Skocz do zawartości
cycu

[B5] Reflektory firmy Sonar

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem dokladnie tak zrobic zeby nie ustawic na 0 tak jak kaze tylko na 2:D najwyzje bym sobie obnizyl no ale nie dziala mi silniczek no i nie mialem za bardzo jak;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem sobie lampy firmy Sonar i nie wiem czy sam poradzę z instalacją. Są w tych lampach dwa duże wtyki (te chyba dam radę zainstalować), i sześć kabelków małych bez końcówek (takie czarne i czerowone) z którymi nie wiem czy poradzę... wie kto gdzie to się wkłada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gerwazy007

już było to opisywane przeze mnie i innych kolegów. Szukajka się kłania !!

Są to przewody od ringów, postojówek i diód. Musisz je wszystkie połączyc razem (ja je lutowałem) tzn. czerwone z czerwonymi a czarne z czarnymi.

Czerwone podłączasz do białego a czarne do czarnego od postojówek. Zapalając postojówki świecą się wtedy światła postojowe, ringi oraz dwie małe diodki. Żeby był lepszy efekt od razu wymieniłem żarówki postojowe (mają poświatę lekko pomarańczową) i wstawiłem diodowe. Zamiast żarówek kierunków (pomarańczowe), które są w zestawie zamontowałem żarówki srebrne opalizujące. Możesz je kupic na terenie Skry - pierwszy sklep motoryzacyjny po prawej stronie. Silniczki do regulacji przekładasz ze starych lamp.

Powodzenia

Edytowane przez johnny147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johnny147 dzięki ogromne za odpowiedź. Zrobiłem jak powiedziałeś, tylko że nie miałem z drugiej strony czerwonych i czarnych kabelków, więc przylutowałem do tej kostki co się podłacza drogowe i mijania. A tak to już świecą ładnie! :) W ogóle to byłem w kilku warsztatach i nikt nie wiedział jak to zrobić... w jednym facet powiedział że trzeba obowiązkowo zderzak zdejmować... więc zwątpiłem i zacząłem sam to robić :)

 

Jedyne z czym jest problem to z silniczkami. W tych lampach oryginalnych i nowych są takie rowki plastykowe w które trzeba włożyć te końcówki okrągłe od silniczków... niestety nie mogę tego włożyć bo nie ma jak to podejść.

Jak z tym poradziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety nie mogę tego włożyć bo nie ma jak to podejść.

Jak z tym poradziłeś?

ja montowałem je jak lampy były jeszcze przed montażem. W nowych lampach miałem zamontowane takie plastikowe zaślepki z bolcami, trzeba je wyjąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory Za OT:

 

ale chętnie przyjmę/odkupie lamy (Uszkodzone pęknięte itp itd) SONAR albo FK Automotive :) oczywiście do celów warsztatowych, chcę dobrać soczewkę i spróbować przerobić reflektory na BiXenon :) ale bez lampy ani rusz...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, miałem te lampy w poprzednim aucie i niestety jest to jedna wielka lipa!! Nie polecam nikomu. Słabej jakości klosze, broń boże przecierać na sucho - rysy murowane, urywające się uchwyty a angel ringi działają do 2 miesięcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez w sumie juz nie polecam ale nie wiem jaka jest inna opcja w podobnych pieniadzach rownie zadowalajaca...ringi jak narazie swieca juz ponad pol roku spokojnie ale jedynie widac je w nocy...silniczki wsadzaj tylko na wyjetej lampie robi sie to duzo latwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam lapmy tej firmy i mam problem ponieważ chce założyć silniczki gdyż ich nie miałem i teraz nie wiem jak to zrobic. wyjąłem lampe i na miejscu silniczka mam taka zaslepke ze srubka. Jak przekręce i probuje wyciagnac to widze przez otwor zarowki ze tam sie cos takiego bialego rusza domyslam sie ze w to jest wcisnieta kulka. Tylko jak ciagne zaslepke to nie chce wyjsc nie wiem czy to jakos sie blokuje czy mocna na sile trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zapewne trzeba wyciagnac tam jets taka kulka jak na koncu silniczka i siedzi w gniezdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki juz sobie poradzilem:) jeszcze musialem uchwyt na kulke dorobic w lampie bo sie urwal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ciągnąłeś do siebie pod kątem 90stopni do lampy, a powinieneś poluzować to plastykowe mocowanie, następnie przesunąć bolcem w lewo lub prawo (w zależności od lampy), aby lebek śruby wysunął się z gniazda i dopiero wyciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy moglibyście mi pomóc w wyborze tylnich lamp do srebrnego passata sedana B5 ??? Jakie wybrac ??? Na co zwrócic uwagę ??? Myślałem o jakiś ledowych :) Mile widziane jakieś linki :) Pozdro i z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy moglibyście mi pomóc w wyborze tylnich lamp do srebrnego passata sedana B5 ??? Jakie wybrac ??? Na co zwrócic uwagę ??? Myślałem o jakiś ledowych :) Mile widziane jakieś linki :) Pozdro i z góry dzięki :)

 

gdzie jeszcze napiszesz to samo pytanie ? czekaj aż ktoś odpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy moglibyście mi pomóc w wyborze tylnich lamp do srebrnego passata sedana B5 ??? Jakie wybrac ??? Na co zwrócic uwagę ??? Myślałem o jakiś ledowych Mile widziane jakieś linki Pozdro i z góry dzięki
nie kupuj żadnych gejloków, ori tylko ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcyran1

do B5 sa piękne DAYLINE ale dosyc kosztowne polecam choc mam ANGEL EYES zbieram na diodowe bo takich jest mało jak narazie i czerwone ringi polecam choc sa zabronione podobno, choc ja mam neony pod autem niebieskie :)))))) i fajnie w nocy widac a na sniegu to nic nie powiem :)))D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, zdecydowałem się na wymianę przednich reflektorów. Stare zmatowione, nie chciało mi się ich regenerować. Wybór padł na reflektory FIRMY DEPO / FK.

 

Wymiana przebiegła bezproblemowo. Przełożenie silniczka wymagało zwinnych palców i śrubokręta. Odkręcenie lamp TORX. Żarówki osram. Efekt zamieszam na zdjęciach. Polecam te lampy ładnie świeca. Są dobrze spasowane. Pasują świetnie do srebrnego metalica.

 

lampa zdjęcie producenta http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d12a5c8c609ef06.html

 

lampa prawa widok http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7ec6e40d0933c30.html

 

porównanie ze starą

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23e6cda5110e420a.html

 

no i końcowy wygląd. Auto brudne więc moze nie ma szału :D

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c28825fe8ac46bb1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma sonar ma te lampy zamienniki dosyć ładne tylko nie dokładne wykonanie do dziś nie mogę zrozumieć jak to możliwe, że do B5 angels eyes są niedopasowane przecież wymiary wszytskich b5 sa takie same a lampy odstają w każdym przypadku jakim znam

Się nie postarali ale ogólnie jest to świetna alternatywa dla zwykłych lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem Sonara w B5 i nie narzekalem. Do obejrzenia w linku ponizej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności