Skocz do zawartości
Gość eoms

odstająca końcówka zderzaka przy wlewie paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eoms

Proszę wszystkich posiadaczy disla. Czy to jest normą że końcówka zderzaka tylniego odstaje przy wlewie paliwa?? Tak słyszałem. I zwracam uwagę też na to i faktycznie tak jest, mniej lub bardziej ale coś zawsze odstaje. Powiedzcie jest na to jakiś patent? Co zrobić aby było ok? Może komuś się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę wszystkich posiadaczy disla. Czy to jest normą że końcówka zderzaka tylniego odstaje przy wlewie paliwa?? Tak słyszałem. I zwracam uwagę też na to i faktycznie tak jest, mniej lub bardziej ale coś zawsze odstaje. Powiedzcie jest na to jakiś patent? Co zrobić aby było ok? Może komuś się udało.

 

Kurde, u mnie to samo - a myslałem że to zderzak jest źle założony.

Zna ktoś powód tego zjawiska?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

ja mam podobnie, ale myslalem ze to jest efekt tego ze autko bylo lekko przerysowane prawym nadkolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tak jest (jeśli nam o to samo chodzi, dałem kumplowi aparat, później zamieszcze fote) tylko że u mnie jest widoczne optarcie na rogu tylnego zderzaka od strony wlewu, i to może wszystko wyjaśniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo !

co to za cudo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej Napędowy swoje zrobił u mnie to samo. Tak myślę że jedyna rada na naprawę to zdjecie zderzaka i nagiecie końcówki na gorąco np. podgrzanie opalarką lub jakimś innym sprzętem który zionie gorącym powietrzem. :628:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej Napędowy swoje zrobił

 

co to znaczy swoje zrobił ?

wygiął zderzak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę , aby działanie ON powodowało wygięcie tego elementu. Miałem kiedyś Ibizę i tam nic nie wyginało. A tu w passacie mam jak wy - wygięte, lekko ale wygięte. Też domniemywałem , że to po jakieś stłuczce a tu takie klocki. Ciekaw jestem tej fotki :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zrobię fotę.

U mnie ten zderzak odstaje od płaszczyzny na jakieś 0.5 cm - 0.8 cm i to przy samym koncu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo zjawisko - i to tylko końcowy fragment zderzaka. :609:

 

Baardzo dziwne - prawie jak "Z archiwum X"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pabloss

Witam u mnie było tak samo ale kumpel coś tam podcioł bez zdejmowania zderzaka i jest oki ponoć te typy tak mają,niemiecka precyzja widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale kumpel coś tam podcioł

cholera faktycznie precyzyjnie to okresliles :-D

moze spytaj kumpla co tam podciął i ja też bym sobie podciął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem o co Wam chodzi, to też tak mam. Nie winiłbym tutaj żadnego oleju napędowego, tylko zwykły przepływ powietrza. Jadąc niejednokrotnie paskami ponad 100km/h wystawiamy końcówkę zderzaka na działanie sporych sił, które zwyczajnie wypychają ją na zewnątrz. Podejrzewam, że zdjęcie zderzaka i wymiana uchwytów poprawiłaby stan rzczy, ale tylko tymczasowo. W każdym razie nie jest to jakiś powód do zmartwień.

 

P.S.

O to chodzi?

 

tyl4lv.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi?

 

 

O to:), no dobra, jestem w stanie się z tym zgodzić - bo też nie wierze w działanie oleju, ale dlaczego jest to tylko po stronie wlewu??? z drugiej strony tez dosyć mocno "wieje" :)

 

Nie wiem jak wygląda ten zderzak od środka i co za nim jest - ale może jest tak, że coś (np jakieś mocowanie zbiornika paliwa - niekoniecznie bezpośrednio) się o to miejsce opiera i podczas skręcania siła odśrodkowa punktowo w tym miejscu powoduje wypchniecie tego rogu - a powietrze robi reszte.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również tak mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBI1205

no panowie niezłe zjawisko :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eoms

Powietrze :) Zwróćcie uwagę że benzynikai tak nie mają. Więc czy aby nie ON. Mechanicy mówią że to tylko przypadłość disla i że to tak reaguje ropa z plastikiem. Może coś o tym przycięciu ciągle czekam/y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac Passatow po liftingu problem nie dotyczy,dzisiaj sprawdzalen 2 sztuki :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba dotyczy wszystkich B5 bo mocowanie zderzaka jest kijowo zrobione :/ Bo końcówke trzyma tylko taka pierdółka metalowa ktora czesto sie gubi.. albo ktora potem nie chce już go tak dobrze trzymać :) Ja tam sie wqrzyłem i wziełem to na imbusik :) I teraz mam końcówke na maxa przyciśnięta jak ta lala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powietrze :) Zwróćcie uwagę że benzynikai tak nie mają.

 

MrWho ma benzynę, moi znajomi też mają i wszędzie ta sama historia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności