Skocz do zawartości
Gość boy

migająca kontrolkka temp.wody w passat b3 1.8 monowtrysk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość boy

dosyć często zapala sie kontrolka temp. wody. temp.na wskazniku w normie gdy wylącze na chwile silnik i odpale ponownie kontrolka gasnie a po przejechaniu kilku kilometrow problem znowu sie powtarza a wskaznik pokazuje temp okolo 90 stopni nie gotuje plynu .czy może to wina czujnika jak tak to ktorego i gdzie on się znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dosyć często zapala sie kontrolka temp. wody. temp.na wskazniku w normie gdy wylącze na chwile silnik i odpale ponownie kontrolka gasnie a po przejechaniu kilku kilometrow problem znowu sie powtarza a wskaznik pokazuje temp okolo 90 stopni nie gotuje plynu .czy może to wina czujnika jak tak to ktorego i gdzie on się znajduje

 

Sprawdź też czy poziom płynu chłodzącego jest w normie. To częsty objaw zapalonej kontrolki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być też zimne luty w zegarach - bylo duzo na forum, ale zacznij od sprawdzenia poziomu plynu jak mowi kolega John.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pralf1

Witam,miałem wymiane pompy wodnej bo poszło łozysko, miga mi kontrolka od temperatury a temerature wskazuje na 90 st. czyli norma. Co może byc powodem??

 

Dzieki za podpowiedź z góry.

Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak w postach wyzej, moze masz za niski poziom plynu chlodzacego w zbiorniczku wyrownawczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja rowniez mam problem z kontrolka zapala mi sie po przejechaniu kilku kilometrow i mryga plyn mam w normie tyle ile ma go byc przeczyscilem wszystkie styki kostki i nic dalej to samo pynu nie ubywa a problem dalej jest temp. 90 jest caly czas co moze sie dizac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też czasami miga ale mam płyn w normie , wszystko działa to obstawiam ,że to wina licznika za 37 zł : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie licznik wymienilem bo w starym nie dzialaly mi temperatura i paliwo tzn .dzialalo jak chcialo i po wymiane bylo ok przez 2 miesiace i tezac zapala sie i nie chce zniknac ale dziwi mnie to bo jak zimny to jest ok a jak zlapie temp. to sie zapala?

 

---------- Post added at 12:13 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

 

plyn tez wymienialem wiec syfu nie ma wentylatory sie zalaczaja wiec moze to uklad scalony na zegarach podobno jest to jedna z wad tych licznikow a diode trzeba odlaczyc zeby nie denerwowala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja rowniez mam problem z kontrolka zapala mi sie po przejechaniu kilku kilometrow i mryga plyn mam w normie tyle ile ma go byc przeczyscilem wszystkie styki kostki i nic dalej to samo pynu nie ubywa a problem dalej jest temp. 90 jest caly czas co moze sie dizac?
czujnik uszkodzony lub może coś w kostce licznika nie trybi lub w samym liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czujnik w bloku silnika czy w zbiorniczku?

 

---------- Post added at 12:21 ---------- Previous post was at 12:19 ----------

 

mysle ze w kostce licznika jest ok bo to sie dzieje po jakims czasie jazdy.Wiec obstawial bym czujniki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czujnik w bloku silnika czy w zbiorniczku?

 

---------- post added at 12:21 ---------- previous post was at 12:19 ----------

 

mysle ze w kostce licznika jest ok bo to sie dzieje po jakims czasie jazdy.wiec obstawial bym czujniki:)

[attach]45225[/attach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za schemat spróbuje dojsc co sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam taki problem w moim pasku ubywa wody mało i musze dolewać wieć kupiłem zbiorniczek z czujnikiem specjalnie nie wlałem wody żeby sprawdzić czy sygnalizuje i odziwo tylko po przekreceniu zapłonu pomiga a potem już nie w czym jest problem dodam że maiłem wolną kostke do tego czujnika jakiś bezpiecznik czy kontrolka miga dopiero po uruchomieniu silnika? pozdr i czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzę Ci zalać płynu, bo jak mróz zetnie Ci tą wodę i wypieprzy blok to dopiero będzie Ci wody ubywać....

a co do tematu to kontrolka od "wody" po przekręceniu na zapłon miga 4 razy (około), bo się tam coś programuje (czy tam wszystko jest sprawdzane) ;).

Dopiero po odpaleniu i po całkowitym odpowietrzeniu układu (trzeba dolać najczęściej lekko ponad litr) na lub jak ubędzie Ci co najmniej 1l "wody" to też zaczyna mrugać, a jak masz pusty zbiornik to powinno zacząć mrugać chwilę po odpaleniu;)

Jak coś źle napisałem to proszę mnie poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak coś źle napisałem to proszę mnie poprawić.

Zdanie zaczyna się z dużej ...reszta ujdzie w tłoku...;)

Jeśli kontrolka miga po przekręceniu na zapłon i potem gaśnie to wszystko jest w jak najlepszym porządku..jest to zwykły test kontrolki....

Jeśli nie przestaje mrugać to albo jest mało płynu albo...czeka nas trochę dłubania....w elektryce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kontrolka miga po przekręceniu na zapłon i potem gaśnie to wszystko jest w jak najlepszym porządku..

Może być że zgaśnie i zapali znowu po kilku sekundach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem kontrolka nie wskazuje braku płynu miga 4 razy po zapłonie a potem nic jest jakiś bezpiecznik od tej kontrolki? dodam że przedtem miałem zwykły zbiornik bez czujnika niskiego stanu płynu chłodzącego znalazłem zbiorniczek i podłączyłem wtyczkę i nie wskazuje braku płynu wtyczka 3 piny w czujniku w zbiorniczku sa dwa poradźcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki problem kontrolka nie wskazuje braku płynu miga 4 razy po zapłonie a potem nic jest jakiś bezpiecznik od tej kontrolki? dodam że przedtem miałem zwykły zbiornik bez czujnika niskiego stanu płynu chłodzącego znalazłem zbiorniczek i podłączyłem wtyczkę i nie wskazuje braku płynu wtyczka 3 piny w czujniku w zbiorniczku sa dwa poradźcie coś

a napewno to była wtyczka od poziomu płynu?

czujnik ten pracuje na zwarciu z masą tzn:-

jest płyn ->obwód jest zamknięty-> kontrolka nie miga,

nie ma płynu -> obwód jest otwarty-> kontrolka miga

Wniosek z tego taki że jak miałeś nie podpięty czujnik to kontrolka powinna ci migać. Pozatym wtyczka od zbiorniczka powinna mieć dwa piny. Wydaje mi się że jeżeli chcesz mieć kontrolkę poziomu płynu to konieczne będzie dosztukowanie wiązki i zmiana zegarów.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a napewno to była wtyczka od poziomu płynu?

czujnik ten pracuje na zwarciu z masą tzn:-

jest płyn ->obwód jest zamknięty-> kontrolka nie miga,

nie ma płynu -> obwód jest otwarty-> kontrolka miga

Wniosek z tego taki że jak miałeś nie podpięty czujnik to kontrolka powinna ci migać. Pozatym wtyczka od zbiorniczka powinna mieć dwa piny. Wydaje mi się że jeżeli chcesz mieć kontrolkę poziomu płynu to konieczne będzie dosztukowanie wiązki i zmiana zegarów.

 

no tak kolego ale jak miałem inne zegary to też nie migała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdź na złączu licznika czy na pinie nr 2 masz kabelek. Powinien być czerwono-biały.

są dwie opcje

albo twoje liczniki nie mają opcji poziomu płynu

albo jeżeli licznik posiada funkcję poziomu płynu to pin 2 jest zwarty do masy

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności