znajomi pukają się w czoło ;)

Nie chodzi mi o oceny użytkowników, tylko testy przeprowadzane przez prasę lub instytucje (np.automobilkluby).

Jeśli ktoś coś znalazł, proszę o linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ZA RULEM ( wschód chyba Rosja), AUTOEXPRESS (brytyjskie), AFTONBLADET, TEKNIIKAN MAAILMA. Dwie ostatnie skandynawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, teraz mam założone na alufelgach opony 16'/45/205 i mam pytanie czy np na te same felgi mogę dać opony 16'/55 lub 45/ 215 lub 225 ? Czy muszę szukać innych felg ? Niestety nie mogę podać, szczegółowych danych felg, bo nie mam ich w domu. Ale są to takie felgi: cf7e3ecfc56c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności